Yeterince Çirkin Misiniz?!

Bize çok sık gelen sorulardandır… “Egzersizleri yeterince doğru yaptığımdan emin değilim, yine de verim alır mıyım?”

Bu sorunun cevabını vermek aslında çok kolay. Yeterince çirkin misiniz?! Yani egzersizin bitiminde?

Eğer egzersizinizin bitiminde, başladığınız andaki kadar “hoş” gözüküyorsanız, maalesef hayır; kendinizi yeterince vermemişsiniz demektir. Sizden asıl istediğimiz, egzersizin bitiminde adeta “yamulmuş” olmanız!

Ve başlangıç seviyeniz her ne olursa olsun. Çünkü programın sloganlarından biri de “do your best and forget the rest!”, yani “elinizden geleni yapın, gerisini boşverin!”. İlk gününüzde, ilk haftanızda tabii ki zorlanacaksınız. Ekranınızdakiler belki 25’er tekrar yapıyorken, siz sadece 5 tekrar yapabileceksiniz. Problem yok! Siz yeter ki elinizden gelenin en iyisini yapın. İşte bunu yapıp yapmadığınızın ispatı da, görüntünüz. Kan-ter içinde kalmış bir vücut, terden artık renk değiştirmiş bir tshirt, kızarmış yanaklar, dağılmış saçlar… Unutmayın, sizi yargılayacak bir spor salonunda değilsiniz; sadece evinizin salonundasınız.

İşte egzersizin bitiminde yeterince “çirkin”seniz… Kendinizi gerçekten vermişsiniz demektir. Merak etmeyin, bu şekilde devam ederseniz, işte o zaman “güzel” günler çok yakın.

Yeterince Çirkin Misiniz?!

cirkin

3 Yorum

 1. bu yaziyi okudugum gun 2. gunumu bitirdim ve spordan sonra aykut hocama resmimi cekip yeterince cirkinmiyim diye attim :D … burdaki aktif paylasimlar ve basari ornekleri gercekten motive edici yalniz olmadigini bilmek bie sevindirici

  Cevapla
  • Süper! Ben de diyorum ki “Evet, yeterince çirkinsin!” :-) Yani tebrikler, hakkını vermişsin.

   * Herkes “çirkin” (egzersizin hakkını verdiği) fotoğrafını göndersin, burada yayınlayalım :-)

   Cevapla
 2. Tamam belki hep aynı şeyi söylüyorum ama… Bu yazıya ve görsele resmen bayıldım!

  Cevapla

Yorum Paylaşınız