Benim Mezuniyet (Henüz Anaokul :)

Merhabalar,

Bugün,  sadece 6 günlük bir gecikme ile programın 1. aşamasını bitirmiş bulunuyorum. Bu 96 günde neler yaşadım, neler tecrübe ettim paylaşmak isterim. Spora aşık biri olarak, bu programın da tam bana göre olmasıyla birlikte her gün yeni bir heyecanla bastım “play” tuşuna…

Başlangıçta sık sık tartılıp Hybrid Programı’nın bende mucize yaratmasını bekliyordum, ama bir mucize olmuyordu… Neden mi? Beslenmem hala kötüydü ve ben de sadece kiloya odaklanmıştım. 1-2  hafta beslenmeyi de az da olsa kontrol altına almayı başardım ve iyi sonuçlar almaya başlamıştım ki başka bir şehirde yaşayan anne ve babamın bize gelmesiyle ipin ucu kaçtı yine.  Bir arada tüm kardeşler de toplanınca her gün yedik içtik derken ben başa dönmüş oldum! Hatta belki daha da kötü olmuş olabilir, tartılmadığım için bilmiyorum ama aynada fark ediyordum… Tek olumlu olan şey programı aksatmadan yapabilmem oldu… Ama yeterli olmadı çünkü Aykut Hocamın dediği gibi “egzersiz 1 adım ileriyse, kötü beslenme 2 adım geriydi” :( Programın bitmesine 1 hafta kala toparladım kendimi ve aslında çok iyi olabilecek sonuçları kaçırdığımı birinci turun sonunda tecrübe ettim. Yine de sonuçlardan memnunum çünkü;

– Hiç şınav çekemiyorken şimdi 10 kadar çekebiliyorum.

– 1,5 kg ile başladığım ağırlıklarım şuan iki katına çıktı ve 3 kg oldu.

– Ve çok sık yaşadığım bel ağrılarımdan kurtuldum. 

Başlangıçta 67 kilo idim ve şuan kilomu bilmiyorum, merak da etmiyorum çünkü artık kiloya değil aynadaki değişime odaklandım. Aynadaki görüntüme ”işte budur” dediğimde tartılacağım. Karnım artık daha düz ve yanlardaki çizgiler belirginleşmeye başladı. (Sanırım önce dikey olanlar belirginleşiyor sonra yatay olanlar?!) Kilom biraz fazla olduğu için mi yoksa ben hoplamayı zıplamayı sevmediğim için mi bilmiyorum ama Insanity çok bana göre değilmiş. Şimdilik Aykut Hocam da uygun görürse kilolarımdan kurtulana kadar, yani biraz hafifleyinceye kadar P90X ağırlıklı 2. tura devam etmek istiyorum.

Sizleri motive edecek ciddi bir değişim fotom saydığım nedenlerden dolayı maalesef şimdilik yok… Ama 2.3.4.5.6.7……turlarda elbette olacak :) Bu arada tüm bu kötü beslenme vs durumunda Aykut Hocam’a yazdığımda ”olsun programa devam edin” diyerek beni motive etti, ayrıca teşekkür ederim tam bir eğitmen…

Benim sloganım artık P90X = AŞK…  AŞK’la kalın…

nur@y

6 Yorum

 1. icten

  Merhaba Nrygg, değişimin konusunda haklısın başarısız bir değişim değil ama normalde görmeye alışkın olduğumuz gibi waouwww dedirtmiyor. Sebebini kendin de belirtmişsin, “beslenme “…

  Aykut Hoca asla bize diyet yapın demiyor, zaten işin kolayına kaçıp diyet yapın dese bize 90 günlük bir diyet programı da verir ve işin içinden sıyrılır. Hayır diyet değil sağlıklı beslenme önemli. Beslenme ve spor yaşam tarzımız olmalı. Ve sen bunları keşfedip pes etmeden ikinci tura geçiyorsun seni bu sebeple yürekten tebrik ederim.

  Üstelik 90 gün boyunca ne ile karşılaşacağını, beslenmenin önemini artık biliyorsun, sürpriz yok…! … Bu bilinç ile alacağın sonuçlar eminim Türkiye’nin en iyi sonuçları olacaktır.

  Tebrikler tekrar

  Cevapla
  • teşekkürler, bakalım 2. turda ne yazıcam sizlere:) umarım waaaaoooooooooouuuuuuuwwwww dedirtebilirim…:)

   Cevapla
 2. thefuture

  Nuray abla sonuclarin bence harika !!! Oncelikle sizi tebrik ediyorumm sonra basarilarinizin devamini diliyorum :D???

  Cevapla
  • teşekkürler:) görsel sonuç iyi olmasa da bilişsel sonuç bence de iYİ..

   Cevapla
 3. Merhabalar Nuray Hanım,

  Öncelikle harika bir Blog paylaşımı olmuş, çoook teşekkür ederim. Belki, yazınızda anlattığınız nedenlerden dolayı tabii ki sonuçlarınızın programın maksimum potansiyelinin altında kaldığını düşünüyorsunuz ama bu turunuzda genel prensipleri görmüş olmanız bile paha biçilmez bence. Kaldı ki, bunu bir “ısınma” kabul edip gelecek turlara bakış açınız da çok olumlu.

  Oysa ki, belki 20 yıl obezite sınırlarında yaşadıktan sonra “Aykut Hoca 90 gün çok uzun, bunun daha kısası yok mu?!” diyenlerin olduğu bir ortamda (ki onlara da sabırla cevap veririm daima :) sizin bakış açınız çok daha doğru.

  Whatsapp üzerinden de görüştüğümüz gibi, P90X’in “Kas Şaşırtması” prensibi gereği 1 hafta -- 10 gün gibi egzersizleri “özlemenizi” öneriyoruz zaten, ama tabii bu süreçte yine beslenmenize dikkat ederek. Bu arada sizin için en uygun devam programını memnuniyetle düzenleyelim biz. Bu motivasyon, artık bilgi birikimi ve tecrübe ile devam turlarında çok iyi sonuçlar çıkacağına eminim.

  P90X’i (ya da Hybrid’i de tabii ki :) bitirenlerin hayatları asla eskisi gibi olmaz. Bazı şeyler insanın içinde kıpır kıpır olur, bu sözümü programı bitiren herkes anlayacaktır. Bunu sizde de görmek çok güzel. Aramıza hoş geldiniz :-)

  Cevapla
  • Aykut hocam öncelikle yine beni motive eden yorumunuz için teşekkür ederim. Bu paylaşımı niye yaptım? İnstagramda takipçilerine karşı bir sorumluluk üstlenip kilo veren, spor yapan ,büyük değişim yaşayan kişiler ( Esra mesela fitandhappylife) bu sorumlulukla yollarına devam ediyorlar diye düşündüm ,yani bu büyük bir motivasyon kaynağı aslında. Benim instagramda sürekli paylaşım yapacak ve takipçileriyle yazışacak & canlı yayın yapacak ne vaktim var ne de bana uyar.. Ama burası da beni motive etmek için yetti fazlasıyla…Benim 2. tur sonuçlarımı bekleyen p90x ailem var diye düşünüyorum…ve bu motivasyonla yoluma devam edeceğim. Hergün mutlaka blog takibi yapıyorum yeni bir değişim hikayesi yada foto var mı diye…Herkes daha sık yazarsa motivasyonumuz diri kalır diye düşünüyorum…:) O yüzden instagramda da olacağımız için seviniyorum.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız