2 Çocuk Babasının P90X Mezuniyeti!

Merhaba P90x Ailesi,

İlk turu bitirdim. Elde ettiğim sonuçlar gerçekten çok iyi. Aslında benim için çok zorlu bir süreçti. Biri 3, diğeri 1 yaşında, iki tane kızım var ve onlarla egzersiz yapmak çok zor oluyor. Çoğu zaman gece saat 2 civarında çalışmaya başlıyordum. Sabah erken kalkıp işe gitmek de cabası. Belki de yeterli uyku uyuyabilseydim tüm yağlarımdan kurtulabilirdim. Ama tüm bu olumsuz şartlara rağmen neredeyse fire vermeden programı bitirdim.

P90x gerçekten çok iyi dizayn edilmiş, komplike bir program. İlk hafta özellikle Zıplama Antrenmanı’ndan (Plyometrics DVD’si) sonra 2-3 gün bacaklarıma kas gevşetici krem sürmek zorunda kaldım. Ama vücudumdaki değişimi gördükçe de, her gün çalışmaya başlamak için akşamı iple çeker hale geldim.

Şimdi sıra 2. turla birlikte, geriye kalan yağlardan kurtulmaya geldi. Sağ olsun bu süreçte Aykut Hoca her sorumda beni cevapsız bırakmadı ve 2. tur programını da hazırladı.

Bu programla birlikte sadece fiziğimi değiştirmekle kalmadım, hayatımdan abur cuburu ve alkolü de çıkardım. Neredeyse aldığım her boş kaloride, onca çalışma boşa gidecek diye suçluluk duygusu yaşamaya başladım çünkü. Kısacası P90X yaşam kalitemi çok arttırdı.

Başlamak isteyen arkadaşlara tavsiyem, bahanelerin arkasına saklanmaktan artık vazgeçin. Minimal ekipman ve zamanı ayırarak harika sonuçlar veren çok etkili bir program. Şimdi 2. tur sonuçlarını dört gözle bekliyorum.

Herkese başarılar…

2 Çocuk Babasının P90X Mezuniyeti!

1 Yorum

 1. Serhat Hocam Saygılar :)

  Öncelikle Blog paylaşımınız için çok teşekkür ederim, çok güzel bir yazı olmuş (siz başlık koymamıştınız, “2 Çocuk Babasının P90X Mezuniyeti” umarım sizin için de uygun olmuştur :)

  Bizim eskiden çok popüler bir yazı serimiz vardı, “O yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin!” adlı… Sizinki de ona örnek olmuş, gerçekten tebrik ederim mezuniyetinizi ve sonuçlarınızı.

  Belki fotoğraflardaki ışıklandırma koşullarıyla değişim tam ifade edilemiyor ama fotoğraflarda göründüğünden daha da iyi olduğuna eminim. Koca bir göbek gitmiş, 6-pack’lerin temelleri atılmış.

  Şimdi 2. turda sizi bomba gibi bir program bekliyor, en az kendime hazırlıyor gibi özenle hazırladım, onun da sonunu bu istikrarla görürseniz (ki ilk turu inanılmaz bir istikrar ve sıfıra yakın fire ile bitirdiğinizi tarihlerden biliyorum), toplamda 180 günün “before & after”ı inanılmaz olacaktır!

  Motivasyonunuz hep yüksek olsun (biz de yüksek kalması için hediyenizi en kısa zamanda gönderiyoruz, onunla da bir kare bekleriz :)

  Görüşmek dileğiyle…

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız