Güne X Stili Başlamak!

Herkese Selamlar!

Bu blog, bilgisayar başındayken en çok vakit geçirdiğim yer oldu artık. Önerilerinizden faydalanıyor, deneyimlerinizi gözlemliyorum ve tabii ki böylesine istekli bu kadar insanı bir arada gördüğümde bu bana oldukça motivasyon da sağlıyor :-)

Bu benim P90X’e maalesef ikinci kez başlayışım oldu. Maalesef diyorum, çünkü ilk seferinde bir takım sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kalmıştım. Tabii spor yapmayı hepten bırakmamıştım. Hiçbir zaman durmadım, sadece yeterli vaktim olmadığı için P90X yapamıyordum. Onun yerine kendi uyarladığım programı sürdürüyordum. Bir kaç hafta önce bu güzel siteyi buldum! Sizleri görünce “Neden tekrar başlamıyorum ki?” dedim kendi kendime ve haftasonunun geçmesini sabırsızlıkla bekleyerek, Pazartesi günü başlamaya karar verdim. Şu an ikinci haftamdayım ve kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Normalde antrenmanlarımı öğleden sonraya bırakırım. Çünkü öncesinde iyi beslenmek gerektiğini düşünürdüm. Derken sitede Aykut Hocamın “P90X ile Bir Gün”ünü okudum. Gördüm ki Aykut Hocam antrenmanlarını sabah yapıyordu (tabii Hocamın da kendine göre bir nedeni vardı). Ben de, bir de böyle deneyeyim dedim ve koca bir günümün boş olmasına rağmen, ikinci hafta için alarmımı kurarak erkenden (7:00-7:30) kalktım ve güne nasıl başladığımı şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum;

-Uyandıktan sonra yarım litre su içerek metabolizmamı hızlandırdım.
-Ardından şeker oranı düşük bir mısır gevreğine kuru üzüm ve ceviz ilave ederek yedim.
-Bunların yanında bir de yarım muz yedim, hatta azıcık fındık ezmesi de yemiş olabirim dayanamayıp :-)
-Enerji depoladığıma göre P90X’e hazırım!
– Time to Bring It! ….. Ve antrenman biter!
– Her zaman olduğu gibi antrenman bittikten sonra sizin tarifinizle Recovery Drink’imi, balkonda keyif yaparak bir güzel içtim.
– 1 – 1.30 saat sonra 3 yumurta, yulaf ezmesi, light beyaz peynir, maydonoz, pul biber ve karabiber ekleyerek yaptığım omletimi yedim. Oldukça tok tutan ve lezzetli bir tarif bence. Hele kokusu :-) Yanında da bir kaç ceviz attım ağzıma. Belki biraz da bal yenebilir sanırım :-)

Erken kalktığım günler fark ettim ki, antrenman boyunca gayet enerjiğim, hatta bittikten sonra bile yerimde duramıyorum. Öğleden sonra yaptığım antrenmanlarda kendimi biraz halsiz hissediyordum ve başka şeyler yapmaya üşendiğim oluyordu ne yazıkki. Fakat bu sefer çok daha dinçtim ve bu beni daha da motive etmişti. Hem de antrenmanımı sabahtan yaptığım için koca gün bana kalacaktı. Koca bir gün ve enerji dolu bir vücut! Bundan sonra bu şekilde çalışmaya karar verdim. Elbetteki siz bana bakıp sabahları daha iyi oluyormuş diye düşünmeyin hemen. Bana kalırsa en uygun zamanı deneyerek bulabilirsiniz, sadece vücudumuzun bize söylediklerini, tepkisini anlamamız gerekiyor , o bize söyler :-)

Nasıl yazacağım derken şimdi nasıl noktayı koyacağımı bulmaya çalışıyorum. Bence, kendimizi daima motive edecek şeylerin yanında tutalım ve biz de bunu başarabileceğimizi gösterelim!

Herkese iyi antrenmanlar, başarılar diliyorum :-)

Sabri

4 Yorum

 1. ara öğün olarak bu omleti kullanmayı düşünüyorum.Kışın da sabah kahvaltı alternetıfı olabılır.

  Cevapla
 2. Hayatimda hic omlet yapmadim ama bu yaziyi okurken resmen agzim sulandi gece gece. Yapasim (yani yiyesim) geldi :-)

  Cevapla
 3. Selam Sabri!

  Yoğunluğumdan dolayı biraz geç yazabildim, pardon. Yazında çok iyi bir konuya değinmişsin. Ben de genel olarak sabah yapmaktan yanayım. Belki vücut ısısı, öğleden sonra saatlerinde daha yüksek ama akşamları önüne bir engel çıkmasına çok müsait. Bir de sabahları erken kalktığında, gerçekten ortamdaki enerjiden fazlasıyla nasibini alıyorsun ve ne kadar dinç olduğunu hissediyorsun.

  Tekrar teşekkürler…

  Cevapla
 4. Sabri Merhaba,
  Sitenin bize kazandırdıklarından bahsetmişsin ki bence çok haklısın.Bu sitede inanılmaz bilgiler öğrendim.Bunun tarifi mümkün değil ( sonsuz teşekkürü borç bilirim ).
  Sana gelince tekrardan başlaman harika ,sana en uygun zamanı bulup antremanları o saatte yapman bu sefer bir çırpıda sonuna geleceğinin bir habercisi bence. =).Antremanları sabah erken saatlerde yapmanın gerçekten büyük faydası var bence de.Bütün gün programı şimdi yapıyım, 1 saat sonra yaparım ,öğleden sonra yaparım gibi düşüncelere kapılmadan sabahtan halledip çıkarıyorsun aklından ve aksine sabah yapılan antremanlar öğleden sonra yapılanlara nazaran seni gün boyunca dinç kalmanı sağlıyor.Bence bu çok önemli çünkü gün içinde antremanı öğleden sonra yapınca çoğu işimden üşendiğimi farkettim ve sabahları yapmaya başladım senin gibi ilk haftalarımda.
  Başarılarının devamını diliyorum.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız