Zaman, Azim, Çalışma ve Başarı…

Merhabalar Arkadaşlar…

Ben de sizler gibi bir P90X öğrencisiy(d)im :) Bu sporu bizimle tanıştıran öncelikle Tony Horton başta olmak üzere, Aykut Hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben şayet ilk gördüğüm zaman kesinlikle inanmamıştım bu sporun bu kadar etkili olduğuna, özellikle Aykut Hocanın değişim resmini görünce “hadi lan oradan” dedim :)

Velhasıl kelam Aykut Hocadan bir kaç bilgi edindikten sonra ben de başlama kararı aldım P90X’e. Anneme ilk söylediğim zaman çok büyük bir tepki almıştım, “zaten zayıfsın, spor senin neyine, kuruyup gideceksin vs. vs…”. Ama belli başlı sebze, meyve ve yemekleri sıralayınca, annem de hemen başlamamı önerdi, sebebi ise ben; brokoli, karnabahar, brüksel lahanası vs. gibi şeyleri hayatım boyunca yemedim ve yemem diyordum, kokusu bile midemi kaldırmaya yetiyordu :-)

Öte yandan, ben daha önceden kick boks yapmış biriyim yaklaşık 1 yıl kadar. Ama inanın P90X’ten aldığım randımanı kick boks’tan alamamıştım. Ben bu spora başlarken kafamda olayı bitirmiştim, “ne olursa olsun bu spora kendimi adayıp yapacağım arkadaş” demiştim. Ve sadece 2 sefer 7 no’lu DVD yapmadım bu zamana kadar.

Bazı akşamlar işten geldiğim zaman yapmak istemiyordum, özellikle ağırlık antrenmanlarının sonundaki karın parçalayıcı aklıma geldiğinde :-)  “Ya bu akşam yapmasam yarın yapsam” diye söylüyordum kendime, ama biliyordum ki bir sefer yapmazsam arkası kesilmeyecek ve isteğim, arzum, şevkim hepsi gidecekti. Sırf bu düşünce yüzünden bir gün dahi aksatmadım.

Ben grafik tasarımcıyım ve P90X’e başladığım günden bu zamana kadar işlerde de bir artış söz konusuydu, mesaiye kalmam gerekiyordu, işten en erken çıktığım saat, akşam 9 ya da 10, en geç ise gece yarısı 12 ve 3 arasıydı, buna spor öncesi yemeği ve 1 saat aralığı da ekleyin… Ve ben buna rağmen bir sefer dahi aksatmadan 90 günlük sporumu tam anlamıyla yaptım demekten gayet gurur duyuyorum :-)

P90X’e başlamadan önce, benim odam da boydan bir ayna var, üzerimi çıkarıp hep orada kendime bakıp şunu söylerdim “ulan Atalay tamamen göz kirliliğisin, denize gitsen millet ha sana bakmış ha kuru bir tahtaya. Ne göğüs, ne kol, ne kanat, ne karın kası var lan” diyordum. Ve inanın ki tamamen umutsuz vakaydım :-) Şimdi ise aynı aynaya baktım mı kendime daha çok güvenim geliyor, gururlanıyorum, ilk defa “abi ben bunu yaptım, bunu başardım” diyebiliyorum.

Ben P90X’e ilk başladığım zaman ilk gün ki fotoğrafımı görüp benimle dalga geçen ağabeyler “çok zayıfsın, ağırlık altında öleceksin, senin neyine spor vs.” diyenler 90 günlük sonuçlarımı görünce anında benden bilgi alıp sipariş verdiler :) ve hala daha benden detaylı bilgi almakta olanlar var.

Ben şöyle bir düşünceye vardım, Avrupa’da 15-25 yaş arası gençlerin %90’ı sporla içli dışlıdır, geri kalan kısım ise oyun ve yemekle ilgili. Bizde ise 15-25 yaş arası gençlerin %90’ı okul önlerinde kız tavlamanın, kaypaklığın peşinde (sözüm meclisten dışarı), geriye kalan kısım ise bizler gibi hayatını spor sosyal anlamda geliştirmek isteyen kısımdır, bu benim şahsi görüşümdür tabii ki.

Tony hep şunu der DVD’lerde “vücudunuz ne kadar iyi olur gelişir ve sertleşir ise dış dünyada da bunu hissedersiniz, özgüveniniz yerine gelir, bakış açınız değişir”.

Ve gene Tony’nin de dediği gibi “Roma bile 1 günde inşa edilmedi” kendinizi adayın ve pes etmeyin, Tony bile 45 yaşındaki hali ile bu kadar mükemmel ise senin benim bahaneye ihtiyacımız yok :-)

DVD’yi takın ve Play tuşuna basın, gerisi tamamen sizin elinizde dostum.

Ben ilk raundu kazandım ve 2. Raunda başlayacağım bu Pazartesi :-) Unutmayın eğer onlar yapabiliyor ise bizler de yapabiliriz.

Biz kim miyiz?

Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “bizler TÜRKÜZ” yeter ki isteyelim, yapamayacağımız hiçbir şey yok…

Hepinize saygılar…

Atalay 90

18 Yorum

 1. Selam Atalay

  Ben seni tebrik etmeyeceğim çünkü seni p90x ile tanıştıran olmama rağmen benden hiç bahsetmediğin için sana kırgınım da demeyeceğim:)) seni gerçekten tebrik ederim benimde yarım yamalak p90x programımı toparlamamda ve bana feyz olmandan dolayı çok teşekkürler…Şu an 3. haftam ve ısrarla sürdürmeye çalışıyorum inşallah bende tamamlayıp 90 günlük fotolarımı paylaşacağım. Bu arada AYKUT hocam seni en iyi ben anlarım eminim başını şişirmiştir sana sorduğu soruların bir okadarını da bana sormuştur ama başardığı için de gerçekten tebrik ediyorum inşallah hep böyle başarılarını göreceğiz….

  Cevapla
  • Senin hakkını kolay kolay ödeyemeyiz usta :)
   Bu spora başlamamda ön ayak oldun her zaman. Ve sende ki sonuçları da en kısa zamanda elde etmeni ve bizler gibi blog paylaşımını iple çekiyoruz …

   Cevapla
 2. Atalay abi ilk olarak tebrik etmek istiyorum gercek anlamda bir hacim kazanmissin. Bende senin gibiydim ilk basladigimda simdi gene hacimlendik biraz bugun ikinci tura basladim bakalim. Umarim basari olursun sende kendi ikinci turunda. Ama sormak istedigim acaba hacim kazanmak icin ne tur seyler yaptin soylersen cok memnun kalirim.

  Cevapla
  • Öncelikle teşekkür ederim Ege.
   Diğer konuya gelecek olursak eğer, hacim kazanmak için extra bişey yapmadım şayet.
   Spor esnasında kendi vücudumun kaldırabileceği doğru orantılı ağırlıkları tesbit edip tekrar sayımı 10 ila 12 arasında tuttum hep.
   Spor sonrası yaklaşık 1 saat sonra %90 hep protein tükettim.
   Ve ben bunu 60 gün boyunca uygulamadım :) son 30 günümde düzenli olarak yapmayı başardım :))

   Cevapla
 3. mmurat

  çok iyi sonuçlar. tebrik ederim

  Cevapla
  • Çok teşekkür ediyorum Murat :)

   Cevapla
 4. Atalay abi sonuçların çok iyi :) Tebrik ediyorum.Bende çok zayıfım sizin bir dönem olduğunuz gibi.Hatta belki sizden çok çok fazla zayıfım :) Üç kez başlamama rağmen hep 2 hafta sonra bırakmak durumunda kaldım.Zamandan dert yanıyorum.Ama sonuçlarınızı görünce tekrar başlamayı ve bu kez bitirmeyi kafaya koydum.Sizin için de bir sakıncası yoksa tabii size ulaşabileceğim bir mail adresi alabilir miyim?

  Cevapla
  • Öncelik ile çok teşekkür ederim Yunus kardeşim :)
   İkinci olarak ise; başladıktan sonra bu sporun devamını getirmen senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.
   Doğru protein desteği ve egzersizden önce alacağın karbonhidrat senin zayıflamanı engelleyip hacim yapmana olanak sağlayacaktır.
   Son olarak ise mail adresim: atalaykaratas_35@windowslive.com

   Cevapla
   • Mail attım.İlgine teşekkür ederim abi :) Bu kez umarım bitirip bende yayınlarım 90 gün sonuçlarımı.

    Cevapla
    • Umarım en kısa zamanda başlar ve sonuçlarını hep beraber değerlendiririz :)

     Cevapla
 5. BBatuhan

  Aykut hocam kesinlikle haklı zayıflıktan gelen kaburgalar gidip abdominaller gelmiş :D Başarılarının devamını diliyorum Atalay abi :D

  Cevapla
  • Aynen seninde değindiğin duruma geldim Batuhan :)
   Çalışınca her şey oluyor. Bizim tek eksiğimiz; hemen sonuç bekliyor olmamız.
   Ve desteğin için de ayrıca teşekkürler :)))

   Cevapla
 6. Çok teşekkür ediyorum kaan :)
  Bende inşallah bu pazartesi 2. Raunda başlıycam ve sonuçları daha iyi olucak diye ümid ediyorum :)
  Ve senin 2. Tur sonuçlarınıda merakla bekliyoruz ;)

  Cevapla
 7. Merhaba hayati çok teşekkür ediyorum. Ve bende aynen senin dediğin gibi ilk baştaki hatalarımı görüp ona göre daha bilinçli bir 2. dönem geçiricem :)
  Mesela spordan once yemek spordan sonra yemek yemeden 60 günüm geçti. 60 günden sonra tam anlamıyla spor nedir bunu anladım. Spordan önce karbonhidrat, spordan sonra ise protein almayı ve nefen alıp verme koordinasyon unu tam anlamıyla öğrendim :)

  Cevapla
 8. Tebrikler Atalay abi, bu spora kendini ne kadar adadığın belli. En büyük değişimi de özgüveninde yaşamışsın ki bu bence sporun en önemli faydası. Ben de bu hafta 2. turuma başladım ve ilk turda kendimde gördüğüm eksikleri tamamlayarak devam ediyorum.
  2. raunda sana başarılar diliyorum, eminim daha iyi sonuçlarını yine burada göreceğiz, kolay gelsin :)

  Cevapla
 9. Hayati

  Mrb Atalay:) Harika sonuçlar almışsın, sonuçlar diyorum; çünkü bütün vücudun transformasyon geçirmiş, inanılmaz bir değişim elde etmişsin. 2.tur sonuçların daha iyi olacaktır: çünkü artık bünyen bu çalışmayı yadırgamayacaktır, hızlı sonuç alacaksın eminim. Ben de 2. tura yeni başladım, Bilmeden yaptığım hataları teker teker görüyorum, kendimi daha fazla veriyorum tabi biraz hacim ağırlıklı geçecek bu tur ama daha güçlü başladığımı biliyorum bu bana yeter:) 2.tur sonuçlarını da bekliyoruz. P90X yolunda engelsiz devam diliyorum.:)

  Cevapla
 10. Öncelik ile çok teşekkür ederim hocam bu sözlerinizden ötürü. Ikinci olarak, emin olun ki sizin hakkınız çok büyüktür bende “gece 23.00-01.00 arası’ aradığım zamanlar çok olmuştur ve bir kez olsun “yeter be oğlum” demeden açtınız telefonunuzu.
  Benim de ilk önce böyle bir korkum vardı kilo verdirir mi acaba diye, ama ben görmedim şayet :)
  Her geçen gün daha fit ve mükemmel olduğunu düşünen bir Atalay doğuyor Aykut hocam.
  Herşey için teşekkürler :)))

  Cevapla
 11. Merhaba Atalay,

  Hemen koskocaman bir TEB-RİK-LER!

  P90X’in sanılanın aksine (bir zamanlar annenin de sandığı gibi :-) sadece bir kilo verme programı olmadığını kanıtladığın için. Nedense insanlar daha çok “kilo verme” üzerine bloglarda daha paylaşımcı olmada (yerli ve yabancılar da). Ama seninki gibi transformasyonları da burada görmeye çok ihtiyaç vardı.

  Özgüven tabii ki yine yüze de yansımış :-)

  2. turda başarılar… O sonuçları da burada göreceğiz… Ve sonrakini… Ve sonrakini…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız