Benim P90X’im… Devam

Yazımın öncesi bir gün önce yayınlanmıştı (Benim P90X’im…). Şu ana gelirsem; sabah 6-7 gibi kalkıyorum, koşuma çıkıyorum. Yiyeceklerin ruhuna dokuna dokuna, özene bezene kahvaltımı yapıyorum. Biraz beslenmemden bahsetmem gerekirse…

Kahvaltım: 2 Dilim tam tahıllı ekmek, 2 Yumurta (haşlanmış veya suda pişirilmiş, çok nadir yağda), beyaz peynir, domates, salatalık, yeşil biber, helva.

Ara Öğün: Badem veya yaban mersinli form bisküvi.

Öğlen: Yulaf veya yoğurt.

Akşam: Pirinç ya da bulgur pilavı ve sebze yemeği, bir dilim ekmek.

Ara Öğün: Muz veya kivi.

Genel olarak bu seyirde besleniyorum, öğrenci olduğumu da ekleyeyim, arada yemekhaneden de yiyorum. Her gün türk kahvesi içiyorum şekersiz, bu bağımlılık yaptı içmemem mi gerekir bilmiyorum. Siyah çay içmiyorum, sabah kahvaltıda yeşil çay ya da limonlu su tüketiyorum. Suyumu içmeyi ihmal etmiyorum. İlk iki hafta günde beş yumurta beyazı yiyordum, sen bayansın bunu yemene gerek yok şişersin dediler, bıraktım :) Dondurmayı ilk hafta neredeyse her gün yedim sonra yememem gerektiğini öğrendim, şimdi haftada bir gün sade dondurma yesem olur mu, çok severim de :( Canım çok tatlı istediğinde bitter çikolata yiyorum.

Güncel Durumum…

Dün koşarken sakatlandım! 60 dakika koştum ve bileğimden ses geldi. Bugün bileğimi oynatınca içinden tıkırtılar geliyor, biraz da canım acıyor. Dün o halde Kenpo-X yaptım, mutluyum :) Bugün de koşu yapmadım ama omuz ve kollar vardı, Allahtan programımda ayak bileğini bağlayan pek hareket yoktu, ısınmada biraz sıkıntı yaşadım ama onun dışında geçen haftaya göre hareket sayılarında artış vardı. Yarın programımda Yoga var, umarım ayak bileğim iyileşir :(

Koşu artı P90X’le 56 kilo başladım, şimdi 58’im, acaba neden kilo aldım? Bu aklımı kurcalıyor. Kasların gelişiyor ondandır, diyenler var. Yağ mı aldım, kas mı nasıl anlayabilirim bilmiyorum.

Bu yazı çok uzun oldu… Ve hala bir İbrahim gibi terleyemiyorum. Kenpo-X  sonrası tişörtümün resmini çekiyorum ama o kadar terlemeyi hiç başaramadım, bir gün ben de o kadar terleyeceğim diyorum :)

Hepiniz Aykut Hoca ve P90X ile sağlıcakla kalın…

Kenpo Sonrası Müge

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız