Benim Başarım

Dün çok yorgundum ama yine de sporumu yaptım, fakat maalesef yazacak halim kalmamıştı. 10.gün sonunda anladım ki artık 2 kg’lık ağırlıklar benim için oldukça hafif, ve bonus hareketleri yapmak da zevkli. Bu sevindirici bir durum olsa gerek benim için, yani geçen hafta aynı DVD’de tıslaya tıslaya dualar içinde DVD’nin bitmesini düşündüğümü baz alırsak.

Shoulders ve Arms DVD’sinde bir hayli başarılı bir sonuç çıkarttıktan sonra AB ripper X ‘e devam ettim, bu sefer ki hedefim 20’şer tekrar idi, kulağa inanılmaz gelse de evet hedefime ulaştım. Ve inanıyorum ki 3. haftaya başladığım zaman 25 tekrarın hepsini yapabileceğim.

Şunu anladım aslında, yapamam dediğin her şeyi yapabilirsin, anında olmasa da yavaş yavaş kendini motive ederek ve hazırlayarak.

Bununla beraber bugün 11.günümdeydim ve Yoga’mı yaptım. Eve geldiğimde dünden gelen sadece 2 saatlik uyku ve aşırı yorgunluk vardı, Yoga’ya başlamak düşüncesi bile gözlerimi açamamam için bir nedendi, ama bugün günlerden Cuma ve erkenden yatmak da tuhaf kaçacaktı. Film izlemeye karar verdim, filmin 20.dakikasında spor yapan harika vücutlu bir kız gördüm ve filmi bırakıp Yoga yapmaya karar verdim!

Geçen hafta 45 dakika yapabildiğim Yoga’yı bu hafta 75 dakika yaptım. Ellerimin üzerinde ayaklarımı havaya kaldırabildiğime inanmıyorum ki eminim buna Aykut Hoca da inanmayacak, ama oldu 3-5 saniye ile sınırlı olsa da yaptım, haftaya bu süreyi 20 saniyeye çıkarmayı hedefliyorum.

Kendime bugün harika bir ödülüm var, Bailey’s ile tatlandırılmış kocaman bir bardak kahve, ve filmin devamı.

içten

.

8 Yorum

 1. ben de dün çok geçe kaldım. işten çıktım geldim. çok yorgundum biraz kestireyim 20.00 gibi kalkar her zamanki saatimde yaparım diye düşündüm. saatimi kurdum. uyandığımda saat 00:00 dı . gözlerimi açtığımla fırlamam bir oldu çok geç kalmıştım ama yapmam gerekiyordu. hemen başladım yapmaya. başladığımda çok yorgundum. yoga x bittikten sonra kendimi gevşemiş dinlenmiş ve rahat hissediyordum. bugün 5. dvd de sıra . bakalım neler olacak :-)

  Cevapla
 2. ben o fotoğraftaki hareketi yapamıyorum :( mum gibi omzunun ve başının üzerinde dimdik durduğun pozisyonu da yapamadım. 4. günüm :( 108.85 kg . umarım ilerleyen zamanlarda ben de yapabilirim.

  Cevapla
 3. Evet :-) O yaptığın hareketin ismi “Crane” ve daha 2. Hafta’nda yapabildiğine inanamıyorum! Süper!

  Cevapla
  • icten

   Sayın Hocam,

   Ben de inanamıyorum ama çok heyecanlıydı.

   Cevapla
 4. Gayet iyi gidiyorsunuz . Sakın pes etmeyin . Ayrıca o ellerinin üzerinde durma hareketi epey garip ve zor bir şey :D

  Cevapla
  • icten

   Kesinlikle ama aslında Yoga’nın ilk başlarındaki hareketlerle sanırım vücut ısınıyor, bir de Tony’i dikkatli dinlersen işin püf noktasını söylüyor :)

   Cevapla
 5. haha süper!!! Durmak yok spora devam :)

  Cevapla
  • icten

   Moment,
   Yani ne yalan söyleyeyim durmak yok spora devam da biraz uyku için yalvaracak konumdayım artık. :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız