32 Günlük Sonuçlar & T-shirt Güncellemesi

Aslında sitede öncü bir yazı ile “preview” yapmamız çok alışıldık bir durum değildi. Ama Whatsapp’tan konuştuğum ve çok sevdiğim P90X’çilerden Mesut, henüz sadece 32 günlük değişimini gönderdiğinde, sonucu (henüz 1 aylık sonucu yani) o kadar iyi bulmuştuk ki, birlikte paylaşmaya karar vermiştik :-)

Aslına bakarsanız, birinci gün fotosuna baktığımızda zaten çok kötü bir başlangıç noktası değildi (benimki çok vahimdi dürüstçesi!) ama yine de sadece 32 güne göre, bu sonuçları bu kadar kısa sürede aldıracak, dünyada başka bir program tanımıyoruz henüz.

Aşırı zayıf fizikleri bir kenara bırakıyorum, o derece zayıf olmayıp da kalburüstü olan bir vücutta, “6-pack”ler yani karın kasları, yapılan o vücudun “mücevherleri” kabul edilir. Henüz daha 32 günde gelen 6-pack’leri ise, sadece takdir etmek düşer bize.

Kendisi KPSS’ye hazırlandığından, P90X’e başlayış hikayesini, bu serüvenin özetini, kendi ağzından bir blog ile henüz bizlerle paylaşamadı (psikolojik baskı yok! :) ama en azından P90X mezuniyet tshirtü hediyesi ile bize bir güncelleme yapma şansı doğurdu.

P90X mezuniyetini, yeni tshirt hediyenle birlikte tekrar tebrik ederiz Mesut…

P90X Mezuniyet Hediyesi Güncellemesi!

Meust Tshirt

2 Yorum

 1. icten

  Tebrikler gerçekten. 30 gün değil de 90 günlük sonuçlar deseniz ben yine beğenirdim!

  Erkekleri bu konuda kıskanıyorum. Bu sitenin en eski üyelerindenim, çok sonuç gördüm geçirdim ama sanki erkekler kadınlardan daha iyi sonuç alıyor gibi. Ya da daha erken mi almaya başlıyorlar diyelim Aykut Hocam?

  Cevapla
  • Yorumu okurken, ben de tam onu diyecektim, arkasını sen getirmişsin :-)

   Tabii ki anatomik olarak kadın ve erkek vücutları birbirinden farklıdır. P90X’te (ve aslında tüm fitness için geçerli) yağ miktarı “değer” olarak değil de, aşağılara inildiğinde “oran” olarak azaldığında asıl değişim gözler önüne çıkar. Şöyle bir örnekle anlatayım. Vücut yağ oranı %40 olan biri onu %20’ye çektiğinde büyük bir başarıdır tamam (%20’lik bir kayıptan bahsediyoruz). Ama vücut yağ oranı %10 olan biri, onu diyelim %7’ye indirdiğinde (sadece %3’lük bir değişim) görünen fark çok daha bariz durabilir.

   İşte kadınların anatomik olarak biraz daha “yağlı” olmaya programlanmış olmaları, sonuçların belki biraz daha geç gelmesini sağlıyor olabilir. Ama P90X’e haksızlık yapmayalım. Öncelikle sen kendi 28 günlük sonuçlarını hatırla derim :-)

   Bilmeyenler için, işte linki: http://www.p90xtr.com/bir-peri-masali

   Cevapla

Yorum Paylaşınız