Özkan’ın 70 Günü… (Önizleme)

Türkiye’nin 1 numaralı Ev Fitness ve Vücut Transformasyon platformu P90X-TR’de her zaman “önizleme” yazıları yapmıyoruz… Ama günlük rutin WhatsApp konuşmalarının birinde ansızın bir “after” fotoğrafı geldiğinde ve sonuçlar da böyle iyi olunca, bu değişimi sadece kendimize saklamak bencillik olur deyip, değişimin sahibinin de izniyle, herkese motivasyon olması için paylaşabiliyoruz.

Henüz daha finish-çizgisi de görülmedi… Daha da sonuçların alınacağı çok kıymetli bir 20 gün daha var son düzlükte… Ama değişim şimdiden çok iyi…

Aşağıdaki, sadece 70 günlük değişime yanyana baktığımda, benim aklıma ilk şu geldi: Siz programa 70 gün(cük) verince, o size neler veriyor?! Değişen hiçbir zaman sadece “fiziğiniz” olmuyor. Onunla beraber hayata bakış açısı, mutluluk, bir şeyi başarmışlığın gururu, özgüven… Vücudu boşverin, bunu sadece “yüzlere” bakarak anlamak bile mümkün değil mi?

Özkan’la bugün konuşmamızda, bu değişimi aslında beslenmeye de pek dikkat edemeyerek aldığını öğrendim. Kim bilir iyi bir beslenme ile ne olurdu dedik. Ama hani hep derler ya; “bu işin %50’si egzersiz, %50’si beslenme”, hani biz de hep deriz ya; “hayır, bu işin %100’ü aslında motivasyondur”… İşte Özkan’da o motivasyonu dibine kadar gördüm ben. P90X-TR’de gelmiş geçmiş en iyi değişimi göstermeye yemin ettiğini söyledi, ki inanırım!

Neyse… sahnenin asıl sahibi varken, sözü biz daha fazla uzatmayalım. Mutlaka 20 küsür gün sonra, bomba bir değişim Blog’u ve final fotolarıyla gelecektir. Ama o zamana kadar, hem değişimiyle sizlere, hem de son düzlükte kendisine motivasyon olması açısından bu paylaşımı sizlerle de paylaşmak istedik.

Dediğimiz gibi… Siz programa 70 (ya da 90) gün verin, o size HAYAT versin. İnanınca ve kendini adayınca, başarılmayacak şey yoktur. Bunu bizlere şimdiden gösterdiğin için teşekkürler Özkan.

Özkan’ın 70 Günü…

Ozkan 70 Blog

7 Yorum

 1. oswaldozkan

  Estağfirullah , bende senin yollarından geçtim en azından biraz farklı olabilir . Seni çok iyi anlayabiliyorum tepkim için kusura bakma özür dilerim , en yakın Zaman’da seni de aramızda görmek dileğiyle hoşçakal ;)

  Sanırım eski p90x cilerden kimse kalmamış sayın Aykut hocam :) ses çıkmıyor kimseden

  Yorumlarınız beni Mutlu eder tavsiyeleriniz beni azimlendirir arkadaşlar sessiz kalmayın ;) . . .!

  Cevapla
 2. Eyvallah meydan okumamı kabul ettiğin için teşekkürler, dediğim gibi en azından beni ateşleme bile yeter.70 gün avans kelimesi için kızma,şartlar bunu gerektirdi…
  Sonuna kadar savaş, şampiyonsunuz BEŞİKTAŞ!!!!!

  Cevapla
 3. oswaldozkan

  Rpstr arkadaşım , güzel bir etkileşim yarattığım için minnettarım , ilk rakibim sizsiniz . Lakin , 70 gün size önceden veriyorum ve sene sonunda görüşürüz demen beni üzdü :) , gönül isterdiki daha güzel yaklaşımınız olmasıydı . Ama olsun ilk rakibim ile karşılaşmak güzel ve mutluluk verici .) . Ben savaşma taraftarıyım hiç bir zaman kolayı seçmem önümdeki yol gerçekten meşakkatli ve zor bir yol . Seninde dediğin gibi sene sonunda görüşmek dileğiyle ilk bloğunu Merak içerisinde bekliyorum ( Before ) fotoğraflarını :)

  Cevapla
 4. Varım Özkan arkadaş,tek problem programa henüz başlayamamış olmam belki bu sayede play tuşuna basmışsınız olurum.
  Hadi bakalım Özkan sana 70 günde avans:)
  Sene sonunda görüşmek üzere,sende daha öncekiler gibi kaybolma sakın:))))

  Cevapla
 5. oswaldozkan

  Icten hanım öncelikle güzel Dilek’leriniz ve görüşleriniz için teşekkür ederim . Aykut hocam sizin Hakkı’nızı ödeyemem gerçekten iyiki sizi tanımışım . Her zaman sorularıma cevap verdiniz , tabiri caiz ise başınızı şişirdim ama siz yine çekinmeden cevap verebiliyordunuz. P90x ailesi olarak , o kadar güzel başarı hikayeleri varki hepsi muhteşem ve harikulede ler . Erdoğan beyin sonuçlarını gördüm çok iyi bir sonuç elde etmişsiniz umarım program bitti deyip , ara verenlerden olmazsınız bu sadece 90 günlük bir program değil hayata bakış açımız ile alakalı . Zaman’ında kendime bir söz verdim Aykut hocam da belirtmiş yukarda , Kendinize bir hedef belirleyin iyi olmak için değil en iyisi olmak için kendiniz için çabalayın asla pes edenlerden olmayın . Umarım herkes çok iyi olur ama ben iddia ediyorum tr de en iyisi olucam :) yakın bir Zaman’da hybrid e başlıyorum kısmet olursa p90x bitikten sonra iddaalı olan varsa seve seve rakip olmak isterim . Biliyorum ki rakip olursa motivasyon çok iyi oluyor . Bende açık açık meydan okuyorum sene sonuna kadar en iyisi olucam :) ve her sene bu liderliği koruyacam varmı bu yolda bana yoldaş olucak rakip olucak arkadaş :)

  Cevapla
 6. Tebrikler, tavsiyem omuz ve trapez lere biraz daha yoğunlaş

  Cevapla
 7. icten

  Dehşet içerisindeyim…(!) Değişim dediğin böyle olur. Azminden dolayı tebrik ederim,
  P90X’in yapanı asla yarı yolda bırakmayacağının sağlam kanıtlarından biri oldun…

  90.gün sonuçlarını merakla bekliyorum. Erdoğan’a ve Hybrid programına sağlam bir rakip çıktı. Ortalık kızışacak gibi…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız