Erik Severler Buraya!

Evet erik zamanının da gelmesiyle beraber pazar tezgahlarında oldukça cezbedici duruyorlar. Meyve severlerin arasında eriğin kesinlikle ayrı bir yeri vardır. Yaza giriş yaparken beni heyecanlandıran en önemli şey diyebilirim. Ayrıca bildiğim kadarıyla kalorisi düşük meyveler arasında (1 kase dolusu bol tuzlu olanı hariç :) en üst sıralarda.

İçerdiği C ve A vitamini, potasyum ve lif açısından iyi bir besin olduğunu öğrendim, ayrıca metabolizmayı düzeltici etkisi varmış. Açıkçası ben dilediğim şekilde tüketmeyi istiyorum   (abartmadan tabii ki de, her şeyin fazlası zarar sonuçta).

Merak ettiğim noktalar ise eriği gönül rahatlığıyla tüketebilir miyim ve ayrıca günlük egzersiz rutinime ne şekilde aktarabilirim? Antrenman öncesinde veya sonrasında?

Okuduğunuz için teşekkürler, konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum arkadaşlar. (Özellikle sizin Aykut hocam :=)

Yeşil Erik

3 Yorum

 1. BBatuhan

  Yorumlarınız için çok teşekkürler, sezonu sona ermeden tüketmem lazım :D

  Cevapla
 2. Selam Batuhan,

  Seyahat halinde olduğum için hemen cevap veremedim. Aynen, aslında zaten cevabı kendin vermişsin :-) Koca bir kase dolusu ve her ısırıkta tuza bandırmadığın :) sürece, en tüketilebilir meyvelerden. Sezonu da çok kısa sayılır biliyorsun, gönül rahatlığıyla tüketebilirsin.

  Kendileri benim de en favori meyvelerimden olur. (Sanırım şeftaliden sonra ikinci :-)

  Cevapla
 3. Glisemik indeksi dusuk olan meyvelerden ornegin elma gibi…bir kase ara ogun olarak tuketilebilir diye duşunuyorum…Haydi afiyet olsun…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız