Kırılma Noktası – Çat!!!

Sevgili P90X-TR Ailesi, herkese merhabalar…

Bugün P90X’deki 2. haftamı tamamlamış bulunmaktayım. Kuvvetle muhtemeldir ki sizler bu yazıyı okuduğunuz sıralarda ben Güğüs ve Sırt DVD’mi yapıyor olacağım. Vücudumdaki değişim devam etmekte, hatırlarsanız 1 haftalık sonuçları bir önceki yazımda sizinle paylaşmıştım. (Bakınız: Hey Sen! Sağa Sola Bakma Sana Diyorum!)

Değişim akın akın geliyor ve gözle görülüyor. Ancak paylaşmak istediğim bir konu var.

Bilmiyorum sizler de yaşadınız mı fakat, bir konsantre kaybı söz konusu. Yani sonuç almaya başladığım ilk hafta inanılmaz adapte idim, fakat özellikle dün Esneme ve Dinlenme günümdü. Saat 11:30’u gösteriyordu ve ben henüz hiçbir şey yapmamıştım.

Sonra usulca doğruldum ve play tuşuna bastım. Esnemeyi yarıya kadar yaptım, vicdanım bir taraftan kötü hissediyordu ama beynim de “bugün senin dinlenme günün bu kadar kasmana gerek yok” komutu vererek beni rahatlatmaya çalışıyordu.

İnanıyorum ki P90X’te sonuç elde eden ve bu programı başarıyla tamamlayabilecek insanlar, işte bu kırılma noktasından takılmadan geçenler. Benim için de dün bir kırılma noktası idi ve başladığım işi bitirmeye karar verdim.

Daha hırslı, daha azimli ve istekli olarak P90X mezunu olabilmek için elimden geleni yapacağım.

Sevgiyle kalın…

11 Yorum

 1. icten

  Bunsur,
  İnan bana ikinci haftama yeni başlıyorum ve her an kırılma noktası benim için ama yine de harekete geçip play tuşuna bastığım an her şey değişiyor bunu bilmen yeterli…

  Durmak yok, yola devam

  Cevapla
  • Bunsur

   Öyle tabi ama birde sosyal hayatımız var, löp diye kestik attık sosyal hayatı. Gündüz işteyiz zaten, akşamları P90X, sosyal hayatı out.

   Cevapla
 2. tolgacoskun

  Az evvel göğüs sırt ve ab ripper x antremanımı tamamladım,öldüm ama bütün kaslarım yerinden çıkıcak gibi atıyordu kendimle gurur duydum,tüm zorluklara rağmen o hissiyatı yaşamak herşeyden güzel ve önemli :) Ben en önemli kırılma anımı bugün yaşadım ve üstesinden geldim. Artık daha inançlıyım daha güçlüyüm Allah herkese sağlıklı bir şekilde bu ekstrem programı noktalamayı nasip etsin

  Cevapla
 3. Mesut

  Evet kırılma noktaları berbat bir durum, hele ki sabah 4.30 da uyanıp bilgisayarı açtığında acaba o tuşa bassam mı yoksa akşam mı yapsam diyip emin olamamak yine de o play tuşuna basmak en iyisi oluyor sabah olan enerjim akşam hiç bir şekilde olmuyor.

  Cevapla
 4. Bunsur

  İnşallah bir şey çıkmaz, çünkü sağlık gerçekten çok önemli. Umarım herşey istediğin gibi çıkar. Geçmiş olsun.

  Cevapla
 5. Histoire

  Dün benim için de önemli bir kırılma noktasıydı. Hatta çok enteresan ben de bu sabah bununla ilgili bir yazı yazmak için oturdum fakat sonra moralim başka sebeplerle çok bozuk olduğu için yazamadım. Dünkü DVD’mi yapmaya başladığımda saat 23:00’dı ve ben bir önceki gün bel ağrım nedeni ile iğne olmak zorunda kalmıştım.

  Bugün doktora gideceğim, nörolojiye. Umarım bel fıtığı ya da başka bir sakatlığım çıkmaz çünkü bu programı yarıda bırakmak zorunda kalırsam gerçekten çok mutsuz olacağım. Dün kendimi çok zorlamadan bölümü bitirmeye çalıştım ve belim çok kötü durumda olduğundan ab ripper’ı inanılmaz verimsiz şekilde tamamladım.

  Lütfen bana şans dileyin de şu bel ağrısından kurtulayım. :-(

  Cevapla
  • icten

   Bütün şans melekleri seninle olsun lütfen.

   Cevapla
  • Mesut

   Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda düzelirsin.

   Cevapla
 6. Derya_01

  Selam Burak,

  P90X 90 günlük bir program ve hiçbirimiz robot değiliz. Dönem dönem motivasyon düşüşleri mutlaka olabiliyor. Bu genellikle programdan kaynaklı değil de, dışsal-hayatsal faktörlerden kaynaklı düşüşler oluyor (yani bende öyle olmuştu -- yoksa programa söylenecek pek laf yok)

  Ama tıpkı senin ve bir yazısında İçten’in dediği gibi, kırılma noktaları var ve o kırılma noktaları o PLAY tuşuna basabilmekten geçiyor. İşte en kötü hissettiğin anda bile onu yapabildikten sonra, inan eskisinden daha güçlü, daha kararlı dönüyorsun. Sanki hiçbir şey yolunda duramaz gibi geliyor. Ve her DVD’yi bitirip takvimini işaretlediğinde o başarımışlık duygusu… işte o paha biçilmez.

  Cevapla
  • Bunsur

   Yaptığımız şeyin kendimiz için olduğunu düşünmek motive ediyor zaten, garip bir duygu idi, geldi geçti, birde sanırım sosyal hayattan biraz uzak kalmak beni bu duyguya itmiş olabilir :)

   Cevapla
  • icten

   Ben artık takvimime kalp yapıyorum :) Çok kadınsı ama aşk gibi işte, emek istiyor, zaman istiyor…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız