Galatasaray’dan Motivasyon Çıkarmak!

Öncelikle, 2015-1016 sezonu basketbolda Avrupa’nın 2 numaralı kupası Eurocup’ı kazanan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’na tebrikler… (Darısı Final-Four’da Fenerbahçe’nin başına). Ama bu, klasik bir haber yazısı olmayacak, bu bir motivasyon yazısı!

Maçı dün gece canlı izledim; o atmosfer anlatılmaz yaşanır, o yüzden anlatmaya da çalışmayacağım :-) Ama motivasyon üzerine, işin daha enterasanı o gece değil, ertesi sabah yaşanandı.

Bu sabah kahvaltılık omletimi hazırlamak için mutfaktaki televizyonun kanalları arasında gezinirken, tesadüf eseri NTV-Spor’da bir gece önceki Galatasaray – Strasbourg EuroCup final maçının tekrarına denk gel sen! Başta sadece özeti sanıp sevinsem de, özet değil maçın tamamı. Ama, artık gelmiş geçmiş en iyi spor spikeri addedeceğim Murat Kosova öyle bir sunmuş ki karşılaşmayı, insanın geçmesi mümkün değil! (Murat Kosova: “Kronometre senden nefret ediyorum!”)

İnsan sonunu bile bile maçın tamamını tekrar izler mi? İzlermiş… Özellikle karşılaşmanın o bitiş düdüğü ile birlikte stattaki atmosfer… Sanırım bu fizik-ötesi birşey olmalı; çünkü ekranda gösterilen, gözlerinden sevinç yaşları akan Koç Ergin Ataman, diğer oyuncular ya da tüm seyircilerin coşkusu, ekrandan bir şekilde size geçiyor. Öyle bir enerji, öyle bir coşku, öyle bir motivasyon ki… ardından kendimi bir anda sebepsiz yere P90X’in 8 no’lu DVD’si Merkez Sinerjik’i yaparken buldum! Gerçekten!

Ve en yakında zamanda size de bunu denemenizi tavsiye ediyorum. Elinizin altında Youtube var. Size bu enerji, coşku ve motivasyonu verebileceğini tahmin ettiğiniz benzer her ne varsa, arayın Youtube’dan bulun.

O takım, bu takım, şu takım, milli takım; o spor bu spor şu spor hiç farketmez… Tek yapmanız gereken, “tüylerinizi diken diken edecek” şeyi bulmak ve o enerjiyi kanalize etmek.


Dedik ya hangi takım ya da hangi spor hiç farketmez diye. İşte size bazı öneriler…

– Mesela, özellikle yaşınız yetiyorsa yani o dönemi canlı yaşadıysanız Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı alma serüveni.

– Yine UEFA Avrupa Ligi’nde 2012-2013 sezonu, bu sefer finalin kapısından dönen Fenerbahçe’nin maçları.

– Tarihi Beşiktaş – Liverpool maçı (Beşiktaş’ın penaltılarla 6-4 geçtiği) ya da Beşiktaş’ın koskoca Barcelona’yı 3-0’la dize getirişi.

– Hadi takım tutmuyorsunuz, o zaman A Milli Futbol Takımı’nın efsane son dakika golleri!

– Ya da yine milli takımın son saniye basketleri!

– Bu arada sadece erkekler değil tabii ki, hem kulüpler hem de milli takım düzeyinde bayan basketbol ya da voleybol takımlarımızın zaferleri de olabilir.

Ekrandan Bedene Geçen Motivasyonlar…

2 Yorum

  1. O mac anlatilamaz yasanirdi.

    Cevapla
  2. icten

    Ben de maçı izledim, harika bir maçtı.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız