Tony’den İnciler!

P90X’i artık hemen herkes biliyor ama size muhtemelen bilmediğiniz birşey söyleyelim. O da, P90X’in lideri Tony Horton’un kariyerine Fitness’çı değil de Stand-up Komedyeni olarak başladığıdır. Neyse ki Tony, kariyerine o yolda devam etmemiş ama onun bu temellerini hemen her P90X DVD’sinde görmek mümkün. Her ne kadar bazıları, Tony’nin durmak bilmeyen çenesinden ve esprilerinden sıkıldığını söylese de, bizce P90X başarısında Tony’nin pozitif kişiliğinin payı çok büyük. İşte size 12 P90X DVD’sinden derlediğimiz en enteresan Tony sözleri :-) Siz de en favori Tony sözünüzü ekleyebilirsiniz.

Tony’den İnciler

“I hate it, but I love it!”

Ab Ripper X için meşhur betimlemesi… “Nefret ediyorum. Ama bayılıyorum da!”

 

“Just let the weight of your head do the work. Mine weighs about 600 lbs. and not a damn thing in it.”

Isınma hareketleri sırasında boynunu çevirirken… “Hareketi başınızın ağırlığı yapsın. Benimki yaklaşık 270 kilo ama içinde bi b*k yok!”

 

“I got shot… in the buttocks. They say its a million dollar wound, but I haven’t seen a dime of it” 

Yoga sırasında kalça kaslarını esnetirken… “Eyvah vuruldum… Popomdan! Milyon dolarlık bir yara demişlerdi ama henüz bi kuruşunu bile göremedik!”

 

“Get your little bucket nearby my friends, this routine is X-city”

Plyometrics için… “Kusma kovanız yanıbaşınızda olsun dostlarım, çünkü bu egzersiz Ekstrem!”

 

“I recommend footspray”

Yoga sırasında bir harekette, kendi ayaklarına çok yanaşınca… “Ayak spreyi kullanmanızı tavsiye ederim”

 

“Think I ripped my pants!”

Esneme hareketi sırasında… “Sanırım pantalonum yırtıldı!”

 

“Tip of the day: don’t smash your face! Let someone else do that.”

Shoulders & Arms (Omuz ve Kollar) DVD’sinde… “Bugünkü ipucu: Yüzünüzü yamultmayın! Bırakın da onu başkası yapsın.”

 

“This isn’t part 1 or part 2, people, it’s Part 2”

Ab Ripper X’de… Bu cümleyi dünyada anlayan yok :-) “Bu Part 1 ya da Part 2 değil. Bu Part 2!”

 

“Don’t run off and get a pastrami sandwich or something…Drink your water people!”

Yine Plyometrics’teki 30 saniyelik kısa bir mola esnasında… “Şimdi gidip de pastırmalı sandiviç falan almayın… Suyunuzu için!”

 

“Lets do the other leg cause we’ve got two of them”

Yine Plyometrics sırasında, “Şimdi diğer bacağımızı da esnetelim, çünkü iki bacağımız var” der… Ve kamera, yanındaki tek bacağı protez olan adamın yüz ifadesini gösterir.

 

* Bir çırpıda aklıma gelip de bulduklarım bunlar ama sizler de en enterasan Tony anektodlarını buradan paylaşabilirsiniz :-)

 

5 Yorum

 1. Rumil-Lessien

  Topuklar havada ! Eğer topuğunuz yere değerse evinize gelirim. Legs and Back 35:26.dakika :D

  Cevapla
 2. “Side-Tri”di sanırım o harekette Dreya Webber’le inatlaşması ve asla kimse beni geçemez sen de geçersen seni de geçerim demesi :D

  Cevapla
 3. Chest Shoulder Triceps idmanında yanındakine soruyor “ne karıştırıyorun” diye. O da “bela karıştırıyorum” diyor. Tony de “benden daha komik biri çıkınca mot. düşüyor” diyor :-)

  Sma benim en sinir oldugum sözü genelde zor olan hareketlerde en favori hareketim demesi, özellikle Legs & Back’de tek bacak duvar çömelmesi yapacaz dediği sırada verdigi tepki bomba :D

  Cevapla
  • :-) Evet İbrahim, bahsettiğin hareketten önce yumruğunu ısırışını bulmaya çalıştım şimdi. Belki ekran görüntüsünü alıp gönderebilirim :-)

   Cevapla
 4. “Most of the workouts would be done right now, but not ours not done”

  Chest&Back’in ilk kısmı bittiğinde; “Birçok egzersiz programı şimdiye kadar bitmişti, ama bizimkisi daha değil bitmedi…”

  Tony Horton ve P90X’in başarısının arkasındaki sır da tam olarak bu sanırım, tam bitti(m) herhalde bu kadardır, yeter,vs. derken üstüne bir round daha. İnsanın sınırları yok gerçekten. Bunu iyi kullanmak gerekiyor yoksa gelişimden ve sonuç almaktan abhsetmek zor. P90X bu konuda bir numara sanırım.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız