İlk Yazım, Beslenmem ve Spor…

Merhabalar,

Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Ben Kubilay, 18 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. 16 yaşımda tartıya çıkıp 120 kiloyu gördüm ve o an buna bir dur demem gerektiğini anladım.

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir diyetisyene gidip beslenmemi düzene soktum önce. Diyetime başladıktan 4 ay sonra da tesadüf eseri P90X ile tanıştım. Ancak sadece 2 ay yapabildim, çok istesem de sonunu getiremedim. Yine de 4 ay sağlıklı beslenme + 2 ay P90X, 6 ayın sonunda 91 kiloya inmiştim ve fiziğim düzene girmişti. Üstünden bayağı bir zaman geçtikten sonra işte şu an buradayım.

Geleyim beslenmeme; şu an yaklaşık bir buçuk haftadır uyguladığım ve en az 3 ay daha devam etmeyi planladığım bir diyet programı uyguluyorum. “Low Carb Diet” olarak geçen ve düşük karbonhidrat tüketimli bir diyet. Son 1,5 haftadır hayatımdan neredeyse bütün karbonhidratlı yiyecekleri çıkardım. Günlük maksimum 45-50 gram karbonhidrat alıyorum. Düzenli ve uyularak yapıldığında, üstüne bir de spor eklendiğinde yağ yakımını hızlı sağlayan bir beslenme tarzı.

Egzersiz hayatıma gelecek olursak da, arkadaşımın ısrarı üzerine bugün yine bir Beachbody programı olan Body-Beast programına başladım. Yaza 3 ay kaldı bir şeyler yapmak gerekiyordu :-)

Bugünlük benden bu kadar, kendinize iyi bakın.

3 Yorum

 1. Selam Kubilay,

  Öncelikle tebrik ederim. 120 kiloları gördükten sonra 4 ay sağlıklı beslenme + 2 ay P90X’le 120’lerden 91’lere (sağlıklı bir şekilde) inmek müthiş bir sonuç ve başarı.

  Diyet konusunda; ben “moda” diyetlere biraz karşıyım ama genel olarak sağlıklı beslenirsen, ki o alışkanlığı artık kazandığını tahmin ediyorum, sonuçlar hem hızlı gelecek, hem de kalıcı olacaktır.

  Son olarak egzersiz konusunda ise, tüm Beachbody programlarını sevmekle beraber, sanki mevsimsel olarak (önümüz yaz) Body-Beast’ten ziyade sanki yaz öncesi bir tur Hybrid patlatsan, daha iyi de olabilirdi. Ama egzersizin iyisi kötüsü olmaz, sen yeter ki yap :-)

  Başarılar.

  Cevapla
  • Hocam insanity asylium,body beast gibi diğer beach body programlarını nasıl temin edebiliriz?

   Cevapla
   • Şu an Türkiye sitesinde genel olarak P90X, Insanity ve Hybrid var ama, bu programları bitirdikten sonra 1. gün ve 90. gün (son gün) fotolarınızı gönderdikten sonra, gösterdiğiniz değişim ve ivmeye göre, o programları da yurtdışından getirtebiliyoruz. Ama 21 iş gününe kadar kargonun ulaşması sürebiliyor, bilginiz olsun.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız