Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 14/04/2016 – Saat: 17:43

Konu:  …

Email: 

Aykut Hocam Merhaba,

Program süper gidiyor 10. Günümde 8 cm bel inceldi ?

Ben yine beslenme ile ilgili bir soru soracağımda müsaitseniz eğer ?

Ben diyetime şu an çok sadığım ama internette biraz araştırma yaptım 15 günde bir diyet bozun falan yazıyor.Bende 15 günde bir diyet bozmalımıyım sizce?

İyi günler dilerim.

Ve Cevabı…

Tarih: 15/04/2016 – Saat: 20:32

Konu: Re: …

Email: 

Selam Batuhan,

Öncelikle programın süper gitmesine sevindim; 10. gününde belinin 8 cm incelmesi gerçekten süper sonuç. Kaldı ki, doğru ölçü birimi kullanıyorsun. Ben de ölçü birimi olarak her zaman “kg” değil “cm”lere bakılmasından yanayım :-)

Soruna gelince… İngilizcede güzel bir söz vardır “if it ain’t broke don’t fix it!” – Bir şey bozuk değilse, tamir de etme! Yani belli ki beslenmen de doğru gidiyor ve sonuç veriyor. O yüzden herhangi bir “plato”ya (sonuçlarda durağanlık evresi) girmeden bence herhangi bir değişikliğe gitmene gerek yok.

Ha, eğer baktın bir durağanlık evresine girdin (ki P90X ya da Hybrid’te bu zaten pek kolay değildir), o zaman beslenme ayağında bazı değişiklikler yapılabilir. Onunla ilgili olarak da “Zik-Zak Beslenme Planı” yazımı okuyabilirsin.

Not: Bu arada seninle benzer sorusu olanlar için, izninle sorunu sitedeki “Günün Email’i”ne taşıyoruz; sorunla siteye katkından dolayı teşekkürler :-) İlk 10 gündeki sonuçlar süper, 90 gününün sonunu da merakla bekliyoruz.

Aykut

2 Yorum

  1. Profesyonel Yoga eğitmeniyim, sitenize de tabiri yerindeyse bugün resmen dadandım! :-D

    Tüm günün emaillerine kadar hepsini okudum, bu sonuncusu da dahil. Katkı için teşekkür etmeniz bile çok ince, bunun üzerine ben de özellikle Yoga konusunda elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim.

    Cevapla
    • Çok teşekkürler. Tabii ki, katkılarınızı çok isteriz. Yoga_Kızı kullanıcısı için Blog yazısı paylaşma yetkisi açılmıştır. Giriş yaptıktan sonra “+ Yeni” bölümünden yazı paylaşabilirsiniz.

      Cevapla

Yorum Paylaşınız