Dimedi Dimeyin!

P90X-Türkiye olarak, ülkenin en büyük ilk 5000 sitesi arasında yer aldığımızdan (*Alexa verilerine göre), ve çok geniş kitlelere ulaşabildiğimizden, bu yazıda açık açık marka belirtmeyeceğiz. Ama konu fotoğrafındaki bet sesli ve gevrek gülüşlü teyzemizi tanıyanlar, zaten az çok neden bahsettiğimizi bileceklerdir :-)

Tabii ki sözümüz tek bir markaya da değil. Ama bizim gözlemlerimiz ve haliyle rahatsız olduğumuz, insanlardaki “kola içmiyorum ama buzlu çay faydalıdır/zararsızdır” algısı. Eğer her çeşit Ice-Tea’ye, hazır meyve sularına, hatta mevyeli sodalara masum gözüyle bakıyorsanız… yanılıyorsunuz! Sonra bu 6-pack neden hala çıkmıyor demeyin!

Bu tip içeceklerin hemen hepsi, aroma içeren, katkı maddeli ve de en önemlisi şeker deposu ürünler. Tabii ki ara sıra tüketebilirsiniz ama yukarıda söylediğimiz gibi “nasıl olsa artık kola içmiyorum, bunlar çok daha iyi” deyip, bu içecekleri susuzluğu giderici su yerine koymak, zamanla göbek çevrenizi genişletecek ve nihayetinde sizi bir “beachbody”den çok “Didi Teyze”nin 90-90-90 ölçülerine yaklaştırmaya yarayacaktır.

Peki, “susuzluğumuzu gidermek için o zaman ne içelim?” diyecek olursanız… Bir düşünelim, hmmm… Su!

içmeden önce düşünün

7 Yorum

 1. ayhan3404

  e tabi için için gayri teyzemin cebi dolsun demi sorun bakalım teyzem içiyormuymuş seni gidi didi teyze seni

  Cevapla
 2. zero hakkındaki fikriniz nedir????

  Cevapla
  • Kağıt üstünde değerleri gerçekten masum gözükür ama içinde Aspartam var! Uzun vadede nelere yol açtığı bilinmez ama ben uzak durmaktan yanayım.

   Cevapla
 3. Cevapla
 4. Hocam daha bugün bir tane içtim, benzin istasyonunda her zaman içtiğim Powerade kalmamıştı. Haklısınız, resmen şeker deposuydu, damağım alışmamış, bal gibi geldi. Bir de 500 ml idi, valla şimdi pişmanım. Artık bi daha yok.

  Cevapla
  • Selam Erdi,

   Aslında Powerade de çok matah sayılmaz ama zamanında onunla ilgili bir araştırma yapmıştım. Değerleri bu bahsettiklerime oranla daha iyi.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız