Soma’da Acımız Büyük… Başımız Sağolsun…

P90X-Türkiye kurulduğundan bugüne, her gün aralıksız sizlerle yazılarımızı paylaştık. Spora dair, beslenmeye dair, hayata dair… Ama böyle bir günde bu görevi yerine getirmek çok zor.

Soma’daki maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerimizin anısına, izninizle bugün ilk kez konumuza dair bir yazı paylaşmıyoruz.

Herkesin kendi içinde hissettiği acı tarif edilemez ve kelimelere dökülemez. Sadece, yasımızın bu sayfalarda baki kalması adına, belki pek çoklarımızın evine her gün bir şekilde misafir olan P90X’in yaratıcısı Tony Horton’un, Soma’daki maden işçilerimizi temsil eden baret ile hazırlanmış illustrasyonu sizler ile paylaşıyoruz.

Milletçe hepimizin yüreğini kanatan ve acıya boğan, Manisa Soma’daki maden ocağı yangınında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler; kederli ailelerinin acısını yürekten paylaşır, kendilerine başsağlığı ve sabır temenni eder, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Hepimizin başı sağ olsun.

6 Yorum

 1. GERİDE KALANA NE ZORDUR DAHA ÖPMEYE DOYAMADIKLARI EVLATLARIN YANAKLARINDAN AKANA YAŞLARI SİLMEK.

  NE ZOR ALLAHIM O MİNİCİK YÜREKLERE YÜKLENEN KOCA KOCA ACILARI KALDIRMAK.

  SABIR VER ALLAHIM O YÜREKLERE FERAHLIK VER.

  DAHA DA ACISI GERÇEK SUÇLULARIN BULUN(A)MAYACAK OLMASININ VERDİĞİ ACIDIR.

  Cevapla
 2. Burak Şancı

  Somada yaşayan biri olarak söylüyorum. Buradaki acının, üzüntünün tarifi imkansız. Yakınlarını kaybeden aileleler perişan durumda. Maalesef ki vefat eden insanların sayısı televizyonda söylendiği gibi 300 değil, çok daha fazla. Allah herkese sabır versin. Başımız sağolsun..

  Cevapla
  • Merhaba Burak,

   Soma’da yaşadığını bilmiyordum. Ateş düştüğü yeri yakar… Ben de rakamın daha fazla olduğunu tahmin ediyorum maalesef.

   Cevapla
 3. Hayati

  Türk milletinin bir ferdi olarak ve milletçe çok acı günler geçiriyoruz. Ailesi için, yuvası için ekmek parası için çalışıp çok zor şartlarda mücadele veren ve bu uğurda hayatını kaybedip şehit olan vatandaşlarıma Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.

  Türk milletinin başı sağolsun.

  Cevapla
 4. BBatuhan

  Bugün spor yapmak istedim, ders çalışmak istedim ama olmadı, olmuyor. O ailelerin yerinde ben olsaydım acaba sağ çıkan kim diye teşhis etmek gerçekten çok ama çok zor olmalı. Milletimizin başı sağolsun..

  Cevapla
 5. Milletimizin başısağolsun. Bugün gerçekten başka bir şeye konsantre olmak zor.

  Çok düşünceli ve duyarlı bir hareket olmuş.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız