P90X ile 45 Gün…

Bugün P90X’te 45. günümü bitirmiş bulunmaktayım ve hayatımda başladığım işi ilk kez bitirme konusunda kararlıyım. Bence P90X sadece egzersiz programı değil, insanların olumlu yönde birçok eksiklerini tamamlayan bir program.

Ben P90X’le tanışmadan önce hemen hemen çoğu işini yarım bırakan, çabuk pes eden biri iken, programın şimdiye kadar bana katmış olduğu öz güven ve hırs sayesinde gerek egzersizlerde gerek dışarıdaki işlerimde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum artık. Çünkü Tony’nin şu sözünü aklımdan çıkarmamaya çalışıyorum ”elinizden gelenin en iyisini yapın!” . Gerçekten insan elinden gelenin en iyisini yaptığında olumlu sonuçlar alabiliyor, bu da kişinin kendisine olan güvenini arttırıyor ve bir işi yaparken korka korka, çekine çekine değil de “ben bunu yapabilirim, başarabilirim” diyebiliyor.

P90X’le tanışmam çevremdekilerin gittikçe kilo alıyorsun, ne bu göbek demesiyle ve özellikle arkadaşların sinir bozucu şakalarıyla başladı. Sonra kendi kendime spor yapmalıyım dedim ve hemen bir kaç spor salonuna gittim ama hepsi de pahalıydı. Bu işin başka bir yolu olmalıydı, sürekli internetten araştırıyordum lakin işime yarar birşeyler bulamıyordum. Tam hayal kırıklığı yaşamak üzereydim ki Youtube’da inanılmaz videolar görmeye başladım. Hepsi de öncesi ve sonrası resimleriyle gerçekten mucize gibiydi, ben de buna başlamalıyım dedim kendime. Sonra bu siteyi buldum, gerçekten çok sevinmiştim, tam aradığım programdı. Hemen sipariş verdim, elime geçer geçmez DVD’leri taktım bilgisayara, incelemeye başladım. Biran önce başlamalıydım ve 1 hafta içinde egzersizlere başladım.

İlk 1 hafta gerçekten zor geçiyordu çünkü hem zorlanıyordum hem de vücudumda inanılmaz ağrılar vardı. Gerçi bunların normal olduğunu okumuştum daha önce sitede. Neyse, talihsizlik 2. haftamda hasta olmuştum, yerimden kalkacak halim yoktu, iyileşene kadar programa ara verdim. Ama sonra da eski düzeni tutturamadım bir gün yapıyorsam bir gün yapmıyordum, TV başından kalkıp egzersizlere başlamak zor geliyordu. Öyle böyle 1. ay bitmişti ama öyle istediğim gibi sonuç alamamıştım çünkü düzenli yapmıyordum. Tekrar başlasam mı diye düşünüyordum, bir de Aykut Hoca’ya danışayım dedim. Aykut Hoca da “tekrar başlamanı tavsiye ederim, 90 günün sonunda iyi sonuçlar alacağına eminim” dedi ve tekrar başladım. Ve bu sefer ara vermeksizin bugün 45. günüm artık…

P90X artık hayatımda önemli bir yere sahip ve asla bırakmayı da düşünmüyorum. Bize böyle bir fırsat sunduğu için Aykut Hocama teşekkür ediyorum, 90 günün sonunda görüşmek üzere…

Not: Bu benim ilk yazım çok akıcı ve düzgün olmasa da veya hatam varsa kusura bakmayın :-)

Mustafa’nın İlk 45 Gün Sonuçları…

Mustafa 45

 

5 Yorum

 1. Nasıl beslendinkardesim nekadar karbonhidrat aldın

  Cevapla
 2. Maşallah makalenin ilk kısmı beni anlatmış başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
 3. teoman.T

  Kardesim tebrikler bravo 45,gun sonuclarin cok iyi benim bel sakatlandi az 3 gundur ara vermistim yoksa benimde 60i tamamlamistim ama.nasip olmadi tekrardan tebrikler 90 gun sonuclarini merakla bekliyoruz

  Cevapla
  • mustafa

   çok teşekkür ederim teoman abi bende senin 90 gün sonuçlarını çok merak ediyorum çünkü 11 günlük değişimini görünce 90 gün sonunda kim bilir nasıl inanılmaz sonuçlar alırsın diye düşünüyorum en kısa sürede iyileşmen dileğiyle.

   Cevapla
 4. Merhabalar,

  Tebrikler Mustafa. Henüz daha sadece 45 günde göbekteki simitten bu derece kurtulmak süper bir başarı! Dediğim gibi, bu kararlılıkla gittiğin sürece (ki şüphem yok) 90 gün sonuçların daha da süper olacaktır.

  P90X’e büyük hevesle başlayıp, şu ya da bu sebepten dolayı yarım bırakmak, nadir görülen bir durum değil. Ama görüyoruz ki, ikinci geri dönüşler de her zaman çok iyi olabiliyor.

  Tekrar başarılar…

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız