I Want To Play A Game

Merhaba Şişko !!!

Nerede olduğunu merak ediyor musun? Muhtemelen ediyorsun. Sana nerede olduğunu söyleyeyim. Uçurumun kenarındasın, muhtemelen düşmek üzere olduğun bir uçurumun kenarında…

Aynaya baktığında ne görüyorsun? Ben sana baktığımda yağ tulumu görüyorum. Daha çok işe yaramaz, kıçını kaldırmaktan aciz, zavallı bir yağ tulumu…

Bu güne kadar nasıl yaşadın şişko? Hep başkalarının baklavalarını gördün. Plajda utancından atletle otururken önünden gelip geçen fit ve kaslı erkekleri kıskanıp durdun. Harekete geçmek yerine kolay olanı seçtin. Kıskandın, streoidli dedin, boğazındaki o yanmayı hissetmek için, yaz sıcağında mükemmel serinlik için seni şeker komasına sokabilecek buz gibi kolayı kafana dikerken, hamburgerinin içine daha fazla ne tıkıştırabilirsin onu düşündün… Hep aç gözlü oldun, pizzanın en büyüğünü, patates kızartmasının dublesini sipariş verirken, işin sonu nereye varacak hiç düşünmedin…

Tembel şişko… Su içsen yarıyor diye kendini kandırdın. Savaşmayı seçmek yerine, soslu iskenderi tercih ettin. Bir şeyin üstesinden gelebilmek için onun ne kadar büyük olduğunu anlaman yeterliydi oysa… Karanlığın seni sakladı. Siyah kazaklar ve paltolar da öyle… Oysa aynada gördüğün şeyden utanman gerekirken, fütursuzca tıkınmaya devam ettin.

Yaşamanın kıymetini bilmeyenler, yaşamayı hak etmezler şişko… Silkinip kendine gelmen için başına ne gelmesini bekliyordun… Bir gün birisi yanına oturup, ölmekte olduğunu söyleyince ne hissedeceğini düşündün mü? O ağırlığı? Saat artık senin için tik taklamaya başlamıştır. Bir kaç saniye içinde korkuyla karışık bir şaşkınlık içinde bulursun kendini… Artık her şeye başka bakmaya başlarsın. Her şey başka kokuyordur. Artık her şeyin lezzetinin farkındasındır. Bir bardak suyun, ya da parkta bir minik yürüyüşün tadını almaya başlarsın, ilk defa. Suyun koladan daha lezeeteli bir içecek olduğunun farkına varırsın. Nefret ettiğin brokolinin, ne kadar sağlıklı ve besleyici olduğunu da anlarsın.

İnsanların çoğu saatin kendileri için ne zaman duracağını bilme lüksüne sahip değiller. Ve çelişki de buradadır. Bunlar kendi hayatlarının değerinin farkında olmazlar. Suyu içmeye devam ederler, ama o bir bardak suyun ne kadar lezzetli olduğuna dikkat bile etmezler. Ölümün bilinmesi… her şeyi değiştirir. Şimdi sana öleceğin günü ve zamanı kesinlikle söylersem hayatındaki her şey darmadağın olur.

Beni bir kez kandırırsan ayıp senindir. İkinci kez kandırırsan ayıp benimdir şişko… Şimdi karar verme zamanı. Sefil ömrünün geri kalanını daha da yağlanarak, onlarca ölümcül hastalığın kıyısında köşesinde gezinerek ve hatta birine ya da bir kaçına yakalanarak mı yaşamak istersin, yoksa sağlıklı ve uzun mu yaşamak istersin? Her şeyi düzeltmek için belki de son şansın bu. Onu kullanacak mısın yoksa sefil ve yağlı hayatına devam mı edeceksin?

“SEÇİMİNİ YAP” Play tuşuna basmaya cesaretin var mı? Öyleyse…

“OYUN BAŞLASIN”

14 Yorum

  1. Toy

    Merhaba…
    Yazınızda kendimi sorguladım…Yaptığım hataları tekrar tekrar yüzüme vurdum!..
    Hep birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğiz.Size güvenim tam :-)
    Hastalıklarla dolu mutsuz bir hayattansa,cola,çikolata dolu bir yağ fıçısı olmaktansa;
    Fit ve sağlıklı,özgüven dolu,mutlu bir hayatı tercih etmeliyiz.
    Yediğimiz yiyecekten aldığımız zevk bir saniyelik,pişmanlık ise sonsuz.

    Cevapla
    • Erkan

      Tebrikler dogru yolu bulmussunuz. Jigsaw gibi bir pisikopat in eline dusmekle kalp hastasi ya da yuksek tansiyon hastasi olmak bence ayni sey. Ikisi de yavas yavas ve pisman ede ede olduruyor. Hic birimiz ne kadar omrumuz var bilemeyiz ama kalan omrumuzde saglikli gecirecegimiz hergun kazanctir..
      motivasyonunuz duserse jigsaw i hatirlayin :-)

      Cevapla
      • Toy

        O zaman hep birlikte sağlıklı günlere :-)
        Umarım Jigsaw bize hiç uğramaz :-)

        Cevapla
  2. sehla

    Çok güzel bir yazı olmuş . Süpersin okurken çok eğlendim:)))

    Cevapla
  3. umtku

    İlginç olan kilolu insanların bir çoğu halinden memnundur.. ben kıyafet bulamazsam çıldırırım. Colayla ililişkimizi 15 yıl önce bitirmiştik. Cipste aynı.. kilom hayatım boyunca normaldi ama spor yapmayı seviyorum.. önemli olan her ne yapıyorsak onu sevmemiz..gayet keyifli bir yazıydı başarılar..

    Cevapla
  4. musess

    Haykırarak güldüm :-D çok Güzel olmuş yazı her bir saw filmini en az 30 Kez izlemiş biri olarak ki testere benim yakışıklı bulduğum tek erkektir neredeyse süper olmuş yazı tam onun tarzını yakalamışsınız cümlelerle bayıldım ya siz programa devam ediyor musunuz

    Cevapla
    • Erkan

      Şu an Jigsaw ın tuzaklarından birinin içindeyim, 1 dakikada 40 şınav çekemezsem beni gıdıklayarak öldürecek bir düzenekten yazıyorum :-)

      Cevapla
      • musess

        :-) allah çektirmesin de şınav iyidir…

        Cevapla
  5. icten

    Ahaha çok eğlenceli ve güzel olmuş.

    Cevapla
  6. Erkan

    Selam aykut hocam. Jigsaw filmlerin birinde siskonun tekini de cezalandiriyordu diye hatirliyorum.
    Harekete gecmek icin illa bir musibet mi beklemek lazim diyerekten yazdim.
    Saw theme song da bi an kulaklarimda cinladi. Aman Allah muhafaza :-)

    Cevapla
    • Aynen… Yazının son cümlesini okur okumaz, theme song benim de kulaklarımda başladı; ilginç! :-)

      Ölüm tarihinin bilimesinin hayat üzerinde olabilecek inanılmaz etkilerine katılıyorum. Erdal Demirkıran’ın “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” kitabında geçer. Ak sakallı bir dede gelir ve senin 14.846 bilmem günün kaldı der… İnsan bunu bilse 1 gününü bile boş geçirmez…

      Cevapla
      • Erkan

        Kendini dünyanın en akıllı adamı zanneden bir meczup tur kendisi hiç hazzetmem. Dünya üzerinde sınırları kaldırın, vizeleri kaldırın diye ağlar ama seminerleri paralıdır. Madem faydacılık, hümanizm kasıyorsun önce samimi ol değil mi? neyse konumuz o değil zaten.

        Ne zaman öleceğini bilen insan acaba hiçbir gününü boş geçirmez mi yoksa tam tersi, nasıl olsa öleceğim deyip komple salar mı?

        Cevapla
  7. UgurDUZLA

    İşte bu ya hem güldüm hem motive oldum, 8 ay önceki benle konuşuyor sandım :)

    Cevapla
  8. Selam Erkan,

    Bu hafta “Full Metal Jacket” motivasyon ekolünden devam ediyoruz… Güzel olmuş ama :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız