29 Günlük Değişim

Arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım. Ben Can, 21 yaşındayım ve öğrenciyim. Bugün sizlere 29 günde ne yaptım, ne yedim, ne içtim, nasıl antreman yaptım, onlardan bahsetmek istiyorum.

Aksatmadan antremanlarımı yaptım. Ekstra kardiyo için de haftada 3-4 kere halı saha maçları oynadım, bazen de koştum akşamları. Antremanlarda güç kazanmak adına, Plyometrics, Legs & Back (Bacak ve Sırt) ve Chest & Back (Göğüs ve Sırt) antremanlarını sırt çantama ağırlık koyarak yaptım. Plyometrics antrenmanlarında 15-20 kilo, Legs & Back antremanında 5-10 kilo ,Chest & Back antremanında ise 5 kilo ekstra ağırlıklarla çalıştım. Tabii ki bunu ilk hafta yapmadım ama ikinci haftadan itibaren güç kazanmak için bu yolu denedim ve oldukça memnun kaldım.

Normalde programımda Cumartesi günü olan Kenpo-X’i yapmadım, onu Pazar’a kaydırarak, Cumartesi günü okulun salonunda ekstra göğüs programı uyguladım. Klasik Bench Press vb. Ama sadece Cumartesi günleri, diğer günler gitmedim salona.

Beslenme konusuna da değinmek istiyorum ve işin tamamen burda bittiğini size tüm samimiyetimle söylemek isterim. Günlük 100 gramdam fazla proteinimi mutlaka aldım. İhtiyacımı öncelikle tavuk göğsü, ton balığı, yumurta gibi doğal besinlerden karşıladım, ayrıca antrenmanlardan sonra da Whey Proteini aldım. Günde 3-4 litre su içmeyi de aksatmadım, hala da şu an yanımda suyum var :-)

Gelelim karbonhidrata… 300-400 gram arası kaliteli karbonhidrat almaya çalıştım. Peki nedir bunlar; kahvaltıda light süt ile yulaf, ki her sabah yiyorum yulafı, sütüm yoksa yumurta kırıp yiyorum. Bunun haricinde de bulgur. Arkadaşlar bulguru hemen her gün tavuk göğsü ile kombine edip yiyorum, bazen de ton balığı ile geceleri yatmadan 1-2 saat önce lor peynir yiyorum. Casein protetini alıp vücudumda sabaha kadar sentezlenmesini sağlamak adına. Tabii beslenmeye bu denle özen gösterdikten sonra emeğin karşılığı da geliyor.

Sonuçlar; 1. gün 72 kg. bugün (29. gün) ise 75.5 kg (boyum 1.80 cm). Bakalım Haziran’a kadar neler yapabileceğiz.

Bir hedefiniz mutlaka olsun.

Can – 29 Gün Sonuçları…

Can 29 Blog

3 Yorum

 1. Erdogan

  Çok iyi sonuçlar, tebrik ederim. Henüz başlayamadığım devam turumda, Decathlon’dan ağırlık yeleği almak benim de aklımdaydı ama sırt çantasını hiç düşünmemiştim. Fikir için teşekkürler. Mutlaka deneyeceğim. Özellikle barfiks ve şınavlarda çok kullanışlı olur gibime geliyor. Tabii sen daha iyi bilirsin ama çok etkili olmuş gerçekten. Takipçiyim.

  Cevapla
 2. CAN SİRGÜVEÇ

  Teşekkür ederim Aykut hocam , bu sadece başlangıç !

  Cevapla
 3. Selam Can :-)

  Bugün Whatsapp’tan sırasıya “1. Gün -- 20. Gün -- 29. Gün…” diye fotoğraflarını gönderince, “süper sonuçlar, patlat bi blog” diye ben heyecan yaptım :-)

  Gerçekten gördüğüm en iyi 1 ay sonuçlarından. Ama yazında bahsettiklerine göre gerçekten sonuna kadar hak etmişsin. Büyük bir Frank Medrano hayranı olarak, ekstra ağırlık koyduğun sırt çantanla antrenmanları çıkarman, bana onu hatırlattı :-)

  Programda 21. gün kritik gündür, her zaman söylerim. Onu çok başarıyla aşmışsın, bundan gerisi kolay :-) Ve sonunu gördüğünde (ki mutlaka göreceksindir, pek yanılmam), “hayat değiştirici sonuçlar” klübüne biri daha katılmış olacak!

  Tebrik ederim tekrar.

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız