Kilo Vermek İstemiyorum!

Bizim belki de en çok duyduğumuz sözdür… “Kilo vermek istiyorum”… Size bir haberimiz var; muhtemelen asıl istediğiniz kilo vermek değil, “yağ vermek”!

Bugüne kadar epey yanlış yönlendirilmiş olmanız normal, çünkü piyasada gördüğünüz çoğu kitap, çoğu moda diyet, gerçekten de “kilo verme”ye odaklıdır. Size vücudunuzu aç bıraktıracak, egzersizden de yoksun bir diyet, kısa vadede bunu başaracaktır da. Çünkü vücudunuz biraz yağ, ama beraberinde su ve kas da kaybedecektir. Ve ardından kısa bir süre sonra, tüm bu kaybettiğiniz kiloları, genellikle fazlası ile geri almanız da kaçınılmazdır. Sistem böyle işler. Aksi takdirde çok kişi işsiz kalır!

Oysa sizin asıl istediğiniz “yağ yakmak – yağ kaybetmek” olmalı. İşte bu yüzden diyoruz ki, hergün tartılmak yanlış, sadece “kg”nizi baz almak yanlış… Hergün gidip yağ oranınızı ölçtürmenizi de beklemiyoruz ama aynalar ya da eskiden dar gelen pantolanlar bile, başlıbaşına tartıdaki “kg”lerden daha iyi bir ölçü birimidir.

Aşağıda size, kilo kaybetmek ile yağ kaybetmenin vücudunuz üzerindeki etkilerini hazırladık. Sanırız daha açıklayıcı olacaktır.

Kilo Kaybetmek Vs Yağ Kaybetmek

4 Yorum

 1. UgurDUZLA

  2011′ diyetisyene gitmiştim ve 1 ayda 7 kilo vermiştim, kadın bana 6kg kas 1kg yağ kaybetmişsin çok güzel demişti, yanlışlığı fark etmiştim bir daha da gitmemiştim, şonuç ne derseniz eğer 1 sene içinde faizi ile geri alınan 14 kg ve sonrasında da P90X sayesinde çalınan 30 kg :)

  Cevapla
 2. viXen

  Zor işler, yazdığınız bütün yazıları okuyorum hepsine hak veriyorum, milyon kere kafamda evet yapabilirim ışıkları yanıyor ama bir şey oluyor ve poffff….

  Her seferinde yeniden başlamaya da utanıyorum ama pes etmek yerine yeniden başlamak daha iyi diye düşünüyorum.

  sonu gelir umarım

  Cevapla
 3. Ama hergün(lafın gelişi) tartılıp mezurayla ölçü almanin güzel bi yanı var hocam , çok fazla kilo kaybetmeyip ölçüler değişince bunu görünce sayısal olarak insan , üstüne aynada da sıkılaştığını görünce mutlu oluyor :) şahsen ben ölçülere önem veriyorum , daha doğrusu ölçülerde ki değişikliğe önem veriyorum

  Cevapla
 4. Çok doğru bir görsel olmuş.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız