Hatırlatma: Şimdi Başlayan Ramazan’a Mezun!

Türkiye’nin en büyük ev fitness platformu P90X-TR’de bir hatırlatma yazısı yazmak istedik.

Aslında daha önce de benzer yazılarımız oldu. P90X, Insanity ya da Hybrid; programınıza başlama tarihi kadar, takvim yapraklarını çevirip, programı bitireceğiniz müstakbel mezuniyet tarihinizi de özel bir güne getirmek, çok sık başvurulan taktikler arasındadır. Örneğin, takvime bakıp bitiş tarihi 14 Şubat Sevgililer Günü‘ne denk gelecek şekilde, bir 16 Kasım sabahı Hybrid Programı’na başlayan Erdoğan’ın 90 gün macerasını ve motivasyonunu hatırlarsınız… (Hatırlamak isteyenler için: Hybrid Programı 90. Gün!)

Bugünlerde benzer bir motivasyon da belki sizler için geçerli olabilir. Şimdiden takvim yapraklarını çevirip baktığımızda, 2016’daki Ramazan Ayı’nın başlangıcı 6 Haziran – Pazartesi günü. Ramazan ayında oruç tutanlar için normal koşullarda bahane hazır! “Ramazan bi bitsin, öyle başlayacağım”. Peki “Ramazan bittiğinde başlamak” değil de, “Ramazan başladığında bitirmeye” ne dersiniz?!

İşte bugün, sitenin rating grafiklerine ve yine bugün yeni başlamaya karar verenler sayısınadaki artışa baktığımızda, bu şekilde düşünenlerin hiç de az olmadığını gördük ve bu küçük bilgiyi sizlerle de paylaşmak istedik. Her zaman dediğimiz gibi, egzersize ve sağlıklı beslenmeye başlamanın günü yoktur, bir gün bile ertelemeden, hayatınızı değiştirmeye karar verdiğiniz “o gün” her zaman en iyi gündür. Ama daha önceki örneklerinde olduğu gibi, başlangıç ya da özellikle bitiş gününü sizin için önemli ve anlamlı bir zamana denk getirmek, yol boyunca ihtiyacınız olacak motivasyonu canlı tutmak adına sizin için ekstra bir artı olacaktır.

O zaman, yukarıda da söylediğimiz gibi… Bu 2016 yılı, hiçbir bahanenin arkasına saklanmayın. Ramazan’da oruç tutanlardansanız, bu sefer “Ramazan bitsin başlarım”cılardan değil, “Ramazan başladığında bitiririm”cilerden olun.

4 Yorum

 1. İNŞALLAH yarar fotolarını bekliyorum veya özelden haberleşelim bende bugün verdim pazartesi felan gelir heralde :)

  Cevapla
 2. Ben de bugün Hybrid seti siparişini verenlerdenim, haydi hayırlısı diyelim. Ramazan’da orucunu tutan biri olarak, şimdi bu yazı beni daha da motive etti. Ramazan’a fit ve sağlıklı olarak başlamak, çok güzel olacak benim için.

  Yazıdaki Erdoğan arkadaşın değişimi, beni zaten ilk başta motive eden unsurdu. Yeri gelmişken onu da tekrar tebrik ederim.

  Cevapla
  • aynen bende bugün hybrid programı siparişi verdim kardeşim inşllah işe yarar diye umut ediyoruz :)

   Cevapla
   • Size de hayırlı olsun. Benim Salı günü elime ulaştı, bugün 3. günü tamamladım da, yok böyle bişey! Ben her zaman kendimi spor yapar bilirdim, demek ki bugüne kadar hiçbişey yapmamışım. Nasıl terlediğimi anlatamam. İşe yarar inşallah demişsiniz ya, böyle giderse işe yaramaması mümkün değil yani :-D

    Cevapla

Yorum Paylaşınız