3. Haftam :-)

Merhaba,

Aranıza yeni katıldım sayılır. P90X’in 3. haftasındayım. Aslında 4. haftada olmam gerekirdi fakat 7 günün 4 gününü programı yapmadan geçirdim, nezle dolayısıyla :-( Diğer üç gün de koştum ve yüzdüm. Bugün Plyometrics’i (Zıplama Antrenmanı) yapsam mı yapmasam mı diye çok savaştım kendimle, bitiremediğim tek DVD o oldu şimdiye kadar, geçen hafta yarıda kapattım :'(

Herşey bu sabah “kim zıplayacak o kadar şimdi, cardio yapsam mı onun yerine” dememle başladı, ama programa sadık kalmamla sonuçlandı. Bu sefer geçen hafta yarıda bıraktığım Plyometrics’i bitirdim. İyiki de yerine kardio ya da başka bir şey koymamışım, mutluluğuma diyecek yok gerçekten. Alt komşu aynı şekilde düşünmüyor eminim ama :-D Haftada bir gün, bir saat en fazla, o kadar da olsun dedim ve bunu kendime sorun etmekten vazgeçtim :-)

Benim P90X hikayem sigarayı bırakmamla başladı. Aman çok kilo aldırıyor diye şikayet eden insanlar beni defalarca sigarayı bırakmaktan alıkoydu. Sonunda bırakmaya karar verdim, bıraktığım günden itibaren her sabah hafif tempo koşu yaptım. Yine de 51 kilodan 58 kiloya çıktım. İtiraf etmem gerekir ki koşu olmasa 67 olmuştum çoktan. Fitness’a başlamak istedim fakat her seferinde vazgeçtim. Bulunduğum şehirde salonlar çok cazip gelmiyor bana, yolda geçirdiğim zaman da vakit kaybı gibi geliyordu. Bu yüzden methini çok duyduğum ve 90 günlük sonuçlarına şaşırdığım bu programa başlamaya karar verdim. İyi ki de vermişim, çok mutluyum.

Aykut Hoca ile ilk konuştuğumda doğru yerde olduğumu anlamıştım. Çok anlayışlı ve sabırlı biri, kendi geçirdiği dönüşüm de ilham verici. Program elime çok çabuk ve sıkıntısız geçti, bu çok önemliydi benim için! İlk hafta hiç kolay olmadı ve sabah koşumu iptal edip programa yoğunlaştım, o hafta çok zorlandığımı ve hiç bir yerimi hissetmeden geçirdiğimi söyleyebilirim. Çocukluğumdan beri bir Yoga sever olarak Yoga yaptığım gün hem çok rahatladım, hem de “hiç böylesini yapmamıştım” diye söylenmeyi ihmal etmedim :-D

Sonuç olarak, 165 boy 57 kilodayım şu an, sigarayı bıraktım, mutluyum. P90X ile tanıştım, kanatlandırıyormuş :-) Beslenme konusunda kafam biraz karışık, kilomdan rahatsız değilim fakat bir dur demem gerekiyordu yol yakınken.

Başlayacak olanların hiç zaman kaybetmemelerini tavsiye ediyorum. Daha enerjik, daha mutlu ve güne daha erken başlayan, daha düzenli, özgüveni daha da yüksek bir kişiye doğru evrilmek için sakın beklemeyin.

4 Yorum

 1. musess

  Aykut hocam güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.başlamak için elimden geleni yaptım,komşulardan dambıl istemekte dahildi buna,onların sayesinde 3 haftadır programı sürdürebildim :-) bu gün kendi dambılı mı alabildim 4 Kilo çalışıyorum şimdilik,
  Teoman t senin 11 günlük sonuçların müthiş fark etmişti umarım bende beslenmeme özen gösterip 30.günde başarılı olmuş olurum

  Cevapla
 2. Selam Müge :-)

  Blog için teşekkürler, çok güzel bir yazı olmuş, güzel konulara değinmişsin. “Kilo almamak için sigarayı bırakmamak” pek çoklarının bahanesi ama hayatta insanın kendine yapabileceği en iyi şeylerden biri (sigaraya hiç başlamamak hariç).

  Ve alt komşu olayı… Ben de yoğun P90X yaptığım dönemlerde bir gün asansörde alt komşum ile karşı karşıya geldiğimi hatırlıyorum. Ama bir şekilde, 1. kattan 7. kata gelene kadar adamı ikna ettim, sanırım şimdi o da P90X yapıyor :-) Böyle böyle bu ivme 1. kata kadar gider herhalde :-)

  Tekrar başarılar, sonuçları merakla bekliyoruz…

  Cevapla
 3. teoman.T

  Oncelikle p90ailesine geldiginiz icin size tskler ve bu guzel yaziniz icinde 30 gune co az kalmis ozman ilk gun fotonuzunu ve 30. Guju gormek isteriz ;)

  Cevapla
  • musess

   teşekkür ederim teoman bey:)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız