İnanılmaz P90X…

Bu program için ‘acaba’ diye düşünenler, yapamam diyenler, başlamak isteyip de karar veremeyenler… Mucize diyete mi başlasam, zayıflama hapı, zayıflama çayı mı kullansam, doktora mı gitsem, midemi mi küçülttürsem vs. vs. diye düşünenler… lütfen iyi okuyunuz. Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir inanın.

30. günüm bitti. 44 yaşında ve çok kiloluyum. Egzersizlerin çoğunu tamamlayamadan bitiyorum. Bazı hareketleri ya hiç yapamıyorum ya da eksik yapabiliyorum. Biraz daha uzun molalar alıyorum ve yapabildiğim kadarını yapıyorum. 30 günde yaşadığım değişimi ve sonuçlarını önce ve şimdi olarak, kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. Burada, şu kadar zayıfladım, kaslarım çıktı, yağ oranım şu kadar azaldı, kilom şöyle düştü gibi konulardan bahsetmeyeceğim. Bunlar zaten zamanla olacaktır, inanıyorum. Benim gibi birisi için bence ilk aşamada daha önemli şeyler var…

30 gün sonuçlarım;

Önce: Stres, depresyon… Şimdi: Zihinsel dinginlik, mutluluk hissi…

Önce:Uyku problemleri… Şimdi: Saat 23:00’ı göremeden uyunan deliksiz uykular.

Önce: Diz-omuz-bel-boyunda dayanılmaz ağrılar… Şimdi: Hiçbiri kalmadı, inanamıyorum. Merdivenleri zıplayarak çıkıyorum artık.

Önce: Bitmeyen baş ağrıları… Şimdi: Hiçbir şey kalmadı, ona da inanamıyorum.

Önce: Bitkinlik , bıkkınlık, halsizlik, isteksizlik… Şimdi: Sürekli bir enerji patlaması…

Önce: Belirsizlik, sorular, acabalar, ne nasıl, neden, niçinler… Şimdiİnanç, kararlılık, süreklilik…

SİZ DE HİÇ DÜŞÜNMEDEN BAŞLAYIN… LÜTFEN…

Bütün P90X Aileme ve Aykut Hocama sevgiler…

4 Yorum

 1. ayhan3404

  Murat abi selamlar valla helal olsun sana ne diyeyim ki sonuçlar rahatlatıcı olumlu yönde ne güzel işde etrafımda yapamam edemem diyenler senin blog kısmını örnek göstericem tekrar tebrikler

  Cevapla
  • mmurat

   adamımsın

   Cevapla
 2. mmurat

  hocam lütfen murat deyin. öğrencinizim sonuçta. güzel yorumunuz beni gururlandı ve beni daha da çok çalışmaya teşvik etti. kapak fotoğrafı da çok iyi olmuş.

  Cevapla
 3. Merhabalar Murat (Bey) -- Yaşınıza hürmeten :-)

  Mükemmel sonuçlar, mükemmel hisler, mükemmel bir yazı… İnanın sizin hissetmeye başladığınız duyguları (ki herşey daha da iyi olacaktır) ben kendim yaşıyormuşcasına sevindim.

  Siz yazıya kapak fotoğrafı göndermemiştiniz ama sanırım ben mükemmel bir tane buldum, yazınızın başlığına da çok uygun. “The Incredibles -- İnanılmaz”ların babası :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız