Hemen Başlayın ve Asla Bırakmayın…

Merhabalar…

Aykut Hocama ve sizlere itiraf etmeliyim ki ilk birkaç gün çok sendeledim. Bırakmayı o kadar düşündüm ki… Ama kendime verdiğim sözü bir defa daha bozmamak, bir kez daha başarısız olmamak, bir defa daha “keşke bırakmasaydım” dememek için devam ettim.

Sonunda kendime bir tartı edindim ve Perşembe günü tartıldığımda gözlerime inanamadım. Kilo vermediğimi düşünerek çıktığım tartıdan “yok artık…” sözüyle indim, bu inanılmaz bir duyguydu. O andan itibaren daha farklı bir haz alarak yapıyorum hareketleri, daha şevkle uyguluyorum diyetimi ve asla kaçamak yapmıyorum. Zaten düzgün bir beslenme programıyla günlük kalori, protein, karbonhidrat ihtiyacı alınıyor. O yediğimiz ekstradan her bir kaşık pilav, uyguladığımız videodan dakikalar çalıyor, sonuçlarınızı baltalıyor ve pişmanlık hissi uyandırıyor. Yani boşa ter akıtmış oluyoruz. Ben bunu yaşamamak için elimden geleni yaptım.

2. haftamın 1. günündeyim ve şimdiden son birkaç yılımın en iyi formundayım. Gün geçtikçe merdiven çıkarken daha çabuk çıktığımı, daha hızlı yürüdüğümü, videolara daha fazla yetiştiğimi, daha fazla ağırlık kaldırdığımı ve bu konuda daha fazlasını istediğimi hissediyorum. Bu muhteşem bir his… Yani ilk hafta çok güzel bir sonuç almamın yanı sıra bunları hissediyor olmam, 90. güne beni daha çok odaklıyor.

Sadece, keşke bu kadar uzun süre Blog’ta seyirci kalmak yerine daha erken başlasaymışım diyorum. Bu yüzden başlamak için “mükemmel zamanı” beklemeyin. Benim yaptığım da buydu, mükemmel zamanı bekleyerek vaktimi boşa harcamışım. Ama mükemmel zamanı beklemek kendimize uydurduğumuz bir yalandan ve bahaneden başka bir şey değil, emin olun. Başlayın, devam edin ve sonunda asla bırakamayacaksınız!

Ve son olarak, bu kadar kısa sürede hayatımda çok şey değiştiği için çok memnunum.

Saygılarımla…

ORHAN

8 Yorum

 1. Ben yazın ortasında başladım 65-70 gün yapmıştım o aralar incelmek için yapıyordum yaklaşık 80 kiloydum 70 kiloya düştüm şimdi ise baştan başladım ve hacim kazanmak için :)

  Cevapla
 2. Orhan tebrikler kardeşim :)Şu 2 haftayıda atlat gerisi gelecektir zaten.Başlarda zorlanman çok normal ama inanki o 3. haftadan sonra neredeyse mola almayacaksın.(İlk gün core synergestisch yaptığımda yemeği bile zorla yemiştim :) Şu anda tekrar başladım ve 2. gündeyim bu arada hikayelerini blogda paylaşırsan güzel olur :)

  Cevapla
  • Pınar BAYTAR

   ahmet sen bırakıp yenidenmi başladın 2.turdamısın :)

   Cevapla
 3. Pınar BAYTAR

  selam orhan öncelikle pes etmediğin için seni tebrik ediyorum bende 2.haftada gözle görülür değişim yaşadım bunu zaten 2 ay sonra paylaşıcam ama yazını okuyunca birşey fark ettim ben 1 aydır tartılmıyorum aslında kilo vermek istemiyorum yazılarımda bunu yazmıştım ama ama o göbeğimin kilomu etkileyeceğini düşünüyorum :) bana tartılmam gerektiğini hatırlattın :) teşekkürler başarılar :)

  Cevapla
  • Orhan

   Çok teşekkürler bırakmamak için elimden geleni yaptım.Sizin gibi 2,3 ve 4. haftanın ardından yine aynı şekilde değişim yakalarsam muhteşem olur.Hayal bile edemiyorum :-)

   Bazıları tartılmak moral bozuyor diyor.Ama ben tartılıp giden kilolarımı gördükçe motive oluyorum.Tartılınca sonucunuzu merak ediyorum doğrusu :-)

   Cevapla
   • Pınar BAYTAR

    MULAKA YAZICAM KİLOMU :) ZATEN 52 KİLOYDUM 50 FELAN OLDUYSAM SÜPER :)

    Cevapla
 4. Selam Orhan,

  Blog yazını bir solukta okudum. Çok samimi ve süper bir yazı olmuş. “Mükemmel zamanlama” üzerine tespitin o kadar doğru ki… Ve bu azimle gittiğin sürece, sonuçların 90 günlük değil, tüm hayatını pozitif değiştirecek türden olacağına şahit olacaksın.

  Çok başarılar…

  Aykut

  Cevapla
  • Orhan

   Umarım bu şekilde devam ederim hocam.Sonuçları gördükçe bırakmam zaten :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız