Egzersizden Nefret Et-ME!

Şurası kesin… Egzersiz yapmak, istenmeyen yağları kaybetmenizi, kas kazanmanızı ve herşeyden önemlisi kendinizi “müthiş” hissetmenizi sağlar. Daha bitmedi… Cildinizi güzelleştirir, zihninizi netleştirir, günlük hayatınızı kolaylaştırır, cinsel dürtünüzü arttırır vs…

Öyleyse neden egzersiz yapmıyorsunuz?

Çünkü muhtemelen geçmişte denediğiniz neredeyse tüm egzersiz deneyimleri fiyasko ile sonuçlandı da ondan! “Egzersiz” ile ilgili anılarınız; girer girmez ter kokan bir spor salonu, “haydi aslanım” diye bağıran kolu kafasından büyük bir spor hocası, ya da internetten bir servet ödeyerek ve büyük umutlarla sipariş ettiğiniz, ama şimdi çamaşır askısı olarak kullanılan bir koşu bandından ibaret olabilir!

Her ne olursa olsun sorun şu ki, zihninizde “egzersiz” ile ilgili pozitif bir eşleştirme yapamadınız. Bu da başlı başına büyük bir sorun!

Gerçekten, nihai başarının anahtarı işte bu kadar basit. Eğer rutin olarak egzersiz yapmak ve bir ömür boyu fit kalmak istiyorsanız, bedeninizi hareket ettirmekten haz almanız gerekir. Off’layıp puff’layarak yapabileceğiniz egzersiz sayısı, ancak bir ya da iki elin parmakları kadar sınırlıdır.

İsterseniz, bu sitedeki başarı hikayelerine bir bakın. İstisnasız hepsi egzersiz yapmayı “sevmiş” olanlardır. Bu demek değildir ki bu insanlar doğuştan egzersizi seviyor. Tam tersi, belki yıllarca egzersizden nefret edip, vücutlarını deforme ettiler. Ama bir şekilde egzersizlerini sevmeyi “öğrendiler” ve sonrasında sevmeyi tercih ettiler.

İşte bilmeniz gereken tek bir ipucu varsa, o da “egzersizi sevmeyi öğrenin”. Severek yaptığınız bu aktivitenin, sadece fiziğinizi değil, beraberinde hayatınızı nasıl pozitif değiştirdiğini göreceksiniz.

2 Yorum

  1. iyi akşamlar biliyorum her ne kadar futbolcu olmak hayali kursamda yaşım geçti artık(19) ama p90x antremanlarıyla tanıştığım günden bu yana sanki bu antremanları yaparsam futbolcu olabilirim gibi bir düşünce yaratıyor umarım sonu aydınlık olur durmak yok antremanlara devam… :D

    Cevapla
  2. Aykut Hocam P90X setim bugün geldi, barfiks barımı da hemen kurdum. Allah kısmet ederse Cuma günü başlıyorum. Tüm sorularıma gerek emailden sonra da Whatsapp’tan anında cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Başta program hakkında şüphelerim vardı ama gerçekten övgüleri hak ediyorsunuz. 90 gün sonra ben de before-after’larımı paylaşacağım inşallah.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız