Beach-Body…

Öncelikle Selamlar P90X-TR Ailesi,

Umarım herkes istediği sonuçlara yaklaşmıştır veya o yolda devam ediyorsunuzdur. Uzun zamandır spor yapmıyordum, bir süre yurtdışındaydım orda pek dikkat etmedim beslenmeme. Dönüşte yine devam ettim aynı şekilde beslenmeye. Bugün yarın bugün yarın derken üstünden zaman geçti.

Beslenmeme dikkat edemeyince de, beslenmem iyi değilse spor yapsam ne çare dedim. İyice hantallaştım o süreçte, dedim ki “bulk” yapayım bari. En son spor yaptığımda çok iyi bir cleanbulk yapmıştım, çok da güzel geçti, istediğime ulaşmıştım. Uzun süre o zamanların nimetlerinden faydalandım ama bu süreçte şunu anladım; 90 gün devam etmek veya ağır antrenman yapmak zor değilmiş, zor olan başlamakmış. Bunu iyi bir tecrübeyle elde ettim :D

Benden tavsiye, çok fazla programlar araştırmayın ya da sihirli bir hareket bulmayı hayal etmeyin. Bir programa odaklanın, onu devam ettirin, o zaman herşey çok daha güzel ve sizin için daha iyi olacaktır. Böyle yapmadınızda bir o program, bir bu programa gidip geliyorsunuz, bu da sizi yolunuzdan çıkartıyor.

İlk başladığımda P90X’e Cumartesi başlamıştım, bilgi birikimim nerdese hiç yoktu, (tecrübe = bilgi) çok hatalar yaparak doğruları gördüm, ögrendim. Şimdi bunları kullanma zamanı :-)

Şu an 93 kiloyum, amacım 80’ın altına inmemek ve temiz beslenmek. Şu an beslenme ile ilgili sadece temiz beslenmeye odaklandım, ketojenik veya warrior diyet gibi birşey düşünnmedim ama belli olmaz. Aslında ailemle yaşamasam belli bir diyet üstünden giderdim ama ailenle yaşayınca bu istedin gibi olmuyor.

Ben kahvaltıda çeşitlilik yerine sebze ve yumurtaya ağırlık vereceğim , ara ögünlerde meyve ve yoğurt, diğer öğünlerde de tavuk ve balık yanındada sebze ağırlıklı. Elimden geldiği kadar karbonhidratı azaltacağım, zaten karbonhidrat türü şeyler yerken zorlanıyorum. Neyse, deneyip göreceğiz, daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum.

Unutmadan, P90X ile gelen kendine güven, diğer herşeyi de etkiliyor ben inanıyorum. Bugün nişanlanmamı sağlayan süreci P90X’e borçlu oldum diyebilirim. Biraz saçma gelebilir ama bir gün süreci anlattığımda ikna olacağınızı düşünüyorum :-)

Herkese kolay gelsin. Bundan sonra beslenme ve antrenmanlar üzerine faydalı bloglar yazacağım, sağlıcakla kalın :-)

Hatırlamak İsteyenler İçin İbrahim’in Sonuçları…

Ibrahim-Degisim (2)

6 Yorum

 1. teoman.T

  Vayy kardesim ibooo hos geldin tekrardann valla eskileri gorunce cok hevesleniyorum ama bir turlu baslayamadim en kisa zamanda bende baslayacam insallah

  Cevapla
  • hoşbulduk kardeşim en zor kısım zaten başlamak:D

   Cevapla
 2. Seni burada tekrardan görmek sevindirici abi :)

  Cevapla
  • eyw kardeşim saolasınD:

   Cevapla
 3. Vay İbrahim Kardeşim :-)

  Buradan yeniden senin yazını görmek ne güzel. Hayatın her alanı tecrübe işi, e P90X’te öyle bir bakıma. Eminim senin tecrübelerinden faydalanacak çok kişi olacaktır yine. Yeniden bir şahlanarak başlamanı, bitirmeni ve ötesine geçmeni bekliyoruz.

  P90X’in nişanlanma üzerine etkisini de merak ediyoruz ayrıca :-)

  Not: “Vücudunu değiştir, hayatın değişsin” sözüne her zaman çok katılıyorum.

  Cevapla
  • zamanla hepsini yazcam hocam:D bu sefer psıkolojık durumlarla ılgılı yazcam bahaneler sebepler vs:D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız