Bu P90X Tanrı’nın Bir Armağanı Olmalı!

Merhaba Saygıdeğer P90X Ailesi,

Daha önce bir yazı daha yazmıştım, Insanity ile vermiş olduğum kilolar hakkında (1 ayda verilmiş 11 kilo ve mutluluk verici değişim). Artık Insanity değil P90X modundayım ve bugün 2. haftanın 2. gününü bitirdim. Yani ilk kez Plyometrics (Zıplama Antrenmanı) yaptım; evet çok zordu, çok terledim ve bacaklarım tutmuyor. Ama bunların hepsi sadece gözümdeki hırsı büyütüyor.

Önceleri halı sahada 2 haftada bir maç yapıp 3 gün zor yürüyen ben şimdi P90X ile birlikte haftanın 3 günü maç yapıyorum ve sabah kalktığımda hissettiğim tek şey “Hafiflik”! Başlıkta da belirttiğim gibi kesinlikle Tanrı’nın bize göndermiş olduğu bi armağan olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu insan işi olamayacak kadar mucizevi bir şey. Tony Amcanın sözleri aslında bir bir gerçekleşiyor. Düzenli olarak akşam 5-6 arasında yapıyorum sporu, saat 5’e yaklaştıkça uflayıp puflamalarım duyulsa da başladıktan sonra göz açıp kaparmış gibi 6 olması ve günlük programın bitmesi beni üzüyor. Yani nefret ediyorum ama çok da seviyorum.

En keyif aldığım gün ise Kenpo X günlerim. Zaten uzak doğu sporlarına merakım vardı ama bu ayrı bir zevkli geliyor bana. Kendi evimin rahatlığı ve bana kattıkları gerçekten mükemmel. Çok istiyor olsam da ölçü almıyor, tartıya çıkmıyorum. 1. ayın sonunda yapacağım bunları o zaman daha bi mutluluk verici olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki de “before” fotoğrafımı çektim :) Şimdi “after” fotoğrafımı çekeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazımı burada bitirirken hala inanmayıp “Nasıl olur da 90 günde bu vücutlar yapılır?” diyenlere “anlayamazsınız, sporun yaydığı pozitif dalga ve  köpürmesi beni çeken” diyorum :)

P90X bir spor programı değil , hayat biçimidir.

7 Yorum

 1. stranger

  Merhabalar,
  kesinlikle katılıyorum bu Rabbimin bize lutfu ama bi erisinde bize bahşedilen mükemmel vucut var.
  Bu vucutla kaslarla neler yapılabileceğini ve nasıl yapılacağını gösteren bir yol haritası olarak p90x mükemmel bir program. Ama en kısa sürede Tonny e yazacağım programın adı p90x değil p sonsuz x olsun.
  Gerçekten bir yaşam stilidir PsonsuzX :)))
  Herkese Selam.

  Cevapla
 2. ayhan3404

  selam furkan bence sonuca ulaşmak için bir çok engeli zaten geçmişin ilk zamanların zorluğunu atlatan zaten sona ulaşmıştır bende kenpo x olayına bayılıyorum birde omuz gögüs ön kol antramanına benim yürürken bile zorlandığım günler geride kaldı evet p90x evet güzel bir armağan aykut hoca ise bunun türkçe kullanım kulavuzu ama sayfası olmayan ve desteği sınırsız bir kullanım kulavuzu

  Cevapla
  • Ayhan abi özellikle beni en çok heyecanlandıran ise senin sonuçlarını görmek oldu. Acaba baklavalarım çıkar mı çıkmaz mı derken senin değişimini görünce bi tık daha sıkı asılmaya başladım programa. Üzgünüm ama senden iyi olup seni geçmek için elimden gelen herşeyi yapıcam :)

   Cevapla
   • ayhan3404

    :) tabi kide gec ben insanların başarılarından keyif alan biriyim :) sonuçlarını beklicem :)

    Cevapla
 3. beraber başlamışız bırakmak yok azimle devam

  Cevapla
 4. Selam Furkan,

  Bu güzel paylaşım için teşekkürler. P90X’te blog paylaşanlar, hep sonunda P90X Mezunu olur :-) O yüzden sen de bu kervana katılıyorsun.

  Benim de P90X’te favori egzersizim ne diye sorsalar, Kenpo’dur!

  Ve P90X yapan birinin, o ilk hafta hamlığını attıktan sonra, her halı saha maçında kesinlikle sahanın en iyisi olduğunu ve çevreden oldukça dikkat çektiğini biliyorum, “bu adama ne olmuş yaa, deli danalar gibi koşuya, eskiden böyle değildi” tarzı :-)

  Başarılar…

  Cevapla
  • Hocam tüm ilginiz için size ayrıca teşekkür ederim. Ve benim inandığım birşey artık bu değişimleri ve faaliyetlerimi ne kadar çok sosyal medyada paylaşıp reaksiyon alırsam o kadar iyi ilerliyorum. O yüzden hemen hemen herşeyimi gerek burada gerek sosyal medyada paylaşarak benimle birlikte çevremdeki herkese P90X’i yaşatıyorum :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız