Instagram’da Takip Edilesi 5 Kral Hesap!

“Doğrusu Facebook, Twitter ayrı ama… Instagram’ın formatını ve basitliğini seviyoruz! Özellikle Fitness Guru’larını takip etmek ve hiç yoktan motive olmak için mükemmel bir platform.

Evet belki biraz klişe gelebilir. Dağda bayırda, orda burada Yoga pozları… Hep brokoliler, sağlıklı meyve sebzeler (bu insanlar hiç mi pizza yemez yahu!)… Ya da hep plajlar, bikiniler (bu insanların memleketlerinde hiç mi soğuk hava olmaz yahu!)…

Ama ne olursa olsun, çevrenizi ya da vizyonunuzu fit insanlarla kuşatmak, sizi de fitliğe yaklaştırır düşüncesi doğru (bunun tersi de doğru). Bu Instagram hesaplarını takip ettikçe, insanın motive olmaması zor!

İlk yazıyı, önce kadınlara ayırdık, ama erkek versiyonunu da yapacağız.” demiştik hatırlarsanız :-) İşte Instagram’da takip edilesi diğer 5 yaman hesap!

1) Lazar Angelov – @lazar_angelov_official

Lazar Angelov P90X

5.8 milyon takipçi… Bulgar vücut geliştirmeci, fitness modeli, personal trainer… Google’a “fit vücut” yazdığınızda onun kusur bulması zor fotoğraflarından biriyle karşılaşacak olmanız kuvvetle muhtemel. “Ortalarda yok, sakatlandı mı, bitti mi?…” sorularına en iyi cevabı Instagram hesabından veriyor. Instagram hesabı olabildiğince güncel, Lazar da hala olabildiğince fit!


2) Dwayne ‘The Rock’ Johnson – @therock

The Rock P90X

102 milyon takipçi… Evet yanlış okumadınız, 36 milyonun üzerinde takipçi… Lakabı “Kaya”! Emekli Amerikan güreşi starı, aktör, vücut geliştirme gurusu… Her daim yüzünde kocaman bir gülümseme ile. Bu fit adamın 1972 doğumlu olduğunu hatırlatalım. 


3) Frank Medrano – @frank_medrano

Frank Medrano P90X Kapak

1 milyon takipçi… Frank Medrano’yu daha yeni başka bir Blog yazımıza konu etmiştik. Kendisinin bir vegan (hiçbir hayvansal ürün tüketmez) olarak bu fiziğe erişmesi, onu bu kadar popüler kılmakta. Aynı zamanda bir Calisthenics üstadı. Yani bir barfiks demiri ve vücut ağırlığı ile yapamayacağı şey yok! Kendisinin de bir vegan olarak küçük bir bölümünde yer aldığı, yukarıdaki fotoğraflar arasında afişini görebileceğiniz “Forks Over Knives” belgeselini de izlemenizi tavsiye ederiz.


4) Shaun T – @shauntfitness

ShaunT Instagram

424 bin takipçi… Bu listeye sevgili Shaun T’mizi eklemesek olmazdı (Tony Horton’a ayıp olmasın, onu da başka bir zamana bırakalım!). Milyonların hayatını değiştiren, dünyanın en “çılgın” programı Insanity’nin yaratıcısı… Bu siteyi takip ediyor, Insanity ya da Hybrid Programı’nı yapıyorsanız, Shaun T misafir odanıza fazlasıyla konuk oluyor demektir. 


5) Ulisses Jr. – @ulissesworld

Ulisses Jr P90X

4.7 milyon takipçi… Yine bu listedeki Lazar Angelov ile çok sık karşılaştırılır… Kendisinin T-shirt giyerken giyinik fotoğrafını bulmak biraz zordur (yani o 6-pack’leri saklamak için yapmamış anlaşılan :) Yakın bir zamana kadar Instagram hesabında ünvanları arasında “Natural Icon – Doğal İkon” yazmaktaydı, ama kaldırılmış! Gözümüzden kaçmadı, artık natural olduğu iddia etmeyi bırakmış olabilir.

1 Yorum

  1. Kadir Simsek

    yoga konusunda hala yoga_girl (Rachel Brathen) ü sindirmeye çalışıyorum :) işin aslına bakarsanız eğer baklavadan daha çok istediğin bir şey var mı diye soracak olsanız, şüphesiz ki yogada o lastik gibi yapılan o hareketleri yapabilmeyi, o esnekliği kazanabilmeyi isterim derdim :) Umuyorum ki olacak o da :)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız