P90X ile hayatınız değişir

Herkese Merhaba,

Konuya nasıl girsem bilemedim yaklaşık 1 yıl önce normal kilomun üzerinde yağlı ve çok hantal bir vücudum vardı. Her hafta sonu alkol, hergün yediğim abur-cubur ve fast food ile günden güne kötüye gittiğimi hissettim. Neredeyse 1 sene ,nce satın aldığım P90X’e bir türlü istikrar ile başlayamamıştım, her seferinde ilk haftada bırakıyordum. Zor olması ve gereken motivasyonu bulamadığımdan olmuyordu. Bir gün arkadaşımla sabah sporu niyeti ile koşuya çıktık ben sadece 1 km dayanabildim, o anda karar vermiştim bu P90X’e yarın başlıyorum dedim kendime. Tüm hazırlıkları yaptım, takvimi oluşturdum, beslenme hakkında yeterli bilgim vardı ve programa başladım. Arada atladığım günler oldu, olmadı değil. Ama ertesi gün atladığım antrenmanla devam ettim hep. Bu yüzden program 4 ay sürdü. Tecrübelerimi ve gelişmelerimi kayıt altına aldım, bana motivasyonda çok yardımcı oldu. Blog açtım orada yayınladım, çevremdeki herkese söyledim. Değişimi çevremdeki kişilerden de duyunca motivasyonum günden güne arttı. Beslenmeye fazla dikkat edememiştim çünkü evde yemek yapılmıyor, bekar evi gibi birşey. Çalıştığım iş de masa başı olduğundan yağ oranımı fazla düşüremedim. Şimdilik sizlere gelişimimi gösteren bir resim ekliyorum, karşılaştığım zorluklar ve ipuçları içeren bir yazı daha ekleyeceğim.

Bring it!

10 Yorum

 1. serhat

  değişim gayet güzel lakin ,omuzlar hacim istiyor. biraz dar kalmış.

  Cevapla
 2. Ben 3 hafta önce başladım P90x’e ve hala devam ediyorum 3.hafta içerisindeyim 17 yaşındayım.Bir sorum olacak bu program boy uzamasına engel olur mu ? yoksa tam tersi büyümeye faydalı olur mu ? :)

  Cevapla
  • Hiçbir etkisi olmaz dostum hurafeden başka birşey değil bu.

   Cevapla
 3. Hocam, sonuçlar gerçekten iyiymiş.

  2. tur sonuçlarınızı da merakla bekliyoruz. Sizden öğreneceğimiz çok ipuçları olacaktır mutlaka.

  Cevapla
 4. Aslında fazlada şişko degilmişsin ben gibi 90 kilo degilsin mesela :) başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
 5. Üstad, değişim fotolarını ve yorumlarını daha önce başka forumlarda da görmüştüm. Tebrikler.

  Hele 2. tur maceranı burada okumak çok zevkli olacak.

  Cevapla
 6. Herkese çok teşekkür ederim sizlerin de değişimlerinizi görmek için sabırsızlanıyorum.

  Motivasyonlardan en önemlisi çevrenizdeki kişilere söylemek. 19.11.2012 Pazartesi günü 2. tura başlamış bulunuyorum bende. Pazar günleri tatil yerine Antalya-Kemer arası bisiklet sürüyorum temiz hava :)

  Aykut hocamızı kıskandım baklavalarımı daha belirgin yapmam gerek:P

  Cevapla
 7. icten

  Merhaba,

  Azminden oldukça etkilendim, resimlerde ki değişim ise inanılmaz. O zaman bu 90 günlük serüvenimde senin yazılarını ve yaşadıklarını merakla okuyor olacağım.

  Cevapla
 8. Eğer sadece 90 günde (ya da 4 ayda) olduysa, sonuçlar gerçekten çok iyi. Uzun bir süredir P90X’i inceliyorum ve böyle gerçek yerli başarı hikayelerini okumak daha hoşuma gidiyor.

  Sitede şu an P90X’i yapan birkaç bayan var, onların da sonçlarını görünce motivasyon tavan yapacak sanırım :-)

  Cevapla
 9. Deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler. Dünyada 5 Milyonun üzerinde P90X mezunu olduğunu biliyoruz ama senin gibi, herkesin empati kurabileceği yerli yüzlere daha çok ihtiyacımız var.

  Sonuçların da harika! İkinci tura ne zaman başlıyorsun? Belki de P90X-Insanity Hybrid!?

  Cevapla

Yorum Paylaşınız