Nereden Nereye… Özkan’dan Güncelleme

İnsanların fiziklerini (ve beraberinde hayatlarını) değiştiren bir Fitness Eğitmeni olmanın belki de en keyifli yanı, programı uygulattığınız kişilerden ansızın geliveren bir telefon, bir email ya da bir Whatsapp mesajı…

Tabii bu mesaj, “Hocam 2 gündür yapıyorum ama daha göbek gitmedi!” değil de :-) “Yaptım ve oldu! Bakın bakalım nasıl?” tarzı, bir de değişim fotoğraflı olursa, işte o zaman bir anlamda insanın emekleri boşa gitmemiş oluyor, yaptığı işten zevk alıyor. Tıpkı Konfüçyus‘un dediği gibi; “Sevdiğin işi yaparsan, ömrün boyunca çalışmazsın”. Hissedilen bu.

İşte, eski P90X’çi yeni Hybrid’çi Özkan’ın gönderdiği son fotoğraf karesi, gerçekten bana bunları hissettirdi… Aşağıda görebileceğiniz ilk gün fotolarının üzerinden öyle aman aman bir zaman geçmemiş. Yaklaşık 4,5 ay… Gerçekten de, yazının başlığında olduğu gibi; nereden nereye… Hemen ekleyelim, inanması belki zor ama son karede en ufak bir “Photoshop” kontrast ayarı bile yok. Evdeki ışığın altında, salonun ortasında, kaldırılmış ve çekilmiş bir kare… Öyle iyi bir kas separasyonu var ki, sırt adeta dünya haritasına dönmüş!

İlk gün fotoğraflarında da aslında felaket bir tablo yok. Ama belli ki her zaman daha iyisini isteyen bir insanın memnuniyetsizliği, hoşnutsuzluğu yüze yansımış adeta. Son gelen güncelleme sırt fotoğrafında ise yüz ifadesini göremiyoruz henüz ama, tahmin edebiliyoruz :-) Çünkü ilk 90 günün ardından gelen Özkan’ın fotoğraflarında, gülümsemeyen bir tanesi bile yoktu, nasıl olsun?

O zaman ikinci 90 günün sonuçlarını şimdiden heyecanla bekliyoruz. Ve bu haklı gururu kendine, güncellemenle de bu motivasyonu bizlere yaşattığın için teşekkür ediyoruz…

Nereden Nereye… Özkan’dan Güncelleme

OzkanSirtBlog

8 Yorum

 1. Tebrik ederim Özkan kardeşim. Benim tam istediğim fiziğe doğru gidiyorsun. Bence sırt kasları çok önemli, tüm vücudun direnç noktası, yanlış bilmiyorsam, vücuttaki en büyük kas (ikinci bacak kasları diye biliyorum). O yüzden sırtı iyi çalıştırdığınızda, vücudum doğal testesteron üretimi artıyor. Bir nevi doğal steroid yani :-D

  Cevapla
  • oswaldozkan

   Teşekkür ederim çolak abi ne Mutlu bana başarılı bir yolda ilerliyorum seninde dediğin gibi sırt kasları vücudun üçgenliğinden tutun büyük görünmesi omuzlar kollar diye gidiyor :) çolak abi bende böyle biliyorum testesteron ü bacak salgılıyor müş :) diye ayrıca çok teşekkür ederim

   Cevapla
 2. Normalde yazıdan alakasız yorum yazılmasını pek sevmem, ama bu sefer ben yapayım, çünkü başka nereye yazacağımı bilemedim :-)

  Erkan Hocam, şimdi aşağıda Erdoğan’ın aşağıdaki yorumuna istinaden sitede onay bekleyen yazılara baktığımda, ondan önce sizin bir yazınızı gördüm. İçerisinde “Herhangi birsey yazmak ihtiyacı hissetmiyorum… Videoyu izleyin yeter. Aykut Hocam yayınlarsa tabi :)” yazmakta. Lakin herhangi bir video ya da link yok. Onu da atarsan tabii ki bakalım.

  Ve sevgili Erdoğan, tabii ki şimdi hemen ilgileniyorum. Bugün içerisinde sitede yer alır.

  Ve sevgili Özkan, Whatsapp’ını aldım ama soruyu anlamadım?! :-) Seni de buraya, değişiminin yayınlandığı Blog’a davet ediyorum :-)

  Cevapla
  • oswaldozkan

   Buradayım Hocam :)

   Cevapla
 3. Erdogan

  Rakibim Özkan’ın sonuçlarını tebrik ediyorum, gerçekten tebrikler kardeşim. Ben maalesef ilk gün sırtımın fotoğrafını çektirecek birini bulamadığımdan ne öncesinde ne de dolayısıyla sırt fotoğrafı çektiremedim. Ama zaten kendimi bildiğim kadarıyla, seninkini yarısı kadar iyi değildir :) Benim konsantrem biraz daha hacime yönelik olmaya başladığı için sanırım biraz definasyon kaybediyorum. Bakalım, 90 günün sonunda nasıl olacağız. Tekrar tebrik ederim, çok başarılı.

  Cevapla
  • oswaldozkan

   Çok teşekkür ederim kardeşim , benimde amacım atletik fizik ve onu korumak seni de yakından takip ediyorum mükemmel bir gelişim sergiliyorsun . Özellikle karın bölgen beni benden alıyor sana çok imreniyorum hatta çoğu kez Aykut hocama bu konu yüzünden başını şişirmişmdir. ?? çok teşekkür ederim

   Cevapla
 4. thefuture

  Özkan abi sen bu gazla gitmeye deva. Edersen ferrari bile arik sana yetisemicek. Tebrikler ???

  Cevapla
  • oswaldozkan

   Yorumuna sesli güldüm Thefuture ? , sınırları zorlamak değil mi amaç bu vücut bize neden verildi ve bununla neler yapabiliriz düşünmek lazım ? . Çok teşekkür ederim .????

   Cevapla

Yorum Paylaşınız