P90X ve İlk Üç Günüm…

Merhabalar,

Öncelikle beni de aranıza kabul ederseniz  çok memnun olurum, burada deneyimlerimi ve düşüncelerimi herkes ile paylaşmak istiyorum. Kendimi tanıtmam gerekirse, adım Burhan, boyum 1,82, kilom ise şuan 92.

P90X ile tanışalı aslında epeyce bir zaman oldu ama nedense sadece Youtube’ta yapmış olduğum araştırmalar ve izlediğim “Before & After” videoları ile sınırlı kalmıştı hep. Bir bakıma gerek duymamıştım spora çünkü o zamanlar kilom 80-79 arası gidip geliyordu. Maalesef ki geçirmiş olduğum rahatsızlıktan ötürü 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde 20 kilo aldım ve gerçekte yapmış olduğum spordan da uzak kalmak zorunda kaldım. Eski vücuduma ve gerçekten severek yaptığım spora dönmek için açıkçası P90X’i seçtim diyebiliriz.

Tony Abi gerçekten beni benden alıyor motivasyon adına, her şey onun kontrolünde ve mükemmel bir sistem dahilinde. Yeni başlayacak arkadaşlara şunu söylemek istiyorum, eğer ki bu yazılarımı okuyorlar ise gerçekten spor salonlarına gidip de atamayacağınız teri size kısa bir sürede attırıyor bu program. Ve üzerine bir şansımız daha var, Aykut Hocam… Gerçekten bir salonda olduğumuzu düşünürsek bu kadar üzerinize düşen bir salon ve eğitmeni daha tanımadım açıkçası.

İlk üç gün için Aykut Hocamın hazırladığı takvime göre hareket ettim. İlk gün Core Synergistics’e başladığımda şu cümleyi kurmuştum, “Aykut Hoca herhalde beni sevmedi ki direk bu DVD’den başlattı” :-) Ama ikinci günümde anladım ki en doğrusuymuş, 0 kadar zorlandım ki anlatamam. İkinci gün Cardio X, ben bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Spor yaparken gerçekten çok eğlendim.

Ve dün hayatımın en kötü akşamını sizlere anlatmak istiyorum. Gerçekten kollarıma güvenirim; Freediving (Serbest Dalış) ve Spearfishing (Zıpkınla Dalış), bu yapmış olduğum sporlar sebebi ile gerçekten kollarımla gurur duyuyorum diyebilirim lakin dün geceye kadar :-( Gerçekten son 10 dakikada maalesef ki içimde bir suçluluk duygusu ile sonlandırdım. Çünkü Pazar günü uzun bir zamandan  sonra ilk dalışımı gerçekleştireceğim için kollarımın ağrımasını istemedim.

Kısacası şunu söylemek istiyorum, P90X’i  araştıran arkadaşlar gerçekten düşünmeyin, dalın, bırakın kendinizi. Size şu kadar söylüyorum ki pes etmek istemeyeceksiniz! Bu programa girmeyi düşünüyorsanız bence kafanızda olması gereken cümle “ya hep ya hiç” olmalı…

Sağlıklı ve spor dolu günler dilerim.

4 Yorum

 1. Aykut Hocam başladığımı bitirmek her zaman yaşam tarzım haline gelmiştir ama benim için önemli olan bunu sırf karakterime aykırı olduğu için mi bitirmek yoksa eğlenerek mi bitirmek, Şuan ki durumumdan söz etmek gerekirse eğleniyor olmam hele ki dün kişisel sorunlar yüzünden 8. günü yapmamanın vermiş olduğu bir sinire sahip olmam P90X gerçekten kabullendiğim anlamına geliyor ve P90X sayesinde bu blog da yazı yazıyor olmam da ayrı bir zevk veriyor. Her şey için tekrardan teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. Teşekkür ederim İcten Hanım bu yazıyı paylaşmam dan tam tamına 8 gün geçti ve hala çok keyif alıyorum hele ki Kenpo X Mükemmel ötesi diyebilirim Benim için belki biraz erken ama kendim vücudum’ u tam olarak gözlemliyemiyorum lakin başladığımda çektiğim resmi arkadaşıma gösterdiğimde tek tek rahatlıkla şuraların buraların değişmiş dedi o gazla diyebilirim ki kolay kolay pes etmem.

  Cevapla
  • “Ahhh başıma taş geldi!” :-) Evet, yurtdışı seyahatim sebebiyle yazını biraz rötarlı yayınlayabildim. Hatta bugün yayınlarken de düşünmüştüm, acaba Burhan hala aynı heyecan ile devam ediyor mu yoksa kayıplarda olabilir mi diye? Ve şimdi bu duyduğuma çok ama çok sevindim.

   Şimdiden sonuçları görmeye başlaman (arkadaşlar bazen insanın kendisinden daha iyi görür) çok güzel ve bu motivasyon ile 90 günün çok güzel geçeceğine ve sonuçlanacağına eminim artık.

   Sonuna kadar başarılar.

   Aykut

   Cevapla
 3. icten

  Aramıza hoş geldin. Başlamak, motivasyon ve azim bitirmenin yarısıdır sakın unutma.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız