Bir Gömleğin Motivasyonu (30 Gün Sonuçları)

Öncelikle Aykut Hocama, sonra da beni paylaşımları ile motive eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Programı 2013 yılında duymuştum. Araştırdım siteyi, takip ettim ve aldım. Her evde bulunması gereken bir program bence. Herşey çok güzel, çok başarılı değişimler var ama kalkıp yapmak o kadar zor geliyor ki… Bahaneler, bahaneler, bitmek bilmeyen, sonu gelmeyen bahaneler… :-)

DVD’ler, program takvimi, çizelge, Aykut Hocamın numarası, hepsi elimde var ama bir türlü başlayamadım. Tartıya çıkamaz oldum, 85 oldum, “bugün başlayayım, yarın başlayayım” derken 90-95… her çıktığım bir öncekini aratır oldu. En son 98’i gördüm, eşim “100 ol öyle başla spora” diye benimle dalga geçmeye başladı :-)

Ne giydiğim yakışır oldu, ne de evdeki kıyafetler üzerime olmaya. Başlamaya karar verdim ama Aykut Hocamın gönderdiği sıralama ile değil de önce kendi kafama göre yapayım dedim, motive olamadım. Birşeyler yolunda degildi. Bunu ya bir an önce aşmam gerekiyordu ya da bu yaşta (30) göbekli göbekli gezmeyi kabul etmem!

Beni motive edecek ne olabilirdi diye düşündüm. Giyemediğim gömleğim vardı, çok seviyordum o gömlegimi, 90 gün sonunda onu tekrar giyebilmek hedefim oldu. Sitede beni motive eden fotoları indirdim. Spordan önce onlara bakıp motivasyonumu artttırıyordum. Ve kafamdaki bütün düşünceleri attım, herkes yapabiliyorsa ben de yapabilirdim (Bel kemiğimde kayma olmasına rağmen). Ve Aykut Hocamın gönderdiği programa uyarak yapmaya başladım bu seer. O programa uymak bana disiplini getirdi. Tabii ilk günlerde ağrılar, bahaneler kaçınılmaz. Hareketleri de tam yapamıyordum. Ama hedefleri düşününce hepsi keyif veriyor.

Beslenme konusuna gelince pek dikkat ettiğimi söyleyemem. Beyaz ekmeği kestim. İlk günlerde canım çok istiyordu ama şimdi umrumda bile değil :) Eşim yulaf kepeği ile ekmek yaptı sağolsun, günde minik bir dilim kahvaltıda tüketiyorum. Aç kalmıyorum, az ama sık yiyorum. Akşam yemeğinde çok yemiyorum. Gece abur cuburu kestim. Ama spor yapıyorum, kiloluyum, göbekliyim, zayıflamam gerek, aç kalmam gerek gibi düşüncem olmadı. Spor yapıyorsam enerjiye ihtiyacım var düşüncesindeydim.

Ve şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bu sporda “tartı” ile kesinlikle işiniz yok. Ben bütün gün hareketsizim, şimdilik evde pinekliyorum, yaptığım tek şey kalkıp 1 saat spor yapmak. İşe yarar mı yaramaz mı diye çok düşündüm. Dedim yapayım, yarar mı yaramaz mı göreyim. 30 günde 4 kilo verdim ama asıl 10 cm sıkılaştım, ortaya böyle bir görüntü çıktı. Daha bunun 30’u var 60’ı var ve inşallah sonrası var :-) Yapmanız gereken tek şey o “play” tuşuna basmak, sonrası geliyor! İlk hedefim göbekten kurtulmak, sonrasında da hacim kazanmak. İnşallah birilerini motive edebilirim. 60’da görüşmek dileğiyle :-)

Bir Gömleğin Motivasyonu… 30 Gün Sonuçları

5 Yorum

 1. Tebrikler 90. Günün sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyorum :)

  Cevapla
 2. Öncelikle çok tebrik ediyorum sizi. Bende sizin gibi 2013 yılında tanıştım fakat bende yapamadım.Başlangıç kilolarımız bile aynı.Sizi tekrar tebrik ediyorum ve nice 60 ve 90 lara diyorum.

  Cevapla
  • Çok teşekkür ediyorum. Programla tanışmışsanız siteyi de takip ediyorsanız tek eksik motivasyon. Dilerim en kısa zamanda cesaretinizi toplayip o play tuşuna basarsiniz. Daha fit ve sağlıklı yaşam için bunu yapın:)

   Cevapla
 3. Harika harika harika sonuçlar… :) Siz başlığı bana bırakınca, ben de “bir gömleğin motivasyonu” yaptım, daha önceki “bir kotun” ve “bir şortun” motivasyonu yazılarına atfen :) Şimdi 60 ve 90 gün güncellemelerini heyecanla bekliyorum. Tekrar tebrikler ve kalanında çok başarılar :)

  Cevapla
  • Çok çok teşekkürler hocam. Başlık cuk oturmuş:) 60 a daha bi moralli giriyorum. Heleki içinde bulundugum şartlar düzelirse uçarım heralde:)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız