P90X İle Tanışma…

Tüm P90X-Türkiye Takipçilerine Merhaba,

P90X ile bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Araştırdığımda ise yapabilir miyim diye endişelerim vardı, çünkü tek kaygım egzersizler değildi. Genel olarak fit görünsem de hiç bir düzenli spor deneyimim yoktu ve beslenme konusunda da kaygılarım vardı. Biliyordum ki egzersizlerin yanı sıra beslenme de P90X’te başarı için çok önemli bir faktör.

32 yaşındayım ve 45 kiloyum, amacım fit bir vucuda ve kaslara sahip olmak. Bunun için Aykut Hocanın desteğine ve P90X’e güneverek hırs ve azim ile 90 günlük serüvenime bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım. Yapmanız gereken tek şey inanmak; bunu başarabileceğinize inanıyorsanız yolu yarılamışsınız demektir. Çünkü (biraz klişe olacak ama :-) inanmak, başarmanın yarısıdır.

Daha önceki bir Blog’da, P90X’e başlangıcınızı dosta-düşmana, tüm çevrenize ilan etmenin, programı yarım bırakmama ve devamlılık adına pozitif etkisini okumuştum. İşte ben de P90X serüvenime başlangıcımı burada tüm herkesle paylaşarak, inanmak ve yarım bırakmamak adına bu sorumluluğun altına giriyorum.

Not: Aşağıdaki fotoğrafıma bakarak, zaten oldukça fit olduğumu ve P90X’e ihtiyacım olmadığını düşünenler olabilir. Ama hayatta herkesin iyi günleri kötü günleri var, ve P90X’in sadece 90 günlük değil, yaşam boyu sürecek bir serüven olduğunu kanıtlamak istiyorum. Aykut Hocam’da çekmiş olduğum ilk gün fotoğraflarım var. 30-60 ve 90. günlerdeki gelişmi hep beraber göreceğiz :-)

Şimdiden kendime ve tüm P90X’çilere bol şans diliyorum :-)

8 Yorum

 1. MrCaner

  zaten çok fitsiniz çok çok daha iyi olucağınıza inanıyorum :)

  Cevapla
 2. Merhaba ,
  Öncelikle aramıza hoşgeldin,başarılar diliyorum şimdiden.
  Yarım bırakmamak adına paylaşman güzel olmuş çünkü motivasyonun düştüğü veya tavan yaptığı günler olacak :)

  Cevapla
 3. glz00

  teşekkür ederim arkadaşlar beni daha iyi motive ettiniz:)

  Cevapla
 4. fazildervisoglu

  Başarılarının devamını diliyorum arkadaşım… ilk günden bugüne ve bitecek olan programın sonunda sahip olmak istediklerine kavuşacağından eminim ;)

  Cevapla
 5. Azmin için kutlarım bende 42.gündeyim Insanityde Yogadan bıkmamanı tavsiye ederim :) gayet fit bir vücudunun olduğuda söylenebilir aslında ama dediğin gibi P90X bir yaşam tarzı Tekrardan başarılar diliyorum arkadaşların dediği gibi devamını bekliyoruz…

  Cevapla
 6. Muhtemelen sizin başlangıç vücudunuz benim istediğim “bitiş” vücudu :-) Ama P90X’in her seviyeye göre olduğunu göstermek adına, çok sıkı takip edileceğini düşündüğüm bir Blog olacak sanırım.

  Tıpkı, DVD’lerdeki Pam ya da Dreya gibi :-)

  Başarılar… Ve devamını bekliyoruz.

  Cevapla
 7. Aramıza hoşgeldiniz haftanız zorlu geçecek ama şuan kendinize fit derken 90 gün sonra fit kelimenin gerçek anlamı kendi gözlerinizle göreceksiniz beslenme konusunda kaygıya gerek yok diyet yapmıyoruz zaten sağlıklı besleniyoruz p90x en güzel yanı :D yaz ayları sıcaklık amacınıza ulaşmakda çok katkısı olacakdır şimdiden başarılar …

  Cevapla
 8. Merhabalar ve P90X Ailesine Hoşgeldiniz!

  Aykut Hocamın ısrarla söylediği gibi, P90X bir kilo verme programı değil. Komple vücut değiştirici bir program. Burada kas kütlesi yapma ve sıkılaşma amaçlı bir bloğun paylaşılması, hele ki bir bayandan, çok iyi oldu.

  Teşekkürler ve devamını 4 gözle bekliyoruz :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız