Başlar Gibi Yaptım :-( Ve Tekrar Başlayacağım :-)

Merhabalar… Ben de tüm takipçiler gibi her gün siteyi takip eden, başaranlara imrenen, başarmak için uğraşanlara da iyi dileklerde bulunanlardanım. Siteye her girdiğimde de kendime şu soruyu soruyorum “İzledin, takip ettin, ikna oldun ve denemeye karar verdin… peki neden pes ettin?” Evet bu siteyi bulana kadar da rastgele videoları izlerdim ama site sayesinde bunun gerçekten yapılabileceğini ve bu yolda azimle çalışan pek çok insan olduğunu gördüm. Ben de başladım ancak ilk haftada bıraktım. Herhangi bir bahanenin arkasına saklanmak istemiyorum. Açıkçası büyük bir vicdan azabı da duyuyorum kendime karşı.

Vazgeçmemeyi bir yaşam felsefesi olarak benimsemek üzere tekrar hazır hissettiğimde başlayacağımdan eminim. Bunun da ilk adımının burdan sizlere yazmak olduğunu düşünüyorum. Elimde P90X DVD setim, aletlerim ve arkamda bu işe gönül vermiş kalabalık bir P90X Türk Ailesi var, başarmamam için hiçbir sebebim yok :-)

Küçükken uzun süre yüzmeyle ilgilendim bu yüzden üniversite yıllarıma kadar hep zayıf ve fittim (ama insanlar zayıflarla da dalga geçiyor) Üniversitede asitli içeceklerin bağımlısı oldum (günde ortalama 2 – 2,5 lt) fast food tarzı beslenmeye başladım, sporu bıraktım ve 2 yıl içinde 54 kilodan 75 kiloya çıktım. Sonrası da hep balık etli olarak geçti… Zayıf olduğum günlerin çok geride kaldığına inanıyordum artık. Bitmek bilmeyen abur cubur yeme merakım, düzensiz beslenmem ve hareketsizliğim nedeniyle bu bedene hapsolup kaldığıma inanıyordum. Ancak bu site benim bu görüşümü değiştirmemi sağladı.

Şu an 25 yaşındayım. 176 cm boy ve 75 kilo (38-40 bedene karşılık geliyor ancak bölgesel -bel & üst beden- kilo alış nedeniyle estetik bir görüntü sergilemiyorum). İçinde bulunduğum rahatsız durumun tek sorumlusuyum, çözüm için böyle mükemmel bir fırsata sahipken  o önemli adımı da atmıyorum. Şimdi hedefim bu yazıdan sonra size başladığıma dair, azimle devam ettiğime dair ve nihayet başardığıma dair yazılar yazabilmek.

Motivasyonunuzu kaybetmemeniz dileğiyle…

Ceylan Merve

 

6 Yorum

 1. Merhabalar, 2. Ay programının son haftasını 3.haftanın programına göre yaptım, işin aslı bunu yeni farkettim ve çok üzüldüm. Yani şu anda 2.ayın son haftasını yapmış yeni bir takvime geçmiş olmam gerekiyordu ama unutmuşum. Şimdi ne yapsam, yapamadığım son haftayı mı yapiyim yoksa son haftayı hiç yokmuş gibi görüp devam mı ediyim? 9 Haziran da bitmesi gereken programım eğer unutmuş olduğum son haftayı yaparsam 16 haziran’a uzayacak. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler! :)

  Cevapla
 2. Merve umudunu kaybetme ben ilk basladigimda 1 hafta zar zor yuruyordum yataktan kalkicak halim yoktu ama inat ettim o vucudu hayal ettim simdi yapamayacaksam ne zaman yapicagim dedim kendi kendime,basladim 1 ay once ve suanda cok mutluyum 3 haftada 7 kilo vermisim bundan buyuk mutluluk olabilirmi :-) sana tek sozum azim et sabir et ve basaricagina inan.

  Basarman dilegiyle…

  Cevapla
 3. Ceylan Merve

  İyi dilekleriniz için teşekkür ederim:) Başta Aykut Hocam olmak üzere tüm P90X-TR üyeleri benim tekrardan başlamam için motivasyon kaynağım!!! Bekle beni P90X :)

  Cevapla
 4. Merhabalar yazınız çok güzel olmuş hepimizin yaşadıklarından olan olaylar, yanlız bizim yaş gurubu 20-25 veya 20-30 yaş arası geçmişimizde spor yapsak da beslenme bilgisi cahiliydik. Ben antremandan çıkıp ilk işim kola içmekti, kimsede zararlı demezdi :D abur cubur yerdik kimse bişey demezdi. Haftanın 3 günü futbol 2 günü de okul hentbol takımındaydım. O kadar spor yapardım yazları da yüzmeye giderdim. Tek ortak yön hepsinden sonra kola içerdim, abur cubur yerdim, sıfır beslenme. Siz de böyle yaşamışsınız sanırım. Şimdiki gençlik çok şanslı :D Programlar, beslenme şablonları, P90X-TR gibi siteler, Aykut Hoca gibi hocalar hemen yanıbaşımızda çok iyi :D Umarım P90X’i bitirip max faydasını görürsünüz…

  Cevapla
 5. “Söz uçar yazı kalır” derler Merve. Buraya bu yazıyı yazarak ilk adımı zaten atmış oldun :). Bundan sonra bu kalabalığın içinde yer almak için eminim ki devam etme gayretini bulacaksın. Zaten boy-kilo oranın kötü değil. Programla birlikte daha da iyi olacak.

  Şimdiden kolay gelsin.

  Cevapla
 6. Merhaba Ceylan,

  Bu içten ve samimi yazın için teşekkürler. Bunlar hepimizin zaman zaman içine düştüğü durumlar ve çok normal. Ve çok iyi birşey yapışsın. P90X’i yarım bıraktığını ve aynı şekilde başlayacağını buradan herkese ilan etmek, motivasyon ve ardından devamlılık için çok iyi bir yöntem.

  Sen tekrar başlamaya kendini hazır hissettiğinde, bizler de senin yanında olacağız.

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız