Bayram Bitti, Bahaneler de… Şimdi Değilse Ne Zaman?

Ne demişler… “İki bayram arası spora başlanmazmış!” Yok böyle bir söz tabii ki, ama bahaneler de çok. İşte o bahanelerden biri de, “uzun süredir aklımda ama şu bayram bir geçsin öyle başlarım” idi. Ama artık bu bahaneniz de kalmadı, iyi mi?!

Evet yalan yok, özellikle böyle uzun bayram tatilleri, aslında biraz “akıl çelici” olabilmekte. Çıkılan bir seyahat ya da durmaksızın gelen çatkapı misafirler, egzersiz temponuzu bölebilir; her gidilen misafirlikte ayıp olmasın diye yenmek zorunda kalınan ikramlar, diyetinizi (ki biz “diyet” değil, “sağlıklı beslenme” terimini kullanırız) bozabilir!

Ama bazen yeniden başlamak ve “zıplamak” için yere vurmak gerekir. Belki bu yılın ilk plaj günlerini yaşadınız, aynaya baktığınızda fiziğinizden hiç memnun kalmadınız. Üstelik, bu sene oldukça geç de olsa, sonunda yazın gelmesi ile kıyafetlerin altına saklanabilme şansınız da kalmayacak! Zaten şurası kesin ki “fiziğinizi değiştirmek” öyle yumurta kapıya dayanınca yapılabilecek birşey, bir makyaj değil! Şimdi birşeyler yapmaya başlanacak ki, ileride meyvesi toplansın.

İşte tüm “akıl çelicilerden” ve bahanelerden sıyrılıp, fiziğinizi (ve her zaman olduğu gibi beraberinde hayatınızı) değiştirmeye başlamak için şimdi belki de en iyi zaman. Siteyi yakından takip edenler bilir ki, ana sayfada küçük bir sayaç vardır.Bugün başlarsanız, … tarihinde hayatınızın en iyi fiziğine sahip olacaksınız!” der… Dikkat edin, “olabilirsiniz”, “olma ihtimaliniz var” ya da “torpilliyseniz olursunuz” vs. demez; OLACAKSINIZ der… Çünkü bugüne kadar programa uyup da sonuç almayan çıkmadı. İşte o sayaç, bugün başlarsanız, tam olarak 25 Eylül’de size bunu vaat ediyor.

Yine takipçilerin yakından bileceği, bizlerin en eski sloganı “Onlar yaptıysa, siz de yapabilirsiniz!”… Ve programı bitirenlerin paylaştığı Blog’lar ve “Öncesi & Sonrası” fotoğrafları bunun en büyük örneği. Kendinizi biraz daha motive etmeye ihtiyacınız varsa şayet, açın onlara bir daha bakın. Hatta gözlerinizi kapayın, kendinizi 90 günün sonunda, bir heykeltraşın elinden çıkmışcasına “yontulmuş”, fazla yağlarından arınmış, sadece estetik değil, aynı zamanda sağlıklı yeni bedeninizle gözünüzde canlandırın… Çünkü hayalini kurduğunuz herşeyin gerçekliğine bir adım daha yakınsınız. Buna değecek mi? Kesinlikle evet! Çünkü biz “sonrası” fotoğraflarında, gülümsemeyen tek bir yüz bile görmedik!

İşte tüm bunları alt alta koyduğumuzda diyoruz ki… Bayram bitti, bahaneler de. Şimdi değilse ne zaman?

3 Yorum

 1. Benim program harika gidiyor. .pazartesiyi beklemedim pazar günü başladım :) 7.gunum bugün dinlenme var ama dinlenmek istemiyorum , sevdim programımı ben :) esneme yapayım bari dinlenme günümde. .

  Cevapla
 2. Ben de bir arkadaşımın Instagram hesabından gaza gelerek siparişimi bugün verdim, şimdi heyecanla gelmesini bekliyorum. Yatmadan önce üstüne de bu gaza getirici yazıyı okuyunca tam oldu. İçimdeki kıpırtı, yakında güzel şeyler olacak diyor, hadi hayırlısı.

  Cevapla
 3. crazyhero

  motivasyon için film önerileri adlı bloguda tavsiye ederim.90 gunluk maraton daha cook gaza ihtiyacın olacak.
  ilk 1 aydan sonra kendi fotografını cekınce motivasyonun artık sen olacaksın.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız