İlla Pazartesi Diye Birşey Yok!

Nedense insanlarda bir şeylere hep Pazartesi başlama alışkanlığı ya da isteği vardır. “Pazartesi diyete başlıyorum” ya da “Pazartesi spora başlıyorum” neredeyse klasikleşmiştir. Aslında Pazartesi’lerin genellikle zaten zor bir gün olduğunu düşünürsek, belki P90X’e başlamak için Pazartesi, en ideal gün olmayabilir.

Başka yazılarda hiç bahsettiğimi sanmıyorum ama, benim kendi P90X’ime başlangıç günüm Cumartesi idi. Cumartesi zaten Pazartesi’ye kıyasla süper bir gün. Çoğu kimse için ne iş var ne de okul; ya da hadi yarım gün olsun. Bir de bunun üzerine, Pazar yerine Cuma günü komple off olacak olmak (P90X yönünden) güzel bir ödüldür. Ki zaten Pazar, sendromlu bir gündür ve o günde egzersiz yapmak, endorfini yani mutluluk hormonunu da tetikleyecektir.

P90X’ini hafta arası işten ya da okuldan önce yapmayı planlayan biri için, hele de günlerin en kısa olduğu bu dönemde, bir de normalden 1 saat önce kalkmak adeta “ölüm” olabilir. Özellikle de henüz program rutinine alışmadan, kolay yolu tercih edip bırakmaya davetiye çıkarabilir.

Siz de eğer bugüne kadar P90X’e başlamış ama hep yarım bıraktıysanız, bir sefer de değişiklik yapın ve Cumartesi başlamayı deneyin. Bakarsınız tutar! Benim için tutmuştu… P90X Seti bugünlerde yeni gelmiş olanlar da Pazartesi’yi beklemeden Cumartesi’ye bir şans tanıyabilir. Hem 2 gün, 2 gündür… Ana Sayfa’daki P90X sayacında da her gün söylediğimiz gibi, P90X’ine bu Cumartesi başlayan bir kişi, önümüzdeki 22 Mart 2014’te hayatının en iyi fiziğine kavuşmuş olacaktır…

3 Yorum

 1. Pınar BAYTAR

  bende pazartesi başladım :D

  Cevapla
 2. Göktuğ Gök

  Benimde bir önerim pazartesileri dinlenme gününe gelecek şekilde ayarlamanız, böylece zor olan günün sonunda esneyerek rahatlarsınız. Denenmiştir ve tavsiye edilir :)

  Cevapla
 3. Tamam, valla bu sefer başlıyorum. Yarın. Hocam daha önce bırakanlardanım ama hakkınızı vereyim, süper gaza getiriyorsunuz :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız