P90X İle 30 Gün… Gerisini Siz Düşünün!

Evet, başlıkta da değindiğim gibi P90x’li 30 günümü geride bıraktım. Aslında benim hikayem de herkesle hemen hemen aynı. Youtube’da gezinirken bu programı yapan insanların değişimlerini gördüm. Önce imrendim ama sonra düşündüm ki evde böyle birşey nasıl mümkün olabilir? Çünkü ben 1.5 senedir fitness salonuna gidiyordum ve üyeliğimin bitmesine son 1 ayım kalmıştı. Spor salonuna gitmeden önce ben tam 95 kiloydum. Daha sonra  spor salonunda 74 kiloya kadar düştüm ancak yağ oranımı daha fazla düşürüp kas kütlemi daha da arttıramıyordum, o rutin hareketlerle! (Editörün Notu: Plato Etkisi). En sonunda spor salonunda üyeliğim bittiğinde P90X sparişi verdim. Aykut Hocam sağolsun çok yardımcı oldu ve P90X sürecim böylece başladı.

Bunlar da ilk ay sonuçlarım. Daha sadece 30 gün sonuçları bu kadar başarılıysa, 90 günü tahmin edemiyorum :-)

Muhammed 30

Do your best and forget the rest :-)

24 Yorum

 1. Size bazı sormak istediklerim var nerden ulaşabilirm acaba ?

  Cevapla
 2. Gerçekten çok motive edici bir yazı olmus tebrik ederim hepsini heycanla okudum ve beni bu programı kullanmaya gerçekten ittigine inanıyorum ve yakında sayenizde bu program başlarım galiba, teşekkürler muhammed teşekkürler p90x :)

  Cevapla
 3. Kabul edermisn ??

  Cevapla
 4. facebook adresin varsa söylermisin kardeşim :)

  Cevapla
 5. Gelişme gerçekten harika. Rica etsem beslenme programınızı yazar mısınız?

  Cevapla
  • Merhaba Enesmisir,
   Aslında benslenme programım diye bişey yok :) sadece programla birlikte gönderilen besin tablosundaki zararlı olanları azalttım faydalı olanları arttırdım bunun yanı sıra elimden geldiğince tavuk balık ve yumurta yemeye çalıştım

   Cevapla
 6. Jinekomasti de yağlanmayla alakalı yağ oranın düştükçe vücuttan her bölgeden gideceği gibi yağların meme ucundanda gidicektir,P90x senin ilacın bence :)

  Cevapla
 7. Teşekkür ederim muhammed

  Cevapla
 8. Öncellikle Merhaba 30 günlük sonuçlar gayet iyi. Muhammed bu jinekomasti ergenlikten sonra geçermi yani ortalama kaç yaşlarında ?

  Cevapla
  • Merhaba Onur,
   Jinekomasti ergenlik döneminde başlayıp 2-3 yıl içerisinde genelde kendiliğinden geçen bir şeymiş bende 13-14 yaşlarında başladı 15 yaşında doktora gitmiştim bol bol şınav çek gecer dedi ama geçmedi . Geçmeyen durumlarda plastik cerraha başvurmak gerekiyomuş. Bende bu aralar doktora gitmeyi düşünüyorum.

   Cevapla
 9. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim :)

  Cevapla
 10. çok iyi gelişme tebrik ederim 90 günde ki değişimini merak ediyorum yanlız bu 30 gün 60 gün 90 gün fotolarda en çok dikkatimi çeken ılk gun fotoda vücudun mağduru gibi kafamız geride sonraki fotolarda ise çok çalışmanın vücut için verilen emeğin göstergesi kafa dik duruyor ben de dahil :D kendne güven depar atıyor :D

  Cevapla
  • haklısın :D

   Cevapla
 11. @Muhammed ilk 30 gün böyleyse; 90 gün sonunda kendini tanıyamayabilirsin :). Dikkatli ol :).

  Kolay gelsin. Umarın 90 günü başarıyla bitirirsin.

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederim :) Tony Horton unda dediği gibi (dediği gibi yazacam :D ) e lidıl bit fambıl e lidıl bit bambıl vi jast did it :D yani biraz fambılda olsa biraz bambılda olsa bitirecem inşallah 90 günü :)

   Cevapla
 12. Muhammet hayran kaldım ilk 30 gün sonuçlarına. Benim 30 günümün bitmesine 1 hafta var benimde çok iyi şu anda iyi sonuçlar aldım . merak ettiğim bazı sorular e-posta adersini verirsen oradan iletişem geçbiliriz. Tebrik ederim tekrardan

  Cevapla
 13. güzel sonuçlar tebrikler. Şu an senin ilk halinden 1 tık daha az yağlıyım gibi :) Göğüslerinde çok az da olsa ( özellikle alt ve koltuk altına doğru olan kısımda) yağlanma varmıydı başlamadan önce?

  aykut hocam bu arada size bir sorum olucak ben insanity/p90x hibritimde 5.gündeyim. Ve artık yağ yakımından çok hacim olmasını istediğim için kardioyu azaltmayı düşünüyorum. En azından ilk iki ay. Sizce bir sakıncası olur mu ? metabolizmam hızlı çalışıyor bir zamanlar yağlanabilmiş bir ektomorf yapım var. Kardio günlerinden birini çıkartıp yerine göğüs ya da omuz koymayı planlıyorm ( 72 saat geçmesi şartıyla ) Tavsiyelerini bekliyorum.

  Cevapla
  • Selamlar Mete,

   Cardio’lardan birini çıkarıp, Ağırlık Egzersizi ile değiştirmek, pratikte biraz zor olacaktır. Çünkü cardio ve ağırlık günleri 1+1 şeklinde birer gün arayla sıralandıkları için. Onun yerine, mesela eksik olan bölgen göğüs ve kol ise mesela, 5. gündeki Legs & Back’i Chest & Back ile değiştirmek daha makul. Böylece 1+1 dengesi bozulmamış olacaktır.

   Cevapla
   • Teşekkür ederim hocam bu arada mail attım bir bakarmısınız?

    Cevapla
  • demek istediğini anladım bahsettiğin şey jinekomasti genelde ergenlik döneminde başlayan bişey 2. fotoğrafta geçmiş gibi gözüksede devam ediyo :)

   Cevapla
 14. Muhammed Merhaba,

  İlk 30 gün için harika sonuçlar :-) Paylaştığın için teşekkürler. Pekçok kişiye de motivasyon kaynağı olacaktır.

  Evet, 90 gün sonuçlarını merakla bekliyor olacağız.

  Tekrar tebrikler… Ve devam…

  Cevapla
  • Teşekkür ederim aykut hocam :) dediğiniz gibi devam ama sadece p90x t-shir ü için :))

   Cevapla

Yorum Paylaşınız