Yeni Bir “Siz” İçin Motivasyon İpuçları

Komple bir vücut transformasyonunu amaç edinen kişi zihinsel ve fiziksel enerjisini bu amaca doğru yöneltmeli ve konsantrasyonunu kaybetmemelidir. Moral hiç bir zaman bozulmamalıdır. İhtiyaçlarınızı gözardı etmek yerine bilinçli şekilde ve amaca uygun hareket edilmelidir. Vücudunuzu değiştirmek, duygusal uygunluk ve hayatı düzenlemeyi gerektirir. İşte bunu kolaylaştıracak bazı pratik ipuçları:

* Hergün duş alıp, beğendiğiniz giysilerinizi giyin (üzerinize yakıştırdığınız bir kıyafetle yakıştırmadığınız bir kıyafetin, o günkü moraliniz üzerindeki etkisini herkes bilir). Evde oturuyor olsanız bile kendinize ve vücudunuza saygı duymalı, kendinizle barışık olmalısınız.

* Her yemekten sonra kesinlikle dişlerinizi fırçalayın. Bu yemeğin bittiğini size hatırlatacak ve üzerine abur cubur yemenizi engelleyecek en önemli şeylerdendir.

* Susandığında yapılan en büyük hata sudan başka şeyler içilmesidir. Kahve, gazlı içecekler içilmemeli, kesinlikle su içilmelidir. Diğer maddeler acıktırıdır ancak su açlığını bastırmak için ideal bir yöntemdir.

* Alkol ve ilaç kullanımını sınırlandırın. Alkol ve ilaçlar konsantrasyonu bozar ve odaklandığımız amaçtan bizi saptırır.

* Tıbbi olarak bir sakınca yoksa düzenli olarak yürüyün. Yürümek en iyi yardımcı egzersizdir.

* Zaman zaman kendinize güzel birşeyler satın alın. Kendinizi ödüllendirerek motive edin.

* Fit olduğunuzda neler yapmak istediğinizi listeleyin ve bunları teker teker deneyin. Bedeninize şu anda küçük gelen ama içine girmek istediğiniz bir kıyafeti satın alın.

* Düzenininizi asla bozmayın. Tatiller, iş değişiklikleri, yolculuk ya da hormonal değişiklikler en önemli tuzaklardır. Bunlar sizi amacınızdan uzaklaştırmamalı. Aksine amacınıza uygun olarak kullanmayı öğrenmelisiniz.

Elma Mezura

* Kaynak: zayiflamacilegi.com

3 Yorum

 1. Vücut inşaat gibir.İnşaat’a sağlam işciler verirsen kısa sürede istenilen görünümü kazanır, eğer kötü işciler verirsen istenilen görünüme ulaşamazsın.İşte vücut’da böyle bir şey, vücuda istenilen yiyecekler verirsen, vücut’da sana istediğini verir.

  Cevapla
 2. fazildervisoglu

  Yeni başlayanların işini kolaylaştırmak istedim sadece =)

  Cevapla
 3. Teşekkürler Fazıl, çok faydalı olmuş. Çoğumuzun bildiği (en azından benim :-) ama zaman zaman hatırlatılmaya ihtiyaç duyulan konular.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız