Bir Pazartesi Yazısı…

Herkese Merhabalar…

Belki 7 ay kadar önce aldım P90X setimi… Önce bir kaç ay başlamaya cesaret edemedim. Bir gün evet dedim, bugün başlamalıyım. İlk DVD’yi taktım ve yaklaşık 25 dakika sonra yok ben yapamayacağım deyip bu yoldan yine vazgeçtim. Bu bir süre belli aralıklarla devam etti… Taa ki bu güne kadar.

Bugün çok kararlı bir şekilde başladım, yarım saat kala yine bırakmayı düşünürken, son raddeye kadar kullanmadığım gücüme odaklandım. Sonuna kadar bitirdiğimde hissedeceğim mutluluktan öte, sırılsıklam kalmış tişortum ve gücümü hissetmek mükemmel bir haz yaşattı bana.

Evet belki sonunda ulaşacağım vücut beni son derece tatmin edecekti ama ben ondan önce bugün varlığımı, yapabildiklerimi gördüm… Yıllardır her konuda başarısız ya da sabırsız biri olarak anıldım hep. Ama bugün benim için gerçek bir tarih yazıldı. İlk defa kendime güvendim, ilk defa vazgeçmedim… Biliyorum ki bir kez adım atıp başarırsam sonrasında asla vazgeçmeyecektim…

Bugün sadece takvimden 1 günüm eksilmedi. Bugün gücüme ulaştım ben… Diyeceğim o ki, Asla Ama Asla Vazgeçmeyin… Belki bugün, belki 10 ay  sonra… Ama bir gün mutlaka gerçek olan size ulaşacaksınız… Ve ondan sonrası için, içinizdeki bu ateş hiç sönmeyecek.

6 Yorum

 1. Erkan

  P90X in en güzel anı, bittiği an :-) Gözünüz geri sayan sayaçta kalıyorsa, daha kaç dakika var yav diye düşünüyorsanız tavsiyem, tv nin sesini kısıp, motive edici bir kaç müzik açmanız. kendinizi müziğe kaptırınca ne ara bitti diye düşünüyor insan. sayaç falan görmüyorsunuz.. Hoşlandığınız tarz müzikleri ister kulaklıkla ister harici bir cihazla açıp evinizi şenlendirin.

  Misal efsane bir oyun müziği vardır benim favorim. gerçekten gaza getirir beni.

  total war serisinden bir müzik.

  Mobilize diye youtube den aratın bulun dinleyin, işe yarıyor.

  Cevapla
 2. Toy

  Hoşgeldiniz,iyi ki geldiniz :-)
  Bende başlayıp bir hafta yapıp bırakmıştım (beslenme düzenimi oturtamamıştım).Bir ay sonra tekrar başlayınca P90X’in kıymetini iyice anladım..
  Fit ve sağlıklı günler dilerim,başarılı antrenmanlar…

  Cevapla
 3. icten

  Merhaba,
  Hoş geldin aramıza…

  Cevapla
 4. musess

  hoşgeldiniz güzel yazınızla daha çok gün aynı güzel hissi yaşarsınız umarım….

  Cevapla
 5. umtku

  hoş geldiniz… Düşünsenize aslında zamanımızı ne kadar gereksiz şeylerde harcıyoruz bize hiç yararı olmayan şeylerde ömrümüz geçiyor.. sonra keşkelerimiz pişmanlıklarımız oluyor.. blokların hepsini okuyorum yarım bırakma hikyalerini pişmanlıkları.. ama başladıktan sonra zaman nasıl geçiyor anlaşılmıyor bile.. ben insanity,bitirdim p90x bir tur yaptım ikinci turumun 2. ayındayım zamanın 6 ay geçmiş gitmiş kendim için yararlı olan bir 6 ay.. ve fit oln bir vucuda sahipken şimdi kaliteli kası olan bir vucudum var :) ayrıca spor yaşam biçimi olmadığı sürece pes ediyoruz.. sağlıklı mutlu pozitif olmak için spor yapmalıyız.. umarım mezuniyetinizi burada hep birlikte görürüz

  Cevapla
 6. Merhabalar…

  Bu güzel motivasyon yazısı için teşekkürler. Aramıza hoş geldiniz tekrar…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız