Ahlar… Vahlar… Keşkeler…

Son zamanlarda şuna benzer emailler ile çok sık karşılaşıyoruz… “Hocam neredeyse 2 yıl önce sizden P90X Seti almıştım, ama araya çok şey girdi bir türlü başlayamadım, program takvimimi bir daha atabilir misiniz?”

Ya da Whatsapp’tan şu tip mesajlarla… “Hocam, bilmem hatırlar mısınız, daha önce de yazışmıştık birkaç ay oluyor. P90X’e başlamayı düşünüyordum, artık karar verdim başlamak istiyorum”

Bir kaç haftalar, bir kaç aylar, hatta bir kaç yıllar… Kesin olan bir şey varsa, o da zamanın su gibi akıp geçtiği! İşin doğrusu, benim bu gibi yazılanları gördükçe biraz içim sızlıyor. 3 ayda neler olurdu? Ya da o 2 yıla kaç P90X turu sığardı?…

Benzer sebeple, markette-bakkalda öğle atıştırmalığı olarak Snickers + Red Bull, ya da Topkek + şeftalili Cappy meyvesuyu (!) alan genellikle genç öğrencileri görünce de içim sızlıyor. Çünkü başta da söylediğimiz gibi, kesin olan tek bir şey, zamanın hızla geçip gittiği. Uhrevi dünyanın ne olduğu bir yana, bilinen gerçek hepimizin bir canı ve hayatı olduğu.

Biliyoruz, herkesin binbir çeşit sorumluluğu var… İş, okul, aile, çocuk… Ama “ilk” sorumluluk için çok da uzağa değil, “en yakına” bakmalı. Bedenimiz! Sorumluluğu sadece bizde olan belki de ilk şey. İşte nereden başlarsa başlamalı, ona iyi bakmalı. Hem de zamanın bu kadar hızlı aktığı bir hayatta; ahlarla, vahlarla, keşkelerle değil de… hemen şimdi!

Tik… Tak… Tik… Tak…

3 ay

Bu yukarıdaki sözümüz, herkes için geçerli değil. Eğer bugün kendiniz ve sağlığınız adına bir şeyler yapıyorsanız, saygılar bizden…

5 Yorum

 1. Aynen hocam fakat benim ciddi bir sorunum var hocam benim alt karin hala gitmedi ust iyice eridi ve nerdeyse two pack belli oluyor alttan cizgiyle yağlı bolgeye ayriliyor yarisi simit dedigimiz bolge gitmek bilmiyor bunun sebebi ne olabilir gecen sordugumda 40 gunum vardi bu sefer ise 7 gunum kaldi ve hala oylw ust tarafin neredeyse iki kati :(

  Cevapla
  • Aslında olağan dışı bir durum gibi durmuyor. Karın kasları her zaman yukarıdan aşağı doğru belirmeye başlar ve maalesef alt karın, vücuttaki en inatçı yağdır. Ama en sonunda pes edecektir. Sadece 7 gün kaldı diye düşünme çünkü bizim her zaman gördüğümüz bir durum, P90X’in bittikten sonra bile sadece beslenmene dikkat ettiğinde, vücudun bir ivme ile “yontulmaya” devam edecektir. Yani tıpkı denizlerin geç ısınıp geç soğuması gibi, sonuçlar da biraz geriden gelir. Şu günlerde yaptıklarının meyvelerin, belki bundan 3 hafta sonra toplamaya devam edeceksin.

   Cevapla
   • Yok hocam zaten bu setin bitmesine diye bakiyordum aslinda benim amacim bu sette eritmekti ama tamamen eritemedim en büyük swbebi de insanity i once yapmak oldu aslinda sizin onerdiginiz yine en mantiklisi yeterli kas kutlemle insanity yapsaydim daha hizli sonuc almis olacaktım :) ben de bilmedigim icin hani yukarisi cok saglam gozukunce bir gariplik mi var dedim icimden ama haklisiniz . Onumuzdeki turda parcalanmasa bile alttaki kaslari goemeyi umut ediyorum insallah :) sizi de herkese tavsiye ediyorum . iyi gunler dilerim hocam :)

    Cevapla
 2. viXen

  Güzel bir hatırlatma yazısı olmuş Hocam.
  Zararın neresinden dönersek kardır. Hatırlıyorum da fit olduğum zamanlarda hayattan daha çok zevk alıyordum, daha neşeli idim.

  Cevapla
 3. Topkek ve şeftalili Cappy’yi okuyunca koptum :-) ama çok doğru yazmışsınız hocam. Valla zaman akıp gidiyor.

  Bazen sitede 17 yaşında arkadaşların paylaşımlarını görünce, ne güzel diyorum; keşke ben de daha erken tanışsaymışım vs.

  Ama eminim 45 yaşında bir abimiz de misal beni görünce, keşke ben de 25’inde tanışsaymışım diyecektir. Bu işler böyle maalesef.

  Ama bu yerinde hatırlatmalar için çok teşekkürler.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız