Benim P90X Mucizem! (60. Gün)

Merhabalar,

Adım Esra, 25 yaşındayım ve bu benim P90X mucizem… Aslında sadece 60 gündür, düzensiz, hatta yarım yamalak yaptığım halde değişime ben bile inanamıyorum ☺️ Düzenli ve tam olarak yapsaydım neler olurdu inanın bilmiyorum ama çok daha iyisi olurdu tahmin edebiliyorum. Ve bununla yetinmeyeceğimi, devam edeceğimi, kendimin en iyisi olacağımı biliyorum…

Mezamorf bir vücut yapısına sahibim, bu yüzden spor yapmamak ve dikkatli beslenmemek hemen yağlanmama sebep oluyor. Güzel yanları da var ki kas yapmak, yağ yakmak ve ağır antremanlar tane bana göre ? İşte bu yüzden ne kadar ağır olduğunu bilsem de P90X almaya karar vermiştim. Sslında aldıktan sonra hemen başlamadım, bir süre daha tembellik yaptım. Ama alt yapım vardı, yapabilirim dedim ve sonunda başladım ?

Yaklaşık 6 yıl önce fitness salonuna gidiyordum, 8 ay boyunca iyi çalıştım ve istediğim kilo ve vücut hatlarına sahiptim. Ancak çok büyük bir hata yaptım ve sporu bıraktım ? Spor nankördür, yapmaya devam ettiğiniz sürece size müthiş bir görünüm sunar ancak bırakırsanız size karşılığı koca bir göbek, basen, kalın bacaklar olarak geri döner…

Hatanın neresinden dönersen kardır derler ya, ben de P90X ile hatalarımı telafi ettim, hem de çok kısa zamanda. Spora alışık olmamın ve biyolojik hafızamın sayesinde aşırı şekilde zorlanmadan, dayanılmaz acılar çekmeden (ki bu acılar pes etmek için bir numaralı sebeplerdir) yapabildim ve daha iyisini yapabileceğimi düşünüyorum. Çünkü P90X var ve ben ona sahibim…

Artık daha enerjik, pozitif, esnek, dayanıklıyım ve P90X varken başka bir antremana ihtiyacım yok, istediğim herşey onda var, hatta artık Instagram sayfamda herkes nasıl başardığımı soruyor ve onlara P90X diyorum ? Tabii ki bunun yanı sıra beslenmeme oldukça dikkat ettim. Ne az yedim, ne de çok. Böylelikle güç kaybetmedim. Spor kadar beslenmenin de önemli olduğunu bilen biriyim. Artık hayatımda çok şey değişti, insanlar artık kilo vermem gerektiğini söylemiyor, artık istediğim kıyafeti giyebiliyorum. “Small” bedenlerin üzerime bol gelmesi tarifi olamayan bir mutluluk, ki “Large” bedenden aşağı giyemezdim.

Kısacası, P90X bir mucize… Teşekkürler P90X, teşekkürler Tony Horton, teşekkürler Aykut Hocam ?

Esra’nın 60 Gün Sonuçları…

Esra1-60Yan

Esra1-60

8 Yorum

 1. Esra selamlar.

  60 Günde fiziğini gayet iyi toparlamışsın , hepimiz burada hem kendimizden hemde diğer arkadaşlarımızdan görüyoruz biliyoruz ki Fitness Salonlarına para yatırmaya hiç gerek yok, gerekli azim olduğu sürece bunu zaten evde yapıyoruz.
  Çokta söylemesi güzel oluyor üstelik dışarıda sorduklarında.
  Hangi salona gidiyorsun? Yoo ne salonu ya evde yaptım ben bunu demek çok eğlenceli.

  Başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederim evet haklısın evde çalışmak ve bunu hiç kimse bilmeden yapmak harika bişey hergün değişmek ve soranlara evde egzersiz yapıyorum demek çok ayrı bir şey ilk aldığımda evde yapamam diye düşünmüştüm ancak denedikten sonra yapabilirim dedim normal bir spor salonunun bir aylık üye ücretine kendime ait bir fitness eğitmenim ve hep benim olacak bir fitness salonum var p90x böyle bişey üstelik spor salonlarındaki ağır aletler olmadan sıra beklemeden çok daha iyi sonuçlar alınıyor ve şuan herkes Nasıl evde başardın diyorlar çünkü evde yapılan egzersizlerle alınacak sonuç olmadığını düşünüyorlar ancak elimde bir spor salonundan çok daha fazlası var ??

   Cevapla
 2. thefuture

  Esra abla sonuçlarin çok harika hatta inanilmaz !!! Tebrik ederim :D umarim benim yolum da seninki gibi açik ve berak olur !! ?

  #P90XKADINGÜCÜ??

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederim tatlım yolunun açık olmasını ve güzel sonuçlar almanı diliyorum ?

   Cevapla
 3. Merhabalar Esra,

  Bugün Whatsapp’tan ansızın öyle bir pozitiflikle 60 gün sonuçlarını atıverdin ki, inan benim günümü de pozitif yaptın bir anda! Ben zaten P90X’çileri en basitinden 2 kategoriye ayırabilirim; hemen her gün yazıp, “önüme şu şu bahaneler çıktı, baştan mı başlasam, ne yapsam?!” diyenler… Bir de senin gibi 60 gün gizli gizli ilerleyip, ansızın beni şaşırtanlar! Seninki de benim için güzel bir sürpriz oldu.

  Zaten aynı hafta içinde önce Selin, sonra da sen, bayanlardan da sık paylaşımlar görmek beni ekstradan mutlu etti.

  Sonuçlarına gelince, gerçekten çok güzel gidiyor, ki daha bu 60, bunun 90’ı da var. Ve de yazında herşeyi, yaşadığın mutluluğu çok güzel tarif etmişsin, neredeyse biz yaşamış gibi olduk.

  Sitede “Blog” paylaşmanın bir büyüsü vardır. Çünkü Blog paylaşımı yapanlar, belki yorumların ve takipçilerin de etkisiyle, hep daha büyük bir ivme ile finish çizgisini görürler. Bunun senin için de geçerli olacağından eminim.

  Tekrar tebrik ederim. 90’da ve ilerisinde görüşmek üzere… Çünkü anladığım kadarıyla; egzersiz, sağlıklı beslenme ve en önemlisi P90X sevgisi iyice içine işlemiş artık :-)

  Cevapla
  • Aykut hocam çok teşekkür ederim güzel yorumunuz beni çok çok mutlu etti hala kendimi yolun başında görüyorum inşallah yakın Zaman’da çok daha iyisi olucak ben kararlılıkla ilerlicem ve bu defa daha düzenli yapmaya çalışıcam p90x hayatımın dönüm noktası oldu ve artık vücudum iyice alıştı bundan sonra durmak yok :)))

   Cevapla
 4. Gayet başarılı,90 gün sonuçlarınızı merakla bekliyorum.

  Cevapla
  • Teşekkür ederim güzel yorumunuz için bende merakla bekliyorum sonuçları ama şunu biliyorum çok daha iyisi olucak :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız