P90X’i Bitirmenin Tek Yolu… Başlamaktır!

Öncelikle, bizi Türkiye’nin en büyük Ev Fitness Sitesi yapan ve Türkiye’deki tüm siteler arasında ilk 5000’e sokan 1,5 Milyon’u aşkın takipçiye çok teşekkürlerimizi sunuyoruz… Ama sizleri “ailemiz” saydığımızdan şimdi burada bir öz eleştiri yapacağız. Bizim bugüne kadarki izlenimlerimize göre P90X-TR takipçilerini genel olarak ikiye ayırmak mümkün.

1. Grup, P90X ile belki şans eseri, belki bir araştırma sonucu ya da bir şekilde tanışan, gördükleri konusunda belki başta bazı şüpheleri olsa da, doğru soruları, doğru yerlere sorup, doğru cevapları alan, kaybedeceği bir şey değil kazanacağı çok şey olduğunu bilen ve motivasyonu zirvedeyken programa hemen başlayan kitle.

2. Grup ise, yine P90X ile belki şans eseri ya da uzuuun bir araştırma sonucu tanışan, gördükleri konusunda balki başta bazı şüpheleri olsa da, doğru soruları doğru yerlere sormayan, çevresindekilerin ya da belki kendi içinden gelen “sen bunu yapamazsın” ya da “bunlar doğru olamayacak kadar iyi” sözlerine kulak asan, yine de kendini başkalarının değişim sonuçlarını incelemekten ya da sabahlara kadar YouTube’da P90X Transformasyonları izlemekten alıkoyamayan, ama kendisi de bir türlü programa başlayamayan kitle. (Çok uzun bir tanım oldu ama 2. Grup’u tam olarak anlattı.)

Bizim ise cevabımız o kadar uzun değil: Bir İşi Bitirmenin Tek Yolu Önce Başlamaktır! Dilerseniz, bizim sözümüze ya da artık her gün Türkiye’nin dört bir yanından yağmur gibi gelen değişim örneklerine inanmayın! Sadece 90 günün sonunda, aynada göreceğiniz tabloya inanın. Kaybedecek hiçbir şey yok ama kazanılacak çok şey var.

Ama unutmayın… Bir işi bitirmek istiyorsanız, önce başlamak zorundasınız…

Önce Başlama Lazım P90X

Bir işi bitirmenin tek yolu, önce başlamaktır…

13 Yorum

 1. Murat

  Hocam, Arkadaşlar
  ben kurban bayramından hemen önce 1 ayımı bitirdim. Daha sonra programa devam edemedim. Fakat hemen hergün yürüyüş yapıp beslenmeme dikkat ettim. Kilomu koruyorum fakat vücut gevşemeye başladı tabii :) p90x in en büyük faydası sanırım insülin direncimi kırmama yardımcı olmasıydı. Gerçekten 1 ay içinde yaşadıklarım inanılmazdı. beslenme tablosundan cok faydalandım. Ama kilomu korumakta en cok yararlandığım gıda Kefir oldu.Sitede zaten detaylı bahsedilmişti.
  Şimdi sorum şu : yaklaşık 1 aylık bir ayrılıktan sonra Ben programa cumartesi başlıcam. Kaldığım yerden mi devam edeyim yoksa sıfırdan mı başlıyayım. Teşekkür ederim

  Cevapla
  • maLibu

   sıfırdan başlaman gerekiyor murat ben de ara vermistim aykut hoca 1.ayı da en bastan almam gerektigini söyledi

   Cevapla
 2. Ben çalışan ve 4 yaşında bir kızı ve 10 aylık bir köpeği olan, iş ve ev arasında mekik dokuyan, ev dışında herhangi bir yerde spor yapma şansı olmayan bir kişiyim .

  Birkaç aydır sürekli bir arayış içindeydim. İnsülin direnci ile başlayan bel fıtığı vs.ile gittikçe artınca sağlık problemlerimden dolayı diyetisyene gittim, evde yürüyüş bantında yürümeye başladım ama hep sıkıldım ve bıraktım.

  Sonra1 hafta önce bir blogda benim gibi bir annenin nasıl bu programla değiştiğini görünce hemen nette yabancı videoları buldum. Ancak çok karışık bilgiler vardı. Türkiye’de hiç kimse yapmamış mı bu programı diye aklıma takıldı ve arayınca karşıma hemen bu harika site geldi. Hemen Aykut Hoca’yı aradım ve telefonla ulaşamayınca e-mail yolladım. Hocam sağolsun çok kısa zamanda aradı beni. Onunla da konuşunca tamam dedim bu program tam bana göre. 1 gün sonra siparişim geldi. Hemen başladım.

  Şuan 5.günümdeyim ve çok iyi hissediyorum kendimi. Çok zorlamıyorum kendimi, çünkü vücudum sakatlanmaya çok müsait. Sadece beslenmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum ve en önemlisi yıllardır hiç kendime bu zamanı ayırmamıştım ve ilgilenmemiştim. Ayrıca herşeyden çabuk sıkılabildiğim için hergün farklı bir program uygulamak bana çok iyi geldi. Eşim ilk gün umarım hemen sıkılmazsın dedi. 2 gün sonra ise sonunda kendine en doğru programı seçtin dedi.

  Çok uzun oldu sanırım kusura bakmayın ama yıllardır bana bu kadar iyi gelen bir programı ve sizleri bulunca paylaşmak istedim düşüncelerimi.

  Vakti geldiğince ben de başarı hikayemi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

  Aykut Hocam tekrar çok teşekkürler,

  Cevapla
  • bel fıtığı yorumu dikkatimi çekti barfiks yapıyormusunuz en kötü olarak sandalye ile yapın sırtım sıkıntı deyipde bırakmayın sırt güçlendikce gelişir ve sıkıntı kalmaz ben de sırtımda sıkıntı duydum tamam dedim gitti sırt ama p90x ile güçlendirdim kaldıki koşarken de agrırdı şimdi sıkıntı yok spor salonlarında rahat edemeden yapacagınız hareketleri evde özgürce düşe kalka yapıp eglenmek cidden güzeldir p90x ailesi olarak başarılar diliyoruz olurda motivasyon kaybederseniz bizler buradayız

   Cevapla
 3. Bir mükemmel yazı daha…

  Hocam sizde sportif başarının yanında ifade konusundaki başarıya şapka çıkarmak gerekiyor. Gerçekten yazılarınızda hep 12’yi vuruyorsunuz. Tebrikler…

  Ayrıca fasulyeden bi üye olarak gerçekten şuanda tam kalbimden vurdunuz hocam. 1 kategori olmaktan dolayı kendimi çok şanslı hissettim. Tamam bu program biraz extreme ama sonuçlarda extreme olacak hem de sadece 90!!! Günde!!!!

  Bir hayatın değişmesi ortalama 25000 gün dersek (65 yıl) sadece 90 günde yeni bir hayat vaadediyor bu program. Youtube 100’lerce video’yla dolu bakılabilir.

  Şu anda 17. gündeyim ve kaslar şunlar bunlar bir yana programın bana asıl verdiği zihinsel hazzı anlatmam gerçekten mümkün değil.

  Umarım programı bitirir ve tekrar başlarım, sonra tekrar, sonra bir daha, bir daha, bir daha…….

  Cevapla
  • Bu da benim gördüğüm en güzel yorumlardan, ben de buna şapka çıkarırım :-) Teşekkürler.

   Cevapla
 4. Göktuğ Gök

  Bak ben 9.günüde bitirdim :) Nasılda çabuk geçiyor aslında günler, bizim yaptığımız hızla geçen bu günlere bir anlam katmak, bunun için P90X yapmak :)

  Cevapla
  • Teşekkürler Göktuğ, aynen zaman çok çabuk geçiyor ama P90X ile geçen pozitif günler, zamana daha bir anlam katıyor…

   Cevapla
 5. Hocam 2. kategoride tam beni tarif etmişsiniz sanırım (yani eski beni :-)

  İnanın bugün sizinle konuştuğumda utandım, “hocam hatırlar mısınız geçen sene yılbaşında konuşmuştuk, bir türlü karar verip başlayamadım” dediğimde. Siz de bana “o zaman başlasaydın şimdi en az 2 tur P90X Mezunuydun” dediniz ya, vallahi haklısınız.

  Ama iş-güç-çoluk-çocuk böyle oldu. Şimdi yarın setim geldiğinde, kesinlikle bir seferde başlayıp bitirmek hedefim. Kaybettiğim zaman bana kamçı olacak.

  Anlayışınız ve desteğiniz için tekrar teşekkürler.

  Not: Sitede de ilk kez yorum yazıyorum ama son kez olmayacak. Bu yazının sanki beni anlattığını hissettim ve hemen yazmak istedim.

  Cevapla
  • Selam Metin,

   Sadece 1 kişiyi düşünerek yazmamıştım ama bayağı kişi üstüne alınmış :-) Er ya da geç, önemli olan başlamak, kendiniz için iyi bir şeyler yapmak. Ama ne kadar erken, o kadar iyi…

   Setin gün kargolanmış gözüküyor, bugün elinde olacaktır. Şimdiden başarılar…

   Cevapla
   • musess

    Hocam bir kaç yerde p90x in siyah üzeri pembe yarım atletlerini gördüm.90 günü bitirince ondan gönderebilir misiniz tişört yerine ben ki 3.haftanın 4.gününden bir adet çaylak

    Cevapla
    • Ayıp ettin, siz yeter ki bitirin :-) Hallederiz…

     Cevapla
     • musess

      Harika olur teşekkürler.,az kaldı hocam bitiyor:-)

      Cevapla

Yorum Paylaşınız