Biri Beni Durdursun!

Eğer ki kapı çalmasaydı Kenpo X’e başlayacağıma dair yemin edebilirim! Kenpo X’e başlamana kapı çalması mı engel oldu, saçmalama İçten diyebilirsiniz ama iyi ki de o kapı çaldı!

Dün çok hastaydım ve Shoulders & Arms antremanını ve beraberinde Ab Ripper X’i yapamamıştım, tabi çarşambayı da kendime hastalığımdan dolayı off vermiş olunca… iki gün kayıp, hem de ben bu kadar P90X aşkı ile yanıp tutuşurken, olacak iş değil!

İşten eve gelir gelmez, önce Shoulders & Arms’ı, sonra Ab Ripper X’i yaptım, yetmedi üzerine Yoga yaptım (sonuna kadar hem de!) Ve o kapı çalmasa saçmalayıp Kenpo X’e de geçecektim. Saçmalayıp diyorum çünkü diğer iki egzersiz bile aslında üst üste yapılmaması gereken antrenmanlar, ama benim kaybedecek ya da atlayacak günüm yok, kendime fazla yüklendim biliyorum ama inanın buna değdi.

Çevremdeki bir çok kişi iki gün yapamayınca bırakacağımı düşündü, sırf bırakmamak için kendime bugün yüklendim ve şu an çok mutluyum :-) Tabi bu yorgunluğun üzerine bir de köpeğimi gezdirmem gerekmese daha mutlu olurdum. Köpeğimi de gezdirdikten sonra güzel bir DVD film koyup izleyeceğim, sanırım bu keyfi hak ettim.

Lütfen iki antremanı üst üste yaptım ve hepsini sonuna kadar yaptım diye bana kızmayın, yapmak zorundaydım yoksa bırakırdım.

Ve hasta olmamanız dileği ile. Lütfen kendinize çok iyi bakın, burada beraber katettiğimiz yolda hastalıkla harcayacak zamanımız yok.

İçten

6 Yorum

 1. tolgacoskun

  Aman Tanrım neler okudum ben öyle :)) Saygılarımı sunuyorum. Ben 1 senelik spor salonu geçmişim olmasına rağmen ab ripper den sonra hayata dönmem 1 saatimi alıyorken siz bir de yoga yapmışsınız hemde 90 küsür dakika :))

  Cevapla
  • icten

   Tolga cidden garip bir durumdayım, benim için tek sıkıntı eve yorgun argın gidince play tuşuna basmak, ondan sonra da bırakmak istemiyorum ve nasıl oluyor bilmiyorum ama inan zamanım olsa en az 3 DVD üst üste yaparım, sanırım buna aşırı motivasyon diyoruz :) Ama yine de her güne bir DVD yeterli, ben aşırıya kaçtım sadece. P90X zaten insan direncine göre ayarlanmış, fazlasına ve ekstraya hiç bir zaman gerek yok.

   Cevapla
 2. tamamen psikolojik bir durum :D yapmadınız o 2 günü eğer yapmazsanız sanki işin büyüsü bozulacak istenileni elde edemicekmişsiniz hissiyatından dolayı 1günde 2 antreman yapdınız :D aslında hatanızın farkında olmak da güzel bir şey söylenecek bir şey yok ama motivasyon kaybı yaşamakdan korkuyorsunuz gibi hissettim yoga da belirli pose duruşlarında shoulder ve arms da çalıştırıyor ve yoruyor üstüne ab ripper ve yoga da x6 dı sanırım karın kası hareketleri keşke diyorum ama yapmışsınız yapcak bir şey yok :D 90 günde 1 bu tarz şeyler sıkıntı olmaz başarılar

  Cevapla
  • icten

   Tamamiyle doğru tahmin İbrahim, motivasyon kaybından korkuyorum ve hasta olduğum için müthiş derecede suçluluk hissettim. Ama bir ayrıntı daha var, gerçekten her seferinde DVD’yi çalıştırmaya başlayana kadar işkence çekiyorum, ama DVD’yi çalıştırdıktan sonra sanki yetmeyecekmiş gibi geliyor ve üstüne sanki bir DVD daha koyup yapmalıymışım gibi hissediyorum, iyi ki çok fazla zamanım yok, yoksa günde 3 DVD giderdim ben :)

   Cevapla
   • benim valideye prog çıkarttım 15 er dakikalık tuttu 3gunu bırden yapdı sonra 1 ay yattı:D aceleye veya arada dinlenmelere takılmamak gerekiyor bende öyle olmuştum DVD takana kadar zorsunuluyor ama şöyle düşünürdüm ben yarım saat pc veya tv izliceme kalkıp yaparım ailemle otururken biranda kalkıp spor yapıp geri gelip kaldımız yerden sohbete devam ederdim ne çabuk bitti derlerdi önemli olan kalkmak buda artı olarak değilde rutin bir olaymış olarak görmekden geçiyor

    Cevapla
    • icten

     Annene hayran kalmamak elde değil gerçekten :) Ama belli bir yaşı geçmiş insanların elbette dikkatli bir şekilde program uygulamaları lazım, aynı şey bizler için de geçerli, hiç bir spor deneyimi olmayan birisinden daha ilk haftalarda tüm DVD’leri sonuna kadar devam ettirmesi ve her hareketi yapması beklenemez beklenmemeli. Kendi vücudumuzun sınırlarını bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz, zamanla herkesin vücut direnci değişir ve ilerleme kaydeder, aceleye gerek yok.

     Cevapla

Yorum Paylaşınız