P90X’in Yaşı Yoktur!

“O yapabiliyorsa sen de yapabilirsin” videolarında genellikle daha gençleri portrelemiş olmamız, sakın P90X’te bir üst yaş limiti olduğu anlamına gelmesin. Öncelikle herkes Tony’nin kaç yaşında olduğunu hatırlasın :-) Kendisi 1958 doğumludur ki, bu da onu şimdilik 53 yaşında yapar.

Hadi Tony’i bir kenara bırakalım, şimdi 45 yaşındayken P90X ile hayatını değiştiren o’nun hikayesini paylaşalım… Muhtemelen hepimiz 45 yaşında bu kadar fit gözükmek isteriz. “Öncesi” fotoğrafındaki saçlardaki fazlalık sizi yanıltmasın, kendi değimiyle ilk gün fotoğrafını üstü çıplak çekilmekten utandığı için, bir kaç yıl öncesinin başka bir fotoğrafını kullanmış ama giyinik 1. gün fotoğraflarını videoda görebilirsiniz.

P90X ile kaybedilen 22.5 kilo ve yağ oranında %20 düşüş. Hayatınızı daha iyi yönde değiştirmek için asla geç değil…

O’nun Hikayesi…

13 Yorum

 1. Abi ben 14 yaşıma girdim yeni biraz kiloluyum programınız hakkında araştırma Yaptım sence başlamalımıyım yaşım Gereği ben biraz barfikste zorlanıyorum onu nasıl yapabilirim acil cvp yazarsan sipariş edicemde

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Minimum olarak 14-15 yaşında P90X’e başlattığımız çok kişi var. Ve mental odaklanmadan, yaşamı düzene sokmaya, boy uzamasına kadar çok pozitif etkisi olacaktır.

   Barfiks’e 0 ile başlamak çok yaygın olmayan bir durum değil :-) Ama zaten başlarda nasıl modifiye edilebileceği videolarda yer alacaktır.

   Cevapla
 2. Öncelikle Merhaba hocam.Ben 14-15 yaşlarındayım.En kısa zaman içinde P90X sipariş ederek P90X ailesine katılmak istiyorum.Sipariş için bir yaş sınırınız var mıdır?

  Cevapla
  • Yaş sınırını 15 olarak kabul edebilirsiniz.

   Cevapla
 3. 14 Yaşımdayım Kilo 48 Boy 1.65 . Abi Vücudum Çok Biçimsiz Her Yer Yağ Ama Yaş Küçük Sence Başlayım mı..?

  Cevapla
 4. merhaba ben 15 yaşındayım 1.67 1.70 boyların dayım ve 85 kiloyum ve kilolarımdan çok huzursuzum bu öyle bi hal aldı ki otobüsde dolmuşta biri gülse bana güldü sanıyorum ben p90x i youtube de gördüm önce yalan sandım ve küçük bir araştırmayla bir çok insanın harika sonuçlar elde ettiğini gördüm ben p90x seti almaya karar verdim sizce kas yapmaya başlarsan boyumun uzaması durur mu ?

  Cevapla
  • Tabii ki hayır. P90X, kas yapımı ile boy uzamasını durduracak cinsten bir program değildir. Daha iyi haber, ergenlik çağındaki biri için P90X’in boy uzamasına pozitif etkisi olacaktır. Programda bunu tetikleyecek pekçok egzersiz mevcut.

   Cevapla
 5. hkn23slr

  murat abi sonuclarını dört gözle beklıyorum :)

  Cevapla
 6. Merhaba hocam. Bugün P90X başlıyalı tam 2 ‘ci ay oldu. Fakat bir kaç sorunum olacak. Ben barfiks çekmekte zorluk çekıyorum hemen hemen hiç çekemiyorum ne kadar denediysem. Barfiks yerine başka bir hareket yapsam olur mu ? Barfiksin yerini tutar mı ?

  Cevapla
 7. Metehan

  Valla dayıya helal olsun :) tek el şınav çekiyo onu daha ben 1 tane bile yapamadım her ne kadar P90X’i o kadar bitirsemde nedense tek el şınav çekemiyorum.

  Cevapla
 8. Aykut Hocam, bunu söylemeyecektim ama sanırım şu anda rekor bendedir. 63 yaşındayım, setimi alırken konuşmuştuk hatırlarsınız. Ama eski askerim ve hala benden gençlere taş çıkarırım. Umarım benim sonuçlarımı da bu sayfalarda görürsünüz (belki yüzümü kapatırız ama).

  Henüz 3. haftamda olmakla birlikte kendimi aslında hiç olmadığı kadar iyi hissediyorum. Bunun için teşekkür etmek istedim.

  Cevapla
  • Merhabalar Murat Bey,

   Tabii ki hatırladım. Sizin Başlama Formu’ndaki notlar bölümündeki sorunuz, “P90X’te üst yaş sınırı var mı?” idi, ben de olmadığını, 45-50 yaşlarında başarıyla yapan pek çok kişi olduğunu söylemiştim de, siz de 63 yaşında olduğunuzu söylemiştim :-) Sayenizde ondan sonra, üst yaş sınırı var mı diye soranlara sizi örnek gösteriyorum.

   Ve programınızın da iyi gitmesine çok sevindim. Programı bitirdiğinizde isterseniz buradan, dilerseniz de email ile sonuçlarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum tabii ki.

   Cevapla
   • faruk1453

    Merhaba Aykut hocam nasılsınız umarım iyidirsiniz. Hocam bir şey soracağım
    hani siz demiştiniz ya antıremanlardan önce yarım limonu ılık suya sıkıp içiyorum diye. Evet soracağaım şey her anteremandan öncemi içiyorsunuz yoksa sadece exstrem kolari yakmayı hedefleyen antırremanlardan öncemi işte filyometrix kempo yogadan öncemi yoksa tüm antremanlardan önce hepsindede limon içiyormusunuz. Saygılarımla

    Cevapla

Yorum Paylaşınız