Yeni Yıla Yeni “Siz” Olarak Girmek İçin Son Çağrı!

Bugün günlerden 1 Ekim… Hicri, Miladi ya da 12 Hayvan Takvimine göre, yeni yılın başlangıcının ne zaman kabul edildiği tartışılır ama bizim “P90X Takvimi”ne göre, bundan 90 gün sonrası, tartışmasız sizin “yeniden doğduğunuz” gün olsa gerek; bugün de o başlangıcın başlangıcı işte!

Aslında sadece bugünün üzerine o kadar psikolojik baskı yüklemeyelim, hadi bunun yarını ve ertesi günü de olsun, zamanında start vermek için. Çünkü, Ekim ve Aralık da 31 gün çekiyor ve 2 gün kardayız :-)

Öte yandan, biliyorsunuz yeni yıl günü, 1 Ocak, daha bir klişedir, daha bir popülerdir spora başlamak adına. Ama dikkan edin “başlamak” diyoruz, “bitirmek” değil; burası önemli! 1 Ocak günü, spor salonlarının dolup taşması, kapasitelerini aşması, ama takip eden günlerde herkesin bir bir armut gibi düşmesi, bırakması… bilinen bir gerçek.

Biz ise şimdi, olaya kontradan yaklaşıyoruz. Bir değişiklik yapın, bu yılbaşı 1 Ocak’ta “başlamayı” değil, “bitirmeyi” hedefleyin. Başlangıcınız 1 Ekim olur, 2 olur, 3 olur… Çok önemli değil. Unutmayın bu (P90X) bir sprint koşusu değil, bir maraton. Tam da yeni yıl günü, “yeni bir siz” olarak o finish çizgizisi geçmek ise, tarifsiz bir haz olmalı. Var mısınız bu meydan okumaya?!…

1 Yorum

  1. Aykut Hocam, beni benden alan, beni kendime getiren bir yazı oldu. Kesinlikle karar verdim, 3 ya da 5 Ekim tarihi, yılbaşına kadar hiç durmamak üzere start veriyorum. Çünkü biliyorum, şimdi başlamasam yılbaşına kadar atacak ve o soğuğun en ayaz olduğu günlerde de havlu atılacak.

    Yılbaşında başlamayı değil, yılbaşında bitirmeyi hedefleme çok güzel bir fikir. Her zamanki gibi bu motivasyon için teşekkürler.

    Aslında ben de sizden artık Blog paylaşma yetkisi rica ediyorum. Görüyorum ki, Blog paylaşanlar kesinlikle daha başarılı oluyor ve sonunu getiriyor, belki de problemim buydu (bahaneler, bahaneler…) Uzun süredir bu sayfalardayım biliyorsunuz ama artık arkadaşların başarılarını alkışlamanın yanında kendi başarımı da alkışlatmak istiyorum. Umarım yüzünüzü kara ve emeklerinizi boşa çıkartmam.

    Sağolun.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız