Nefret Edeceksiniz… Ama Aşık da Olacaksınız!

İşte P90X’in özeti! Aslında bu tarihi söz (I hate it, but I love it!), programda toplam 29 ya da 30 kez karşınıza çıkacak olan 16 dakikalık çılgın Karın Parçalayıcı (Ab Ripper X) DVD’si için söylenmiştir. Ama sanırım bu sözü P90X Programı’nın tümüne atfetmek de yanlış olmaz.

Programa yeni başlayanlar mutlaka bu “aşk – nefret” ikilemini yaşayacaklardır… Yıllarca masa başı işe, hareketsizliğe, yürüyen merdivenlere, asansörlere, pizza-kola’lara, abur-cuburlara alışmış vücut, ilk günlerde neye uğradığını şaşırıp, “sen bana ne yapıyorsun, bu da nereden çıktı” der ve nefret edebilir. Ama aynı anda büyük de bir aşk doğmaktadır. Çünkü…

Belki sabahları her zamankinden erken de kalkılsa, iş yerine ya da okula varıldığında çevredeki herkes hala afyonu patlamamış mahmur gözlerle bakınırken sizde yaşanan enerji patlaması, beraberinde çok daha hızlanan bir metabolizma, yıllardır içine giremediğiniz favori pantolonunuzun içine girebilmek, çevrenizden fit göründüğünüze dair iltifatlar almaya başlamak, artan özgüveninizle paralel olarak artan sosyal çevreniz, varsa depresyon halinizden veya uyku probleminden kurtulmak, ya da mesela cinsel performansınızdaki artış… kısaca hayatınızın her alanındaki pozitif değişiklikler, P90X’e karşı olan bu yeni aşkınızı daha da pekiştirecektir.Çılgın Tony

İşte P90X Programı’nın en kısa özeti bu. Tıpkı yandaki çılgın bakışlı Tony’nin söylediği gibi… Belki başta biraz nefret edeceksiniz ama sonunda da aşık olacaksınız.

I HATE IT, BUT I LOVE IT!!!

11 Yorum

 1. Aykut Hocam günaydın. Size bir sorum olacak, Hybrid Programında 22. günümdeyim. Bugüne kadar hiç aksatmadan yaptım 1 gün bile ama haftasonu beklenmedik bir misafirin gelmesiyle Cumartesi günü yapamadım, Pazar günü de zaten dinlenme günüydü. Şimdi o kaçırdığım günü nasıl telafi edebilirim? Bugün 2 tane yapsam çok mu olur? Şimdiden teşekkürler. (Bi de bu harika programı hayatıma kazandırdığınız için de tekrar teşekkürler :-D tüm çevreme tavsiye ediyorum)

  Cevapla
  • Merhabalar Esra,

   Öncelikle programın iyi gitmesine çok sevindim, 21 gün firesiz yapmak zaten başlı başına büyük başarı. Ama 1 gün atlamak zorunda kalman hiç problem değil. Tam da bu konuyla ilgili http://www.p90xtr.com/eyvah-bugun-yapamadim-peki-ne-olacak/ yazım sorularına cevap olacaktır sanırım. Ordaki 3 yöntemden dilediğini tercih ederek telafi edebilirsin. Başarılar…

   Cevapla
 2. Ahmed

  Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Ben whey proteini aldım. programdan hemen sonra kullanıyorum. fakat ağırlık egzersizi olan günlerde ab ripper x e geçmeden mi içmeliyim yoksa ab ripper x den sonra mı kafam karıştı. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Merhabalar, tabii ki yardımcı olalım.

   Eğer Karın Parçalayıcı’yı P90X’in ağırlık egzersizlerinin (1-3-5-9 & 10) hemen üzerine yapıyorsanız, o da bittikten sonra Whey Protein’i tüketmeniz doğrusu olur (ikisin arasında değil).

   Cevapla
   • Ahmed

    Teşekkür ederim hocam.

    Cevapla
 3. Metehan

  O değilde beni en çok sıradan kişilerden ayıran en önemli özelliğim sanırım sağlıklı beslenmem. Sabahın 6.30 unda kalkıp omlet yanına yulafımı yapailiyorsam o benim bana verdiğim en büyük hediyem zaten.
  O yüzden bu programa aşığım bana böyle bir alışkanlık kazandırdığı için teşekkürler Aykut hocam ve teşekkürler sevgili P90X-TR ailem :)

  Cevapla
 4. orcun4134

  Ben de bugün bismillah dedim başladım. 8 dvd taktım. 1 saat sonra t -- short ve shortum su gibi oldu. İlk defa bu kadar ter akıttım. Hareketleri onlar gibi 10 20 kere yapamasamda yapmaya çalışdım bakalım tam gaz devam :d

  Cevapla
 5. Kesinlikle bu tam bir karmaşaya yol açıyor bende örneğin; sabahtan akşama kadar akşamki programın hayalini kuruyorum buyuk bir iştahla hevesle saatlerin geçmesini bekliyorum akşam olup tam dvd yi koyuyorum başlayacam o “58 dk” görünce bir anda modum düşüyor tam nefret etmek üzereyken programı bitirmiş oluyorum sonra o duştan çıktıgım an herşey değişiyor bir sonraki günün heyecanı sarıyor beni işte bu böyle sarmal bir şekilde devam edip gidiyor BAYILIYORUM BUNA :)

  Cevapla
 6. Erkan

  İşte doğru tanım budur! ‘P90X pozitifliği’! Buna %100 katılıyorum Aykut Hocam. P90x’in yan etkilerinden biri de bulaşıcı olması sanırım ki artık arkadaşım beni görüp imrendikten sonra o da benimle antremanlara başladı. Akşamları dizi yok, P90X var! :)

  Cevapla
 7. Çok çok çoooooooook doğru! :-)

  İkinci paragraftaki şaşırma (nefret demeyelim ama) hali ve de üçüncü paragraftakilerin örneklerin çoğunu yaşayıp, adeta programa kilitlendiğimi söyleyebilirim.

  Eşim bile hızla değişmeye başlayan fiziğimi kıskanıp, senin yanında bu göbekle (ki sadece bir tutam göbeği vardır) gezeceğimi sanıyorsan yanılıyorsan deyip başladı.

  Şimdi sabahları beraber kalkıp yapıyoruz. Kendimizi hiç bu kadar enerji ve mutlu hissetmemiştik hayatımız boyu.

  We don’t hate it, we LOVE it!

  Cevapla
 8. Pınar BAYTAR

  AŞIK OLANLARDANIM :) SEVİYORUM,İSTİYORUM,GÜVENİYORUM VE İNANIYORUM :)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız