Bir Kotun Motivasyonu – 2

Bundan uzuuun süre önce, çok anlamlı bir motivasyon yazısı yazmıştı Teoman; ismi de “Bir Kotun Motivasyonu” idi… Bir P90X Mezuniyet yazısıydı; belki planlandığı gibi 3 ayda değil ama, ite kaka da olsa 4,5 ayda biten! Önce o yazıya ismini veren alıntı:

“Bundan tam 4.5 ay önce soldaki fotoğrafta gördüğünüz gibi şişman, umutsuz, mutsuz bir insandım. Hiç bir elbisem üstüme olmazdı. Her zaman sadece eşofman giymek zorunda kalıyordum. Ne bi deseni olan, ne de dar paça kot alabiliyordum. Soyunma kabinine girdiğimde hep sonu hüsranla bitiyordu. Ve kendi kendime söz verdim, sonunda beğendiğim kotu alacağım diye… Gerçekten P90X’ten sonra ilk girdiğim mağazada öyle de oldu :) Gördünüz mü bi kotun motivasyonu nelere kadirmiş :)”

İşte bugün Teoman, Whatsapp’tan ansızın “Bir kotun motivasyonu :-)” yazıp aşağıdaki güncel fotoğrafı gönderince, anladım ki o bir kotun motivasyonu hala devam ediyor… Ve her zaman iddia ettiğim gibi, P90X’in değişimleri sadece fiziksel değil, hayatın her yönünde olmalı. Hatta, tesadüf yine Teoman’ı örnek vererek paylaştığımız, bir “P90X Sizi Daha Yakışıklı da Yapar” yazısı da vardı :-)

Gerçekten, sizi bilmiyorum ama dürüstçesi ben soldaki o ilk gün fotoğrafına baktığımda, kocaman balon gibi bir mideden önce, mutsuz-asık-mendebur bir surat görüyorum! Aynı fotoğrafın yandan versiyonlarında da tablo farklı değildi. Hatta sağolsun Teoman 1. gün fotoğraflarını ilk kez benimle paylaştığında içimden “bakalım bu amca ile ne yapacağız” demiş olabilirim :-) Ki Teoman benden belki 10 yaş küçüktür… Ama belli ki, aşırı kilolar ve tüm beraberinde getirdikleri, onu adeta “yormuştu”… İşin ilginci, aynı Teoman’ın P90X’e başladıktan sonra ve devam sürecindeki tüm fotolarında ise, bir tane asık surat, bir tane kulaklarına kadar gülümsemeyenini bulamazsınız. Sadece şu aşağıdaki fotodan, P90X’in hayatına girmesiyle onu belki 10 yaş gençleştirdiğini söyleyebiliriz (şimdi o bana amca diyebilir :-)

Sonuç olarak ister “bir kotun motivasyonu”, ister başka bir şey olsun, her geçen gün bizlerin gözü önünde sergilediğin bu mükemmel değişimi, bugün bir kez daha bana/bizlere hatırlattığın için… Teşekkürler Teoman!

Bir Kotun Motivasyonu… Devam…

Bir Kot Son

10 Yorum

 1. erhangunal

  Abi bloglarını zevkle okuyorum on numarasın :)

  Bende ailevi sebepler yüzünden ara vermek zorunda kaldım şuana kadar devam etmiş olsaydım çok şey değişecekti eminim :) Ama kendimi üzmüyorum neden , yarın ara vermemek kaydı ile sporuma başlıyorum , idölümsün abi azmine hayran kalmamak elde değil :) Senden de birkaç fikir almak istiyorum abi sana ulaşabileceğim facebook adresin varsa çok güzel olur :) Hayırlı günler :)

  Cevapla
 2. ayhan3404

  Teocum. Guzel seylerle aniliyosun:)

  Cevapla
  • teoman.T

   Ayhan abim senide unutmadik supersin yane :)

   Cevapla
 3. pi-pet

  Blogu hatırı sayılır süredir takip ediyorum, gerçekten imrenilecek nice başarılı değişimler var. Fakat benim aklında en çok iz bırakan değişim gerçekten de seni değişimin. Kime programdan bahsetsem biraz ilgili ise blogu açıp senin değişimini gösteriyorum.
  Niyet eden herkese senin motivasyonun ve değişimin nasip olur umarım.
  Yeni düellonuzdan da çok iyi sonuçlar çıkacağına şüphem yok şimdiden başarılar…

  Cevapla
  • teoman.T

   Pipet cok guzel yorumlamisin kardesim insallah en kisa zmanda donmek dilegi ile ;) cok tskler guzel yorumun icin.

   Cevapla
 4. teoman.T

  Arkadaslar hepinze cok tsk ederim Aykut hocaminda bu guzel jestinede haayran kalmadim degil degisimler devam ediyor ugur abimle basliyoruz bayramdan sonra. :) erdogan guzel yorumunnicinde tskler vixensana da tskler artik baslaman sartt

  Cevapla
 5. viXen

  Ben bu günlerde okuduğum her yazı için kıskançlıktan çatlıyorummm….. Sanırım P90X ve değişim zamanım gelmiş…

  Cevapla
 6. viXen

  Hocam,
  Herkesin korktuğu eyvahh bayramda ne yapacağız tepkisi üzerine ben bayramda programa başlama kararı aldım. Böylelikle korkuların üstüne gitmiş olacağım :)

  Cevapla
 7. UgurDUZLA

  Teo kilolu halini görünce bi garip oldum bu kim dedim :D Süpersin

  Cevapla
 8. Very be gerçekten Teoman ne günlerden ne günlere geldi… Bizim gözümüzün önünde değişti resmen… Son hal çok iyi, tebrikler.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız