O Yapabiliyorsa, Sen de Yapabilirsin! – 12

Burada, P90X-Türkiye sitesinde, “Motivasyon” başlığı aslında hep birinci sıradadır. “O yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin!” de bu motivasyonun “motto”su! Çünkü gerçekten P90X gibi, neredeyse sihirli değnek sayılabilecek kadar mükemmel dizayn edilmiş bir program, ama buna rağmen hala tembelliği tercih edenler için, bazen “o yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin” diyecek birine ihtiyaç vardır. Unutmayın ki, siz de bundan sadece 90 gün sonra, şimdikinden çok farklı bir yerde olabilirsiniz. Daha fit, daha sağlıklı, daha özgüvenli, daha kendiyle barışık, daha enerjik, daha umutlu, daha mutlu… Ama şimdilik, işte O’nun hikayesi…

O’nun Hikayesi…

İpin ucunu bırakmak çok kolay…

Bir zamanlar benimsediğiniz sağlıklı yaşam stilini…

Öğrenci yaşantısı ve ne yediğine dikkat etmemek.

Hesap ekstresindeki McDonalds’lar, Starbucks’lar, Fast-Food’lar…

Hareketsizlik ve tembellikle de birleşince ortaya çıkan sonuç: Fazla Kilolar!

Olabildiğince iç karartıcı bir tablo ve artık bir şeyleri değiştirme zamanı.

Bir gün, Facebook’taki eski bir arkadaş P90X sonuçlarını paylaşır.

Sadece evde uygulanan bir programla bu sonuçları almak mümkün müdür?

Eğer kendinizi “adarsanız”, EVET!… Şimdi kendini adama zamanı!

Ve sonuçlar…

18 cm daha ince bir bel,

%28’den %14,5’e inen vücut yağ oranı,

13 kg net yağ kaybı.

Siz de kendinizi “adamaya” ve hayatınızı değiştirmeye hazır mısınız?

Tüm O Yapabiliyorsa Sen de Yapabilirsin Başarı Hikayeleri için tıklayın

8 Yorum

 1. gördüğüm en iyi motivasyon videosu kendi açımdan.çünkü 1. gündeki vücut tipi benimkiyle hemen hemen aynı. videoyu favorilerime ekledim hergün uyanınca izleyip daha fazla gaza geliyorum :)

  Cevapla
 2. hocam kaslar kacıncı gunden sonra belli olmaya baslar

  Cevapla
  • Enterasan bir soru olmuş! Kaslar zaten hep orada. Ne zaman definasyon kazanırım diye soruyorsan… İlk birinci haftadan sonra, çevrendekilerden, fit göründüğüne dair iltifatlar almaya başlar, 90 günün sonunda da “peak” yaparsın. Arası… en eğlenceli kısım. Ama yarım bırakmamalı ve devam etmelisin. O zaman P90X seni 90 günün sonunda mevcut ömrünün en iyi fiziğine kavuşturacaktır.

   Cevapla
 3. serhat

  hocam bu yakılan yağ oranını nasıl hesaplıyorlar. belki absürt bir soru olabilir sizin için ama ben bilmiyorum inanın. şimdiki yağ oranımı nasıl ölçebilirim.

  Cevapla
  • Metehan

   Selam Serhat Bey,
   Daha çok yağ oranı ölçen baskül gibi aletleri bir kenara bırakıp sonuçları aynada izlemeniz daha doğru olacaktır.
   Hem motivasyonel anlamda çok ciddi faydası var hemde mutluluk hormonu sağlayacaksınız unutmayın bu program bi “Extreme” ve sonuçlarıda bir o kadar “Extreme”.

   Cevapla
  • Merhaba Serhat, ilk olarak “yağ oranı ölçer” denilen tüm tartıları vs. bir kenara bırakmalı. Onların hemen hepsi yanlış yönlendirici olacaktır. Doğru yağ oranını ölçmenin tek yolu (MR tarzı vücut ısı ile ölçülen en garanti yolu saymıyorum) caliper denilen kıskaç tarzı alet ile yapılan ölçümler olacaktır. Bu tip ölçümleri çoğu iyi spor salonunda ya da kliniklerde dahi yaptırmak mümkün.

   Ama birşey daha söyleyeyim, ben P90X’im sırasında bir kere bile yağ oranımı ölçtürmedim. Bittiğinde, aynada gördüğüm 6-pack’ler bana en iyi oranı gösteriyordu! :-)

   Cevapla
 4. Adamın 1. gün fotoğrafı benim şu anki vücut tipimle neredeyse aynı. Bilmiyorum da, bu videolar beni acaip gaza getiriyor. Birazdan yatacaktım ama şimdi Barcelona maçını izleyerek şınav ve barfiks çekeceğim :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız