Sabri’nin Göbeği Şaşırttı!

13 Nisan 2016… Daha önce terör saldırısı tehdidi nedeniyle bu güne ertelenen ve 2015-2016 futbol sezonunun en kritik dönemeci kabul edilen Galatasaray-Fenerbahçesi, başladığı skorla 0-0 bitti…

Hal böyle olunca, konuşulacak goller olmayınca, spor programları da Galatasaray’lı futbolcu Sabri Sarıoğlu‘nun “göbeği” ile açıldı!

Konu şu; karşılaşmanın 60. dakikasına yakın, yedek kulübesinde beklemekte olan Sabri, teknik direktörü tarafından oyuna alınmak için ısıtılır. Ardından tam oyuna girmeden önce, masum bir hareketle tshirtünü düzeltirken… işte o anda flaşlar patlar! Dediğimiz gibi, karşılaşmada futbolun “meyvesi” olan goller olmayınca, yorumculara da tartışmak için bir tek Sabri’nin “ayva göbeği” kaldı!

Peki nedir burada bu kadar tartışma konusu olan? Ve buradan “biz” ne çıkarabiliriz? Otoritelerin tenkit ettiği konu şu; sen yılda milyonlarca lira alacaksın (deklare edilen rakama göre yıllık 4.800.000 TL taban ücret + 45.000 TL maç başı), elinin altından klübün tüm spor imkanları, belki dünyanın en iyi diyetisyenleri, danışmanları… Tek görevin ise, oynamaya “hazır” olmak, bir anlamda zinde olmak, fit olmak ve sağlıklı olmak. İşte Sabri’nin ekranlara bir-kaç kare ile yansıyan o göbeği, tüm bu tartışmaları beraberinde getiriverdi.

İşin aslı orası bizi çok ilgilendirmez ama bu tablodan “biz” ne ders çıkarabiliriz derseniz… “Biraz göbeğim var, ne yapacağım, nasıl eriteceğim, sporla çok mu zor, yapabilir miyim?…” diye soran bir sürü gençlerimiz var. Biz de diyoruz ki, merak etmeyin, ne olursa olsun tablo karanlık değil, her şeyin çözümü var! Milyonlarca para kazanmanıza, pahalı spor salonlarına, dünyanın en iyi diyetisyenlerine vs. ihtiyacınız yok! Sadece “siz”, biraz azim, biraz motivasyon… sizi starlardan daha star yapacaktır.

Sabri’nin Göbeği Şaşırttı!

Sabri Gobek P90X

3 Yorum

 1. Arka plandaki güvenlik görevlisinin yüz ifadesi her şeyi özetliyor aslında. Bu vatandaş hayal edemeyeceğimiz paralar kazanıyor bu işten, aynı meslekten cristiano ronaldo gibi bir örneğimiz de var. Ronaldo şu an antrenman yapmayı bıraksa emin olun yine böyle olmaz, dünyaca ünlü bir futbolcu bile, ben artık oldum diyerek kendisini salmıyor, hep bir adım önde olmak için çaba sarf etmeye devam ediyor. Buna da kısaca iş ahlakı deniliyor işte.

  Cevapla
 2. SerdarD

  “Karşılaşmada futbolun “meyvesi” olan goller olmayınca, yorumculara da tartışmak için bir tek Sabri’nin “ayva göbeği” kaldı!”

  Bu cümle manşet olur! Edebiyat kabiliyetinize hayranım Aykut Hocam :-D

  Cevapla
  • İltifat için teşekkürler Serdar :-)

   O zaman başlığı değiştirsek mi?

   “Futbolun Meyvesi Yok, Ayva Göbeği Var!”

   Cevapla

Yorum Paylaşınız